Jak nainstalovat WordPress krok za krokem
Sponzorované odkazy
Wordpress je redakční systém používáný více než 60-i procenty uživatelů, disponuje obrovskou kontrolou nad obsahem. Jako příklad bychom si mohli uvést NewYorker.com, který dokáže díky Wordpressu vydávat běžně 20 článků denně. Mezi další redakční systémy se řadí Joomla (8%), Drupal (5%), Magento (3%) a jiné (23%).
O WordPressu
Světové špičky používají tento redakční systém a důvěřují jeho bezpečnosti. Využití nachází také u „nejobyčejnějších“ bloggerů a je využíván více než 24% všech dostupných internetových stránek.
Což činí více než 74 milionů webových stran. Pokud jste slyšeli o některých velkých media společnostech zobrazených na následujícím obrázku, tak si buďte jistí, že používají právě redakční systém WordPress. Nejznámnější jsou nepochybně Reuters, The New York Times, Forbes.
Funkce
Jednoduché přidání a editování videí, zvuků, obrázků. Zapojení Google analytics. Bezpečnost a zabezbečení probíhá cyklicky, vývojáři zaručují neustálý posun ve funkčnostech, aktualizace probíhají přibližně 4× do roka, i malé chyby opravují a předcházejí tak kybernetickým útokům. Je kompatibilní i s mobilními zařízeními ( změny rozhraní v závislosti na rozlišení displeje). Je mnohojazyčný. Obsahuje možnosti odkladu, přípravy článků a naplánování, kdy má být publikován. Různé administrativní role jako třeba autor, editor, admin a spoustu dalších. K WordPressu si také lze dokoupit tisíce šablon (přibližně za 1000 Kč jedna) a více než 35 tisíc pluginů.
Krok za krokem
V prvé řadě rozdíl mezi aplikací a službou. Služba WordPress nabízí využití služeb, registrace a vše je založeno na hostování danou službou. K aplikaci WordPress, kterou se budu dále zabývat, je potřeba mít k dispozici server, na který stáhnutou aplikaci rozbalíme a spustíme.
Redakční systém je napsaný v jazyce PHP s podporou verze 5 a výše, služba je postavená na MySQL databázi. WordPress spustíme přes serverovou adresaci, kde jsme jej rozbalili. Po spuštění se nám zobrazí úvodní okno.
Aplikace se chová naprosto interaktivně, takže při klikání na tlačítka „další“ nás normálně odkáže na další stranu průvodce.
Vše vyplníme dle našich parametrů databáze a serveru, se kterými pracujeme. V následujících krocích nám aplikace nabídne instalaci na server.
Po úspěšném absolvování komunikace se serverem a databází už není na co čekat, zadáváme název webu, uživatelské jméno, heslo a verifikační email.
Při zakliknutí indexování (neboť dnes již všichni používáme full-textové vyhledávače) nám například vyhledávač Google zajistí „viditelnost“ při vyhledávání našeho webu. Nyní už nám zbývá jen zadat přihlašovací údaje a začít se seznamovat se samotnou aplikací.
Pluginy a bezpečnost (ty nejpoužívanější)
Bezpečnost: Akismet (rozlišování komentářových spamů), WordPress Simple Firewall (firewall, ochrana přihlášení, rozlišování komentářových spamů), Wordfence (firewall, anti-virus, malicious URL scanning, velmi rychlou cache engine). SEO/CACHE: WordPress SEO by Yoast, W3 Total Cache, All in one SEO pack, Statistiky: Google analytics for Word-Press, WP Stats Dashboard, Jetpack Zálohy: BacckWPup, WP-DB-Backup, VaultPress Další pluginy: RSS kanály, Google adsense pluginy
Po instalaci
Takhle to vypadá z pohledu administrátora s nejvyššími právy.
Obsahové informace: Rozdíly mezi Příspěvky (hledisko času a kategorie, štítky, aktuality) a Stránkami (nadřazená, podřazená). Liší se v tom, že se stránky používají pro časově neměnný obsah (kontaktní údaje, náš tým, naše služby atd.). Média (knihovna médií, používání fotek v různých stránkách (není potřeba neustále fotku nahrávat, stačí jednou, interaktivní přetahování obrázků, úpravy- ořezávání, velikosti apod.). Odkazy (budování databáze se kterou můžete v rámci systému dále pracovat). Komentáře (do jaké míry je povoleno schvalování= požadavky, které chceme) a nakonec například správa uživatelů, komu umožníme jaká práva.
Článek Jak nainstalovat WordPress krok za krokem byl publikován 4. dubna 2016 v 05.00 v rubrice Internet a Návody. Autorem článku je Daniel Jiříček. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- WordPress - Kvalitní a přehledný CMS opensoursový systém 01.09.2011 00.00
- Redakční systémy – Nezbytná součást moderního webu 03.10.2012 05.00
- Instalace Wordpressu na freehosting ve třech jednoduchých krocích 11.04.2014 05.00
- Programy na zjištění nefunkčních odkazů na webu 08.01.2014 05.00
- Profesionální web snadno a rychle! 23.04.2010 06.00
Top 10
- Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
- Lidé.cz
- Těžba kryptoměn je šikovný způsob, jak si vydělat zajímavé peníze
- Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
- Co je integrační software?
- Raspberry Pi – průvodce výběrem nejlepšího modelu
- Držte krok s dobou: Jaké (ne)výhody přináší digitalizace dokumentů?
- 8 výhod cloudového úložiště
- Pronájem virtuálních serverů: Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?
- Prožijte léto s pánskými botami z Robelshoes
Tagy
Pravopis digitalizace kryptoměny Google MP3 karaoke chat, komunikace integrační software umělá inteligence Office
Doporučujeme
Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.