Corel VideoStudio Pro X2: I střih videa může být jednoduchý

Tagy:  Corel VideoStudio Pro X2, Video Studio, střih, video, zvuk, HD, Corel

Sponzorované odkazy

Corel VideoStudio Pro X2: I střih videa může být jednoduchý

Corel dnes nabízí nepřeberné množství produktů z různých odvětví, a tak nemohl opomenout ani nějaký software pro stříhání videa. Říkáte si, že je střih videa velmi složitou a problematickou činností? Jestliže ano, s Corel VideoStudio X2 si rychle zvyknete, že je to hračka. Pojďme se mu tedy podívat na zoubek.

Corel VideoStudio Pro X2Corel VideoStudio Pro X2

Corel VideoStudio Pro X2 pod drobnohledem

Corel VideoStudio je mocný nástroj pro úpravu videí. Velmi rychle a kvalitně můžete nastříhat video nejen pomocí přednastavených šablon. Potom lze video uložit na disk nebo přímo vypálit. Klasický import videa z externích zařízení je také zajištěn. Importovat lze i z některých mobilních telefonů a flash disků. Stejně jako video lze importovat i obrázkového či hudební soubory. Nemusíte se tedy obávat nějaké nekompatibility. Program bohužel není, stejně jako většina konkurenčních produktů, počeštěn. Corel si je tohoto stavu vědom, vždy to však odůvodní jednoduchostí celého programu. Sám prohlašuje, že proti grafickým editorům obsahuje mnohem méně frází pro přeložení, což je naprostá pravda. I méně jazykově znalí lidé si tak velmi rychle zvyknou a nebude jim dělat absence češtiny větší problém.

Uživatelské rozhraníUživatelské rozhraní

Instalace a první spuštění

Instalace probíhá za pomoci klasického průvodce, který vás neotravuje zbytečnými otázkami, a tak instalace trvá opravdu jen krátce. Při spuštění vás program přivítá speciální nabídkou s výběrem akce. Otevřít si můžete klasický prázdný projekt, šablonu přednastavenou výrobcem či přímé vypálení videa z digitální kamery. V nabídce lze ještě nastavit širokoúhlý mód 16:9 pro váš projekt. Tuto nabídku můžete vypnout v levém dolním rohu okna. Potom můžete ihned bez jakéhokoliv nastavování importovat video, fotografie či zvukový záznam, a začít upravovat.

Uvítací nabídkaUvítací nabídka

Přehledný a intuitivní

Uživatelské rozhraní programu je velmi přehledné a přátelské, téměř okamžitě si na něj zvyknete. Editor samotný má známé uživatelské rozhraní jako většina konkurenčních produktů. Nejvýše položený panel tedy obsahuje běžné rozbalovací nabídky s nástroji. Vedle nich naleznete rozcestník mezi třemi kroky práce s videem. První z nich se stará o import dat potřebných při práci s projektem z externích zařízení. Vložit data můžete z pevného disku, z digitální kamery, z optické mechaniky a také z mobilního telefonu či flashdisku. V dolní části se nachází časová osa, která má několik způsobů zobrazení vložených dat v posloupnosti. Další čtyři položky se zabývají zvukem, titulky či různými efekty. Poslední položka vám zprostředkuje export vašeho projektu do výsledného souboru. Prostřednictvím této nabídky můžete váš projekt uložit i na server YouTube.com. V levé části naleznete relativně velký náhled, který vám umožní lepší orientaci v rozpracovaném projektu. V pravé části pro změnu naleznete rozcestník efektů a nástrojů spolu s jejich nastavením.

Náhled videaNáhled videa

Kamera, akce… střih!

Práce s programem je opravdu jednoduchá a velmi rychlá. Jakmile jste nahráli veškerá potřebná data, můžete se pustit do samotného stříhání skrývajícím se pod druhou položkou Edit. Postupně vkládáte do časové osy všechny data, která potřebujete. Poté můžete vložit nějaké titulky a nakonec samozřejmě navodit atmosféru nějakým zvukovým záznamem nebo hudbou. Corel VideoStudio Pro X2 však neumí pracovat přímo s titulky, jakožto s překladem videa v cizím jazyce. Zde je myšlena pouze tvorba různých nadpisů a popisků. Časová osa má šest vzájemně se překrývajících úrovní. Výrobce dává k dispozici obrovskou paletu přechodových efektů, které využijete nejen při tvorbě obrázkových prezentací.

NastaveníNastavení

Na závěr

Corel VideoStudio Pro X2 se nám dnes představil jako vynikající pomocník při zpracování jakéhokoli videa. I přes to, že neobsahuje program češtinu, si na ovládání velmi rychle zvyknete. Šedě zabarvené uživatelské rozhraní působí velmi dobře a neobsahuje žádný vyloženě rušivý prvek. I takováto záležitost vám do značné míry zpříjemní práci. Šikovný je také integrovaný export videí na oblíbený server YouTube.com. Jediným problém by mohla být cena, která je o trochu výšší než u konkurence. Corel VideoStudio Pro X2 potvrdil, že střih videa již není doménou profesionálů.

Moje hodnocení =  80 %

Výhody:

  • Přátelské uživatelské rozhraní
  • Množství šablon a efektů
  • Import z mnoha externích zařízení
  • Export na Youtube.com

Nevýhody:

  • Cena
  • Absence češtiny

Koupit Corel VideoStudio Pro X2

Článek Corel VideoStudio Pro X2: I střih videa může být jednoduchý byl publikován 2. ledna 2010 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (10).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...