Adobe Photoshop Lightroom 5 - Profesionální správce a editor fotografií

Sponzorované odkazy

Adobe Photoshop Lightroom 5 - Profesionální správce a editor fotografií

Věřím, že každý z nás již v minulosti pracoval na počítači s fotkami. Upravoval, vylepšoval, prostě si s nimi hrál. V případě, že nějaký takovýto program již využíváte, tak tento článek berte jako bezpředmětný. Pro ty, kteří si stále neví rady s výběrem toho správného programu, doporučuji Vám si tento článek alespoň lehce projít. A o jakém programu tady vlastně mluvíme? Jedná se o nadčasový program Adobe Photoshop Lightroom 5.

K čemu slouží program Adobe Photoshop Lightroom 5?

Jedná se o profesionální program na správu a úpravu fotografií ve formátu RAW. Nabízí nespočet moderních funkcí a nástrojů pro úpravu fotografie a jejich následnou optimalizaci pro webové prohlížeče, případně pro tištěnou podobu. Mimo tyto vlastnosti zde můžete vytvářet i nejrůznější alba ve formátu FLASH. K dalším přednostem programu patří snadný import fotek přímo z fotoaparátu, ale i export do nejrůznějších grafických formátů, které se na trhu v dnešní době nachází.

Adobe Photoshop Lightroom 5

Adobe Photoshop Lightroom 5

Vlastnosti

K hlavním vlastnostem programu patří možnost úpravy jakékoliv digitální fotografie! Dále pak podpora formátu RAW, který se v dnešní době řadí mezi ty nejžádanější a nejpoužívanější formáty na světě. Máte-li v lásce animace, budete nadšení. S tímto programem tvorbu flash animací hravě zvládnete, dokážete vytvářet fotoalba, webové galerie a slideshow. Mimo jiné zde naleznete automatický import fotek přímo z foťáku, možnosti úpravy světlosti, expozice, barev a mnoho dalších moderních nástrojů, funkcí a prvků, které Vám práci s programem nejenom zjednoduší, ale i výsledek bude opravdu stát za to.

Adobe Photoshop Lightroom 5

Adobe Photoshop Lightroom 5

Novinky

Mezi hlavní novinky verze 5 patří funkce Smart Previews, která Vám zajistí, že originální soubory budete mít stále u sebe (změny v datech se automaticky projeví na originálním souboru), také funkce Video Slide Shows, která umožňuje přidávat k obrázkům jednotlivé videa a zvuky a nesmíme zapomenout ani na Advanced Healing Brush, která automaticky odstraní všechny rušivé elementy s naprostou přesností. Dále bych se mohl zmínit o nástroji Improved Photo Book Creation, která z předinstalovaných šablon dokáže vytvořit fotoalbum.

Na závěr

Domnívám se, že hledání správného programu na úpravu fotek skončil! Nabízíme Vám jeden z nejlépe hodnocených grafických programů na trhu. Značka Adobe podporuje zdravý vývoj svých produktů a tento program patří mezi jeden z nich. Mimo jiné se na internetu nachází spousta filmových nápověd, jak s programem správně pracovat. Bohužel se jedná o placený program, ale ani toto neodradí své příznivce, kterých je na světě opravdu hodně. Myslím si, že s tímto programem bude spokojený úplně každý. Ideální volba pro začátečníka, ale i zkušeného borce, který se tvorbou grafiky zabývá již několik dlouhých let.

Moje hodnocení:  80 %

Výhody:

 • Moderní vzhled
 • Kvalitní funkce a nástroje
 • Perfektní podpora ostatních uživatelů
 • Intuitivní rozhraní

Nevýhody:

 • Placený program
 • Vysoké hardwarové nároky

Sponzorované odkazy:

Článek Adobe Photoshop Lightroom 5 - Profesionální správce a editor fotografií byl publikován 25. června 2014 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Zbyněk Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Valentýnké přání – Valentýn za dveřmi, je čas na přání
 3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
 4. Říjnový update Windows 10 je opět dostupný
 5. MP3s.Nadruhou.net
 6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 7. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
 8. Steam a levné hry - Sezónní výprodeje, ale i prodejci klíčů ke hrám
 9. Sledujuserialy.cz- Tuny seriálů na jednom místě!
 10. Práce se pevným diskem všeho druhu - Acronis Disk Director Suite 10 - 2.díl

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone X se Super Retina HD displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!