Argente Utilities - Komplexní sada pro údržu počítače

Sponzorované odkazy

Argente Utilities - Komplexní sada pro údržu počítače

Argente Utilities je další z řady programů na čištění počítače. Jak si vede v porovnání s konkurenčními programy, a jaké jsou jeho výhody a nevýhody?

Běžné funkce

Prně musím pochválit jednoduchý vzhled celého programu. Grafické prostředí je pěkné a nikterak přeplácané, snadno se v něm orientuje a všechny ovládací prvky najdete velmi rychle, jak se můžete přesvědčit na obrázku níže.

Přejděme ale nyní k tomu, co je nejdůležitější, a to jsou hlavní funkce programu. Základem je dnes již běžná údržba jedním kliknutím, která za vás provede ty nejdůležitější kroky úplně automaticky, aniž byste se museli o cokoliv starat. Ta je dnes součástí snad všech optimalizačních programů, a proto nemůže chybět ani zde. Skládá se z čističe registrů, disku, soukromí, detektoru spywaru a funkce Spyware Inmunize, která slibuje, že zamezí instalaci spywaru na váš počítač. Po proběhnutí analýzy vám program vypíše počet problémů, které se v konkrétních oblastech nalézají. Jedním jediným kliknutím můžete tyto problémy opravit.

Údržba jedním kliknutímÚdržba jedním kliknutím

V případě, že si chcete s čištěním svého počítače vyhrát více, máte možnost rozkliknout si kteroukoliv položku v menu a vše provést ručně. Menu zahrnuje také další funkce, které nejsou zahrnuty v údržbě jedním kliknutím. V nabídce máte Uninstall manager, který odebírá nainstalované programy z disku, a není v ničem moc odlišný od klasické volby Windows Přidat nebo odebrat programy.

O dost užitečnější je StartUp manager, pomocí kterého můžete výrazně zrychlit start svého počítače. Můžete zde zvolit, které programy se budou spouštět společně se systémem Windows, a ty nepotřebné zakázat.

Dále je zde Process Manager, který bych nejlépe přirovnal k dobře známému Správci úloh ve Windows, a který tedy, pokud jste na Správce zvyklí, nemá žádné větší využití. Položka System Optimizer pak umožňuje další dodatečná nastavení optimalizace.

Boj se spywarem

V současné době je trendem kombinovat optimalizační programy také s nástroji pro vyhledávání nežádoucího spywaru přítomného v počítači. Osobně nejsem zastáncem těchto řešení „vše v jednom“, přijde mi, že proti spywaru se dá bojovat i mnohem účinněji a na trhu jsou i lepší programy.

Můžete nastavit např. automatické vypnutíMůžete nastavit např. automatické vypnutí

Užitečné nástroje

Dostáváme se k asi nejzajímavější části celého Argente Utilities. Zatímco na údržbe a optimalizaci není nic neobvyklého, položka Tools skrývá zajímavé funkce.

Pod položkou Automatize najdete možnost** naplánovat určité procesy** ve vašem systému. Můžete tak například nastavit, že se počítač v určitou hodinu vypne, restartuje, převede do režimu spánku…A to i opakovaně. Někdo pro to využití najít může, dejte ale pozor a nezapomeňte tuto možnost vypnout, pokud jí nebudete potřebovat, vyhnete se tak případnému nepříjemnému překvapení a mnohonásobnému proklínání této funkce.

Argente tools nabízí mnoho nástrojů pro práci se soubory. Z těch nejzajímavějších zmíním převaděč formátu obrázků, možnost šifrování souborů, nebo rozdělovač souborů na více částí (hodí se například pokud chcete někam nahrát či odeslat větší soubor).

Mezi dalšími funkcemi nalezneme i převaděč obrázkůMezi dalšími funkcemi nalezneme i převaděč obrázků

Windows tools umožňuje spustit přímo z prostředí programu všem dobře známé funkce zabudované přímo v systému Windows.

Příjemným překvapením je i možnost vést si v programu poznámkový blok a seznam kontaktů, které si můžete dokonce zaheslovat a přidána je i podpora více uživatelů.

Jak na tom tedy je?

Podtrženo, sečteno – Argente Utilities je rozhodně zajímavý program. Spíše než čištěním a optimalizací systému mě ale zaujaly doplňkové funkce vyjmenované v posledních odstavcích, za které si autoři zaslouží jednoznačné plus.

Jediné, co může méně zběhlému uživateli vadit, je absence češtiny. Ovládání ale není nic složitého, a vše se dá dobře osahat metodou pokus – omyl.

V konečném hodnocení je Argente Utilities velmi zajímavý program, který určitě stojí alespoň za vyzkoušení.

Hodnocení redakce:  75 %

Výhody:

 • Mnoho funkcí
 • Jednoduché ovládání

Nevýhody:

 • Není čeština
 • Někdy je trochu pomalejší

Sponzorované odkazy:

Článek Argente Utilities - Komplexní sada pro údržu počítače byl publikován 7. července 2014 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Pavel Šašek. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
 3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
 4. Domácí skupina - Sdílení dat mezi počítači nejenom po WiFi routeru
 5. Kam s fotkami z dovolené - Výběr nejlepších úložišť
 6. FreeFileSync 7.9 – Aktuální data na všech discích
 7. Kaspersky Internet Security 2017 - ochrání ruský bohatýr?
 8. Internet Explorer je out - A co konkurence v rychlostním testu?
 9. Je možné si zdarma zrychlit počítač? Otestovali jsme to za vás!
 10. Daemon Tools aneb Potřebujeme ještě virtuální mechaniky?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!