Ohlédnutí za přehrávačem Winamp

Sponzorované odkazy

Ohlédnutí za přehrávačem Winamp

Znáte multimediální přehrávač Winamp? Věřím, že každý uživatel internetu se s tímto programem již jednou setkal. Jedná se o naprostou raritu mezi programy vůbec. Historie programu je opravdu veliká, začíná od nejstarší verze, která uměla pouze přehrávat zvukové stopy, až po nejnovější verzi, která zvládá nejrůznější video formáty a ještě k tomu pracuje na absolutní jedničku. Ale kde je tomuto programu konec? Můžeme jej stále používat? Na tyto otázky se Vám budu snažit v tomto článku odpovědět.

Co je Winamp?

Nejprve bychom si měli asi říci, co vlastně tento program je a co vše umí. Jedná se o multimediální přehrávač většiny známých audio i video formátů jako například MP2, MP3, WAV, AVI apod. Navíc obsahuje grafický ekvalizér, editor playlistů a mnoho dalších zajímavých funkcí, které Vás zajisté zaujmou. Dále pak nabízí nespočet různých pluginů, rozšíření a dokonce si můžete vybrat i mezi jednotlivými skiny. Vedle již zmíněných funkcí a nástrojů je možné tímto programem přehrávat internetové televize a rádio stanice. Jednotlivé videa, případně zvuky si můžete jednoduše ripovat, upravovat a mnoho dalších zajímavých funkcí. K posledním novinkám programu patří Winamp Remote, což je vzdálený přístup k datům například přes mobilní zařízení, dále pak Winamp Dashboard, což Vám umožňuje sdílet data a přistupovat ke knihovně odkudkoliv z internetu.

Winamp

Kde se tento báječný program nyní nachází?

Od prosince minulého roku se vývoj aplikace úplně zastavil. Dosavadní vlastník, společnost AOL, se přestala podílet na vývoji programu a vyhlásila konec tohoto báječného programu. Od té doby se jen hrnuli noví zájemci, až to nakonec vyhrála belgická společnost Radionomy, která se od letošního roku stala majitelem této značky a znova investovala peníze do vývoje tohoto světoznámého programu. Radionomy je celosvětový agregátor online rádiových stanic, která nabízí rozsáhlý katalog online rádií, které uživatelé mohou dokonce i hodnotit a sestavovat tak vlastní žebříčky nejoblíbenějších stanic.Mimo jiné se taktéž jedná o službu, která Vám dovolí provozovat vlastní internetové rádio.

Winamp

Na závěr

Dle mého názoru se jedná o nejlepší přehrávat videa a audia, který se na trhu nachází. Disponuje nejnovějšími funkcemi, nástroji, které Vám zpříjemní poslech hudby, a dokonce i sledování samotného filmu. Nabízí nespočet vylepšení, skinů a nejrůznějších pluginů, které stačí stáhnout, nainstalovat a můžete jej vesele používat. V tuto chvíli to vypadá, že vývoj programu stagnuje, ale nemějte oba, protože si myslím, že koupě novou společnosti dodá programu další lesk a udělá z této aplikace ještě lepší program, než byl doposud. A na závěr, vždy se dá co zlepšovat!

Moje hodnocení:  90 %

Dobrý freeware

Výhody:

 • česká lokalizace
 • nemá vysoké hardwarové nároky
 • možnost pluginů a výměna vzhledu
 • rychlost práce s videem a zvukem

Nevýhody:

 • nenalezeno

Sponzorované odkazy:

Článek Ohlédnutí za přehrávačem Winamp byl publikován 30. dubna 2014 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Zbyněk Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
 2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 3. Nejlepší souborové manažery zdarma
 4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
 8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
 9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
 10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!