Ventrilo - herní Skype

Tagy:  Skype, Ventrilo, team speak, hlasová komunikace, online hovory, pokec, chat, komunikace, přenos zvuku

Sponzorované odkazy

Ventrilo - herní Skype

Pro dnešní recenzi jsem si vybral program Ventrilo. Jedná se o komunikační program, ne nepodobny např. známějšímu Team Speaku.Program vytvořila společnost Flagship Industrie. První verze programu byla vydána už v roce 1999. Jedna se o program, který se v poslední době stal hojně používaným komunikačním nástrojem a to zejména u hráčů online her. Ovšem je oblíben i pro obyčejný hlasový chat, stejně tak jako pro poslouchání (především v zahraničí) rozhlasových interaktivních pořadů.

Princip

Tento komunikační program pracuje na architektuře klient-server, takže pokud se chcete bavit s ostatními uživateli, musíte byt připojeni na stejném serveru jako oni. Jak bylo uvedeno výše, je Ventrilo hojně užíváno online herní komunitou, u které před ostatními podobnými programy vítězí hlavně kvůli své nenáročností, a to jak na HW nároky tak i na rychlost připojení k internetu. Obrovskou výhodou je i počet uživatelů, jenž mohou být na jeden komunikační server připojeni a to je 200.

Vytvoření profilu

První kroky s programem

Ještě jednou musíme zdůraznit, že Ventrilo potěší uživatele pomalejšího připojení k internetu, program zabírá pouze necelých 350 KB takže jeho stažení by neměl být problém. Instalace programu je velmi jednoduchá a nezabere více než minutu. Po prvním spuštění si budete muset vytvořit svůj účet, skrz který poté budete vstupovat na jednotlivé servery. Kvalita příchozího zvuku je velmi dobrá, a v případě nespokojenosti ji lze pomoci kodeku ještě zvýšit. Nastavit si v programu můžete spoustu věcí, tak jak vidíte na níže uvedených obrazcích.

Nastavení I.
Nastavení II.

Zhodnocení

Není to tak dávno kdy jsem pro hlasovou komunikaci po internetu používal výhradně program Skype, ale jelikož jsem se s kamarády musel domlouvat při hraní her po netu, nepřipadal Skype v úvahu. Spolužákem mi bylo doporučeno Ventrilo. Program, jenž je zcela zdarma, jak jeho stažení tak i jeho samotný provoz a přitom na výkonu spuštěného PC ani nejde poznat že je spuštěn. Moc jsem tomu nevěřil, ale Ventrilo mě přesvědčilo o svých kvalitách. Tento program můžu vřele doporučit.

Moje hodnocení:  90 %

Výhody:

 • Zdarma
 • Nenáročnost
 • Kvalita přenášeného zvuku

Nevýhody:

 • Slabý design

Stáhnout Ventrilo z Edownload.cz

Sponzorované odkazy:

Článek Ventrilo - herní Skype byl publikován 7. května 2010 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je David Třeťák. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 3. Chcete si změřit rychlost internetu? Poradíme vám, jak na to
 4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 6. Rozzlobenimuzi.com
 7. Internetová stránka Navratdoreality.cz
 8. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
 9. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
 10. Ztrátová a bezeztrátová komprese: Znáte rozdíl?

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!