Simulátory na okraji zájmu? Nikoli!

Simulátory na okraji zájmu? Nikoli!

Mohlo by se zdát, že jsou herní simulátory spíše na okraji zájmu. Do jisté míry toto tvrzení platí, neboť mezi zcela běžné hráče se dostávají spíše tituly spadající do kategorií FPS a akční PC hry. Samotné simulátory však mají dostatečně silné základny velmi zapálených hráčů a díky tomu se těší stále velké oblibě a rychlému vývoji.

Když člověk není Rambo

V již zmiňovaných akčních titulech čas od času vůbec neuškodí vlétnout s pořádným arzenálem mezi protivníky a s hlavněmi pouze točit a držet spoušť ve správné poloze. Tento postup se však nedoporučuje v žádných simulátorech na PC ani na herních konzolích. Pokud hráč přistoupí k tomuto postupu, v mžiku leží v nepěkné kaluži vlastní krve. Příkladem může jít legendární Operace Flashpoint či její český nástupce Arma z produkce Bohemia Interactive. Obě tyto hry staví hráče do obtížné situace, v niž nelze příliš riskovat. Navíc se mechanismy z těchto her objevují ve výcvikových program obrněných sil různých zemí.

Fyziku nelze obelstít, což platí především v kategorii simulátory vojenských letadel. Klasickým zástupcem této kategorie je bezesporu legendární letecký simulátor IL-2 Sturmovik. Série obsahuje celou řadu dílů, pro které jsou vždy stejnými jmenovateli vysoká obtížnost a hutný zážitek z létaní. Přesně zde se objevují nedostatky letadel, slabé výkony leteckých motorů a především zkušenosti letce. U Army vám stačí klávesnice a myš, ale u IL-2 Sturmovik je přítomnost joysticku velmi poznat.

Jako malý jsem chtěl být mašinfírou!

Simulátory však nejsou jen o střílení a neustálém válčení. Dobře se totiž dá válčit i s mnohatunovými kolosy na dálnicích v simulátoru EuroTruck Simulator 2 z produkce českého studia SCS Software. Pokud se chcete vyhnout velkému provozu a dáváte přednost přírodě, nabízí se kvalitní zemědělský simulátor nesoucí název Tractor Racing Simulation či třeba Farming Simulator 2013. Na své si přijdou také fanoušci simulátorů policistů, hasičů či třeba náruživí lovci toužící po lovu vysoké zvěře. Nechybí však ani simulátory strojvedoucích, pilotů vrtulníků, stavebních strojů či třeba simulátory správy zimního horského areálu (například Ski Region Simulator či Snowcat Simulator). Výběr je opravdu velmi široký.

Splňte si svůj sen alespoň na počítači

Mnoho dětských snů si lidé nesplní. Někdo chtěl být strojvedoucí, řidič náklaďáku či třeba popelář. Díky širokému portfoliu různorodých simulátorů si dětské sny můžeme plnit alespoň částečně. Mnoho simulátorů je v české lokalizaci a naleznete je například v internetovém obchodě Gameshop.cz.

Článek Simulátory na okraji zájmu? Nikoli! byl publikován 4. února 2014 v 20.30 v rubrice PR články. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  3. Xiaomi Mi Mix 3 5G - Novinka s podporou sítě 5G a procesorem Snapdragon 855
  4. Jets’n’Guns 2 - Rozhovor s Pavlem Tovaryšem z Rake in Grass
  5. Nákup na Ebay - Návod krok za krokem
  6. Možnosti propagace jsou neomezené
  7. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  8. Sledujuserialy.cz- Tuny seriálů na jednom místě!
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Google překladač - slovník na úrovni!

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone X se Super Retina HD displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!