MediaCoder - dokonalý korejský převaděč formátů videa

Tagy:  Media, Coder, Encoder

Sponzorované odkazy

MediaCoder - dokonalý korejský převaděč formátů videa

Úvod

Podobně, jako mnou již dříve zrecenzovaný program zvaný KM Player, je i tento korejského původu. V Koreji se tolik softwaru nevyvíjí, avšak pokud jej už někdo vydá, tak to ve většině případů končí kladnými názory nadšených uživatelů. Nejinak je tomu i v tomto případě u MediaCoderu, zachovávajícího si již několik let stále velmi dobrou reputaci.

Stojí za vyzkoušení?

To rozhodně ano! Při porovnání s konkurencí vede MediaCoder v mnoha směrech, především díky široké podpoře formátů, či obstojnému počtu funkcí, nikde jinde se nevyskytujících. Kromě obyčejného a navíc pokročilého konvertování, se zde nachází též několik usnadnění, v jejichž čele se nachází tzv. extensions (rozšíření), díky nimž lze mnohem snáz převádět videa (nemusíte hledat rozlišení, program je již má ve své paměti), ve výsledku určené pro: (mobilní telefon) Sony Ericsson E900/E908, Nokia N70, či jakýkoliv jiný mobilní telefon, dále (digitální multimediální přehrávač) Archos AV Series, Apple iPod, miniPlayer, Newman N66, Zen Vision, Zune, (herní konzole) Sony PSP, (přehrávač disků) Apple TV, MPEG Maker, Video Disc Player, (ostatní zařízení) Audio Ripper/Encoder, Flash Video Maker, System Information a x264 Setup. U rozšíření je možno zvolit mnoho nastavení, jsou jimi: bitrate, rozlišení s FPS (snímky za sekundu), formát a kvalita zvuku i videa, či oříznutí. Při převádění v rozšíření Sony PSP, lze soubor konvertovat přímo na kartu připojeného PSP.
Když si přičteme k „extensions“ ještě specifické zpracování jejich každého okna, vyjde nám opravdu pozitivní a uživatelsky přítulný interface, ve kterém se není těžké pohotově orientovat.

Standardní převádění

Jak už jste se mohli z předchozí kapitolky dozvědět, krom „extensions“ program nabízí také normální převádění z a do všech známých i neznámých počítačových video, audio a dokonce i playlist formátů (*.mp3, mp4, m4a, 3gp, 3g2, ogg, aac, mp2, mpa, wav, pcm, ra, ram, acm, wma, mpc, ape, tta, apl, flac, wv, als, cda, mpg, mpeg, m2v, mpv, mka, mkv, avi, dat, rm, rmvb, mov, wmv, wm, asf, vob, tp, ts, 263, 264, avs, flv, y4m, sub, cue, divx, vdr, yuv, yv12, gif, m3u, lst a txt). Formátů je opravdu nepřeberné množství, s tím souvisí také univerzálnost a multiplatformo­vitost MediaCoderu. Ve všeobecných volbách převádění je možno vybrat, či změnit mnoho důležitých aspektů, jmenujme namátkou alespoň tyto: formát videa i audia, jejich bitrate, rozlišení, rotace, výstupní složka konvertovaného souboru, nebo ořezání. Při provádění převodu formátů budete plnohodnotně informování o jeho celkovém stavu (zbývající čas do konce operace, velikost současného souboru, současný stav na časové ose, atd.). MediaCoder umí dokonce opravovat poškozené soubory, což jednou ocení opravdu každý.

Licence a dodatečné informace

Největším plusem tohoto nadějného programu je bez pochyby licence, tudíž je plně freeware (zdarma) a dokonce bez reklamy! Jeho celková náročnost na hardware je nízká, i když částečně záleží na frekvenci vašeho procesoru (při překódovávání), o které vás bude v úvodní a zároveň hlavní ovládací obrazovce informovat, a paměti RAM. MediaCoder je navíc plně kompatibilní s jinými operačními systémy než je windows, tudíž bez problémů pojede i na Linuxu, či Macintoshi (pozor, pouze verze upravená pro daný operační systém). Velikost 17,42 MB je v dnešní době zanedbatelná, měl by ji dokázat „rychle“ stáhnout i majitel některého z pomalejších internetových připojení. Všechny tyto verze (včetně té vytvořené speciálně pro překódování audia) stáhnete na stránce http://www.edownload.cz/sw/mediacoder/.

Závěr

MediaCoder mě příjemně překvapil. Oproti konkurenci nabízí dvojnásobek funkcí, a je navíc oproti ní zdarma a bez reklam. U mě se stal velmi oblíbeným, využívám jej tehdy, když si chci nějaké video rychle a jednoduše převést do nižší kvality tak, aby se mi vlezlo do telefonu a abych měl alespoň částečnou představu o výsledku. S opravdovým nadšením hodnotím nádhernými 98%.

MediaCoder ke stažení zde:
MediaCoder download

Článek MediaCoder - dokonalý korejský převaděč formátů videa byl publikován 8. října 2008 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Daniel Ševčík. Pro diskusi slouží komentáře (5).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...