Feedly - prvotřídní online čtečka RSS kanálů

Sponzorované odkazy

Feedly - prvotřídní online čtečka RSS kanálů

Pomocí RSS kanálů a souvisejících čteček se můžeme na obsah internetových stránek dostat rychle, bez reklam a zbytečných rušivých prvků. K tomu použijeme aplikaci Feedly, která je světoznámou čtečkou dostupnou online odkudkoliv a zdarma. Podíváme se na ni trochu blíže.

Co se RSS?

Pro začátek v krátkosti zmíním, co je RSS. Jedná se o XML formát, který je určený pro snadné publikování obsahu na internetu. Není proto divu, že ho najdeme takřka u každé redakce, u každého webu.

symbol RSS

symbol RSS

V praxi to vypadá tak, že jakmile nějaký portál vydá svůj nový článek (například SWMag.cz), redakční systém takovýto článek přepracuje do formátu pro RSS, který může jakákoliv čtečka otevřít a zobrazit tak publikovaný obsah.

Feedly se představuje

Internetová aplikace Feedly je jednou z takovýchto čteček, která však nemusí být nikde instalovaná, spouští se přímo z webového rozhraní.

K přihlášení do čtečky můžeme použít některý z již vytvořených účtů typu Google, Facebook atd. Nemusíme tedy vytvářet účet nový, což je velká výhoda. Nemusíme znovu vymýšlet tajné heslo a pamatovat si ho.

Feedly – možnosti přihlášení

Feedly – možnosti přihlášení

Ihned po přihlášení si všimneme jedné nepříjemnosti, celá aplikace je v anglickém jazyce. Jakmile však toto dokážeme skousnout, případně se naučit těch pár známých slovíček, Feedly nás bezpochyby překvapí a potěší.

Funguje naprosto bez problémů, zbytečných chyb a hlavně rychle. O stahování aktuálních zpráv se stará sám, takže nám už nezbývá nic jiného, než si svůj seznam kanálů rozšiřovat a číst…

Feedly – moje titulní strana

Feedly – moje titulní strana

Jednotlivé RSS kanály je rovněž možné řadit, kategorizovat do skupin a celkově je organizovat dle své potřeby.

Přidáváme kanály a čteme

Mnohdy bylo nutné mít přesnou adresu RSS kanálu (feedu), aby čtečka správně fungovala. Aplikace Feedly toto dotáhla mnohem dále, stačí jen kliknout na odkaz “Add Content” a do zobrazené lišty vepsat internetovou adresu portálu (www.něco.cz).

Feedly – vyhledávání kanálu

Feedly – vyhledávání kanálu

Našeptávač už nabídne související RSS zdroj, který stačí kliknutím na zelené tlačítko “+feedly” přidat do svého odebíraného seznamu.

Výsledek následně vypadá kupříkladu takto (pro portál SWMag.cz):

Feedly – kanál SWMag.cz

Feedly – kanál SWMag.cz

Feedly funguje skvěle, mohu jen doporučit

Jakmile s Feedly strávíme chvíli času, abychom si ho osahali a vyzkoušeli, potěší svou funkčností. Je velice svižný a aktualizuje se neustále. Jen musíme dávat pozor, abychom se v množství těch zpráv neutopili…

Já osobně Feedly mohu jen doporučit, protože je dostupný odkudkoliv a trvá jen pár okamžiků udělat si svůj seznam odebíraných kanálů. Vše mám pak hezky po ruce a už si jen vybírám, jaký nadpis či počátek textu (perex) mě zaujal.

Mé hodnocení =  80 %

Výhody:

 • rychlost
 • online => dostupný odkudkoliv
 • našeptávač
 • automaticky stahuje články

Nevýhody:

 • anglický jazyk
 • pro někoho možná trochu nepřehledný

Na Feedly přejdeme kliknutím na odkaz ZDE

Sponzorované odkazy:

Článek Feedly - prvotřídní online čtečka RSS kanálů byl publikován 6. dubna 2015 v 05.00 v rubrice Internet. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Říjnový update Windows 10 je opět dostupný
 3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
 4. MP3s.Nadruhou.net
 5. Sledujuserialy.cz- Tuny seriálů na jednom místě!
 6. Libimseti.cz
 7. Nákup na Ebay - Návod krok za krokem
 8. CCleaner 5 - Jak vyčistit počítač snadno a rychle
 9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
 10. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone X se Super Retina HD displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!