Vytvoření e-shopu – Vybíráme správný systém

Vytvoření e-shopu – Vybíráme správný systém

Vytvoření internetového obchodu již dávno není takový problém. Existuje totiž celá řada různě pokročilých předprogramovaných systémů a komplexních řešení za rozumné ceny. Stačí dobrý nápad, chuť podnikat a můžete začít!

Správný systém je základ

Snadná obsluha a správa internetového obchodu spočívá v dobré volbě systému pro správu obsahu, nebo-li CMS (Content Management System). Vývoj vlastního systému a jeho následná údržba a optimalizace je velice neefektivní a nákladná, pokud začínáte úplně od nuly. I proto je lepší sáhnout po hotovém řešení, kterých v současnosti trh poskytuje opravdu nepřeberné množství. I díky tomu je vytvoření eshopu na míru hračka.

V široké konkurenci se tvůrci jednotlivých CMS předhánějí, jak v komplexnosti samotného CMS, tak i v poskytování podpory a širokých možnostech individualizace. Ovšem zde nastává první problém spojený se správnou volbou CMS, čemuž je nutné věnovat dostatek pozornosti. Jde o dlouholetou investici.

PresShop jak jej vidí návštěvníci. Moderní vzdušný design není problém. Zdroj: PrestaShop DEMOPresShop jak jej vidí návštěvníci. Moderní vzdušný design není problém. Zdroj: PrestaShop DEMO

Nejprve je nutné zvážit, jaké finance jste do CMS systému ochotni investovat a v jaké míře očekáváte možnosti individualizace, které se zpravidla značně promítnou na výsledné ceně. Neméně důležitá je také podpora od samotného výrobce systému.

Jedním z nejdůležitějších prvků CMS je administrace, která by měla podporovat snadnou správu prodávaných produktů a jejich katalogizaci. Neméně důležitým prvkem jsou nástroje pro komunikaci se zákazníky, nejenom na základě provedených objednávek. Zlepší to přehlednost ve vyřizovaných objednávkách a usnadní případné řešení reklamací.

PrestaShop je známý systém pro e-shop – zde administrace. Zdroj: PrestaShop DEMOPrestaShop je známý systém pro e-shop – zde administrace. Zdroj: PrestaShop DEMO

Šablona e-shopu, kterou vidí čtenáři, by měla nabízet přidání možností zpětné vazby od zákazníků. Může jít o různé formuláře, ankety, komentáře a další podobné prvky. Spolupráce se sociálními sítěmi je dnes již základ, a tak nesmí chybět možnost integrace plug-inů, ze sítí jako je Facebook či Twitter. Na šabloně nesmí chybět ani zvýraznění akčních či doporučovaných výrobků.

Umožňuje-li systém registraci zákaznických účtů, můžete zpravidla snadno rozesílat hromadné e-maily s akcemi a novinkami, vytvářet věrnostní programy, a i samotnou komunikace to značně usnadní.

Chcete-li své produkty vyvážet i do zahraničí, je nutné vytvořit vícejazyčnou šablonu. Bezproblémová komunikace v cizím jazyce je potom základem, a tak se můžou hodit rychlé kurzy angličtiny pro firmy i domácnosti.

Rychlá expedice vyžaduje sklad

Nároky e-shopu spočívají pouze v nezbytném prostoru pro uskladnění nabízených produktů. Leckterá větší domácnost umožní naskladnit rozumné množství produktů, a tak není nutné skladiště složitě řešit. Samotnou firmu se ale vyplatí zaregistrovat na jiné místo. Registrační sídlo společnosti je pak umístěno například v lukrativním centru města a měsíční poplatky za vedení podobného sídla nejsou ani z daleka tak vysoké, jako by mohly být náklady na pronájem kanceláře.

Článek Vytvoření e-shopu – Vybíráme správný systém byl publikován 23. ledna 2016 v 22.30 v rubrice PR články. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!