ImTOO 3GP Video Converter: Oblíbené videa v mobilním telefonu

Tagy:  ImTOO 3GP Video Converter, ImTOO, 3GP, konverze, video, mobilní telefon, mobil, 3GP, zvuk

Sponzorované odkazy

ImTOO 3GP Video Converter: Oblíbené videa v mobilním telefonu

Chcete ukázat oblíbené video přátelům bez připojení internetu nebo jen shlédnout nějaký díl seriálu ve vlaku? Konverze klasického videa do silně zkomprimovaného 3GP formátu využívaná především ve sféře mobilních editorů vždy obnášela mnoho problémů. Dnes vám představíme kvalitní konvertor, který umí kvalitně konvertovat nejen do „mobilního“ 3GP formátu, ale i do mnoha dalších známých video formátů.

ImTOO 3GP Video Converter pod drobnohledem

Společnost ImTOO má ve svém portfoliu nepřeberné množství různých aplikací pro práci s audiovizuálními záznamy. Jedním z nich je také ImTOO 3GP Video Converter, který na první pohled vypadá jako neschopná aplikace, při používání však velmi brzy zjistíte, že se jedná o relativně mocný nástroj pro konverzi audia a videa. Aplikace si totiž poradí s hezkou řádkou nejznámějších video a audio formátů. Samotný název ale vypovídá o prioritním určení, čímž je konverze videa do 3GP formátu, který je jedním z nejrozšířenějších v segmentu mobilních telefonů. Aplikace bohužel není zdarma, s čímž jsou úzce spojena mnohá omezení při používání trail verze. V tomto případě není aplikace omezena lhůtou používání, ale délkou výstupního konvertovaného videa. Chce-li si tedy zkonvertovat nějaké delší video, v trial verzi to nepůjde. Program vám totiž zkonvertuje jen 20 minut. Jazykově méně znalé uživatele pravděpodobně nepotěším, protože není program počeštěn. Na výběr máte mezi standardní angličtinou, němčinou a mnoho dalšími jazyky.

Uživatelské rozhraníUživatelské rozhraní

Instalace a první spuštění

O základních funkcích a principech ImTOO 3GP Video Converter již zmínka padla, pojďme se tedy podívat na instalaci a první spuštění. Nejprve si samozřejmě musíte stáhnout instalační balíček, který má přibližně 12 MB. Trial verzi můžete stáhnout například ze serveru Edownload.cz. Samotnou instalací vás provede standardní instalační průvodce. V průběhu stačí jen odsouhlasit nezbytné licenční podmínky a zvolit cestu pro instalaci.

InstalaceInstalace

Při prvním spuštění vás čeká relativně přívětivé uživatelské rozhraní laděné do modro stříbrné barvy. V pravé části je tabulka s výčtem informací a možností různého nastavování a náhled videa. Tabulka s výčtem informací slouží pro nastavování popisků a zvuku i konvertovaného videa. V dolní části pro změnu naleznete nastavení formátu a složku pro uložení výstupního formátu a v neposlední řadě také rozdělení videa podle média, na které budete později chtít záznam uložit. Nejníže položená část nás informuje o průběhu konverze a prostřednictvím napravo položené ikonky s vyobrazeným vykřičníkem a otazníkem si dokonce můžete zobrazit i historii. Uprostřed naleznete pole s upravovanými záznamy. U každého z nich jsou k dispozici základní informace. Prostřednictvím horního panelu ovládáte samotnou konverzi videa.

ImTOO 3GP Video Convertor v akciImTOO 3GP Video Convertor v akci

Konvertujeme

Nyní se podíváme na průběh konverzi videa. První krok spočívá v přidání video či audio záznamů do seznamu. To provedeme prostřednictvím tlačítka Add. Poté stačí jen vybrat soubory na vašem disku. Tlačítka Remove a Clear slouží k odstraňování vybraných videí ze seznamu. Jakmile je záznam přidán, zobrazí se v seznamu, kde společně s ním naleznete základní informace. Nakonec stačí nastavit složku pro uložení, což lze nastavit v dolní liště nazvané Destination. Nad tím můžete nastavit formát výstupního videa. V tabulce s informacemi v pravém horním rohu můžete video popsat či změnit datový tok zvukové stopy u videa. Další možností konverze videa z jednoho formátu do jiného je použití speciálního průvodce ImTOO 3GP Video Converter Wizard 3.

Výběr výstupního formátuVýběr výstupního formátu

Tento průvodce je vhodný především v případě, že potřebujete předělat jen jeden audio či video záznam. Průvodce je téměř totožný s postupem v klasickém rozhraní programu. Jedinou změnou je rozdělení postupu do jednotlivých kroků. Pojďme si ale ve zkratce popsat jednotlivé kroky. První krok slouží ke zvolení záznamu, ve druhém můžete nastavit délku záznamu, ve třetím zvolíte výstupní formát, ve čtvrtém můžete pojmenovat video a zvolit složku, kam bude výstupní záznam exportován. Pátý krok shrne všechny předešlé kroky a nakonec poslední krok se zabývá samotným dekódováním. V úplném závěru můžete průvodce zavřít a nebo opakovat s jiným videem.

Závěrečné shrnutí konvertovaných souboruZávěrečné shrnutí konvertovaných souboru

Závěrem

ImTOO 3GP Video Convertor se ukázal jako velmi kvalitní konvertor, který se nezalekne konverze jakéhokoliv formátu. I když mu chybí český překlad, jeho ovládání je tak jednoduché, že na absenci češtiny brzy zapomenete. Jediným velkým záporem je relativně vysoká cena za program s jedním jediným určením. Trial verze je samozřejmě řádně ořezaná, a tak ji můžete využívat jen na konverzi videa, jehož délka nepřesáhne 20 minut. Jestliže potřebujete rychle upravit nějaké video, je pro vás připravený velmi rychlý krokově rozdělený průvodce, což také vidím jako pozitivní vlastnost. Sečteno a podtrženo je ImTOO 3GP Video Convertor kvalitním a jednoduchým konvertorem audiovizuálních záznamů, který nemá problém téměř s žádným formátem. Jen ta cena zamrzí.

Moje hodnocení:  76 %

Výhody:

  • Rychlost konverze
  • Podpora mnoha formátů
  • Průvodce
  • Přívětivé uživatelské rozhraní

Nevýhody:

  • Cena
  • Absence češtiny
  • Chudé možnosti nastavení aplikace

Stáhněte si ImTOO 3GP Video Convertor Trial zde:
ImTOO 3GP Video Convertor Trial download

Koupit ImTOO 3GP Video Convertor

Článek ImTOO 3GP Video Converter: Oblíbené videa v mobilním telefonu byl publikován 18. června 2010 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...