Virtual DJ: Mixování hudby pro „víkendové“ DJ

Tagy:  DJ, Virtual DJ, mixování, hudba, zvuk, Atomix, MP3, wav, zvuky

Sponzorované odkazy

Virtual DJ: Mixování hudby pro „víkendové“ DJ

Pořádáte pořádnou párty a nemáte zařízenou hudbu? Nechce se vám kvůli občasnému mixování kupovat techniku za x desítek tisíc? Mám pro vás řešení. Program Virtual DJ vám pomůže udělat nezapomenutelnou párty. Díky němu bude pro vás mixování snadné jako facka a postačí vám pouze váš počítač. Pojďme se tedy podívat, co si pro nás chlapci z Atomix Production připravili.

Virtual DJ pod drobnohledem

Virtual DJ je určený jak pro amatérské DJ, tak pro profesionály. Nabízí obrovské množství možností, které z vašeho mixování udělají nezapomenutelný zážitek. Instalace programu je velmi jednoduchá a bez jakéhokoli problému. Velikost instalačního balíčku je přibližně 17 MB. Pro ty jazykově méně zdatné mám špatnou zprávu. I přesto, že za program zaplatíte relativně velký obnos, výrobce nevydal češtinu. Naštěstí je ovládání jednoduché a přívětivé. Mixovat můžete průběžně na místě a nebo si předem připravit hudební stopu a uložit si ji. K dispozici máte formát WAV a MP3 s volitelnou kvalitou záznamu. Dále si můžete nastavit, z jakého výstupu bude stopa nahrávána. Program také umožňuje nahrát stopu a hned poté ji i vypálit. Stopu můžete také publikovat na internetu.

Mixážní pultMixážní pult

Uživatelské rozhraní

Velmi přívětivé uživatelské rozhraní doplňuje i jednoduchá ovladatelnost. Základem jsou dva mixážní pulty umožňující kvalitní a promyšlené prolínání zvukových stop. Každý z pultů nabízí nepřeberné množství funkcí. Jako příklad mohu uvést například funkci zrychlování nebo zpomalení přehrávané stopy. Relativně rozsáhlý sampler, který má několik přednastavených zvuků. Všechny zvuky můžete zaměnit podle vašich představ. Položka „Effects“, jak je již z názvu jasné, umožňuje použití různých efektů. Pro příklad uvedu efekt „brake“, který vám stopu pomalu, ale jistě zastaví a vy se tak můžete přesunout k druhému pultu. V základním rozhraní dále najdete i speciální funkci vytvářející zvukové smyčky. Velmi užitečná je horní lištička, která ukazuje vytížení procesoru, čas a také nabízí tlačítko pro automatické mixování. Samozřejmostí je také odkaz na nabídku nastavení. Jestliže si chcete označit nějaký bod ve zvukové stopě, existuje pro tento účel funkce nazvaná „Hot cue“. V dolní části programu naleznete rozsáhlou nabídku nastavení několika funkcí a průzkumník, pomocí kterého vkládáte zvukové stopy. Naleznete zde nabídky Browser, Sampler, Effect a Record. Browser slouží jako již zmíněný průzkumník. V nabídce Sampler naleznete nastavení zvuků používaných v sampleru na pultu. Stejnou funkci zastává i položka Effect. Zde si nastavíte například zdůraznění vokálů nebo nástrojů. O poslední položce jsem se již zmiňoval, zastává roli nahrávání různým způsobem. Skoro jsem zapomněl na velmi důležitý grafický ukazatel průběhu stopy. Ten nabízí rovnou tři režimy zobrazení grafu.

Uživatelské rozhraníUživatelské rozhraní

Nastavení

K dispozici máte opravdu obrovské množství různých nastavení. Celá tato nabídka se schovává pod názvem „Config“. Nastavit si můžete například kodeky, kterými bude zvuk zpracováván, případně nahráván. Dále pak nastavení vstupů, výstupů a zvukové karty. V této nabídce také naleznete nastavení klávesových zkratek, skinů a obecných nastavení. Co se týče skinů, máte ne výběr velké množství skinů vydaných přímo výrobcem.

NastaveníNastavení

Závěrečný souhrn a hodnocení

Virtual DJ nám dnes ukázal, že je to výborný program pro mixování hudby. Uživatelské rozhraní si můžete po grafické stránce upravit podle svých představ, lépe řečeno podle dostupných skinů, kterých je velké množství. Velmi mě zklamala absence češtiny. Myslím si, že Virtual DJ se spíše vyjímá v rukou domácího nebo hobby DJ než v profesionální sféře. Mnohé potěší i to, že je program schopný spolupracovat s externími zařízeními. Tvůrci si za program relativně nechají zaplatit. Přibližně 6400 Kč je opravdu hodně. Virtual DJ doporučuji do ruky opravdovým nadšencům, pro ty méně náročné bych doporučoval nějaký levnější nebo freewarový produkt.

Moje hodnocení:  80 %

Výhody:

  • Množství funkcí
  • Skiny
  • Spolupráce s externími zařízeními
  • Ovládání

Nevýhody:

  • Cena
  • Absence čestiny

Stáhnout Virtual DJ Trial zde:
Virtual DJ download

Koupit Virtual DJ Professional za 6328 Kč

Článek Virtual DJ: Mixování hudby pro „víkendové“ DJ byl publikován 15. září 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...