Comodo Dragon – Bezpečný internetový prohlížeč?

Sponzorované odkazy

Comodo Dragon – Bezpečný internetový prohlížeč?

Pod pojmem webový prohlížeč si bez pÃ…™emýšlení vÄ›tÃ…¡ina uÃ…¾ivatelÃ…¯ pÃ…™edstaví Google Chrome, Firefox, Safari, nebo tÃ…™eba Operu. Existuje ale celá Ã…™ada dalÃ…¡ÃƒÃ‚­ch zajímavých prohlížečÃ…¯, které leckdy nabízejí paletu nadstandardních funkcí. Zapadne Comodo Dragon do Ã…¡edi prÃ…¯mÄ›ru, nebo jde o praktického pomocníka pro serfování na internetu?

Bezpečnost je prioritou

Comodo je známé spíše neÃ…¾ webovým prohlížečem, sadou bezpečnostních Ã…™eÃ…¡ení pro domácnosti i firmy. Svoji povÄ›st a zaměÃ…™ení ovÃ…¡em pÃ…™enášÃ­ i na zmínÄ›ný internetový prohlížeč Comodo Dragon. Jako základ slouÃ…¾ÃƒÃ‚­ Chromium, tedy zdarma dostupný derivát populárního prohlížeče Google Chrome. Comodo nabízí také alternativu postavenou na základÄ› Firefoxu. Nese jméno IceDragon. O tom ale tÃ…™eba nÄ›kdy jindy.

Comodo Dragon – Chromium je vidÄ›t na první pohled.

Comodo Dragon – Chromium je vidÄ›t na první pohled.

Instalace vyÃ…¾aduje pozornost

JiÃ…¾ pÃ…™i instalaci, kterou uÃ…¾ivatele provází nepočeÃ…¡tÄ›ný prÃ…¯vodce, je moÃ…¾né objevit první bezpečnostní funkci COMODO SecureDNS. V tomto kroku je nezbytné zbystÃ…™it, neboÃ…Â¥ SecureDNS pÃ…™ÃƒƒÃ‚­mo nastavuje adresy DNS v konfiguraci síťových pÃ…™ipojení, coÃ…¾ v určitých situacích mÃ…¯Ã…¾e být zdrojem problémÃ…¯. Výchozí nastavení ovÃ…¡em Ã…¾ÃƒÃ‚¡dné problémy nezpÃ…¯sobí, neboÃ…Â¥ pÃ…™es vybrané DNS servery bude pÃ…™istupovat pouze Comodo Dragon. Ostatní programy a sluÃ…¾by vyuÃ…¾ijí standardní konfigurace. A k Äemu je SecureDNS vlastnÄ› dobré? Vzhledem k tomu, Ã…¾e se k webovým stránkám pÃ…™ipojujete prostÃ…™ednictvím DNS serverÃ…¯ spravovaných pÃ…™ÃƒƒÃ‚­mo Comodem, prohlížeč mÃ…¯Ã…¾e odfiltrovat neověÃ…™ené a nebezpečné weby obsahující napÃ…™ÃƒƒÃ‚­klad malware, či dalÃ…¡ÃƒÃ‚­ Ã…¡kodlivé kódy.

SecureDNS se nastavuje jiÃ…¾ pÃ…™i instalaci.

SecureDNS se nastavuje jiÃ…¾ pÃ…™i instalaci.

Vedle toho je v prÃ…¯bÄ›hu instalace moÃ…¾né importovat historii procházení, oblíbené záloÃ…¾ky, rozÃ…¡ÃƒÃ‚­Ã…™ení a také nastavit Comodo Dragon je výchozí prohlížeč. Jinak samotný prÃ…¯bÄ›h instalace nevybočuje ze zaÃ…¾itých standardÃ…¯.

Základ stejný, rozdíl dÄ›lají doplÃ…ˆky

PÃ…™i prvním spuÃ…¡tÄ›ní webového prohlížeče nedojde k Å¾ÃƒÃ‚¡dnému pÃ…™ekvapení. Chromium, respektive Google Chrome, je vidÄ›t téměÃ…™ vÃ…¡ude. Na rozdíl od prÃ…¯vodce instalací je uÃ…¾ivatelské rozhraní plnÄ› lokalizované do čeÃ…¡tiny. Pouze doplÃ…ˆky instalované Comodem českou lokalizace nemají.

ZmínÄ›né doplÃ…ˆky jsou téměÃ…™ jediným rozliÃ…¡ovacím prvkem od Google Chrome. MÃ…¯Ã…¾ete je klidnÄ› bez problémÃ…¯ odstranit a do prohlížeče doinstalovat plug-iny pÃ…™ÃƒƒÃ‚­mo z Internetového obchodu Chrome. Sdílení doplÃ…ˆku je velikou výhodou vÃ…¡ech prohlížečÃ…¯ postavených na Chromiu. Výrobce si mÃ…¯Ã…¾e vytvoÃ…™it své vlastní doplÃ…ˆky, ale uÃ…¾ivatelé ve výsledku mají k dispozici Ã…¡irokou Ã…¡kálu rÃ…¯znorodých doplÃ…ˆkÃ…¯ od výrobcÃ…¯ tÃ…™etích stran. To samé platí i o vzhledových Ã…¡ablonách. Ve výchozí instalaci je dostupná pÄ›tice doplÃ…ˆkÃ…¯. Comodo Drag&Drop Service je velice praktickým doplÃ…ˆkem, neboÃ…Â¥ libovolný text na právÄ› zobrazené stránce mÃ…¯Ã…¾ete označit a po jeho pÃ…™esunutí do pravého kraje prohlížeče jej mÃ…¯Ã…¾ete pÃ…™ÃƒƒÃ‚­mo vyuÃ…¾ÃƒÃ‚­t jako klíčové slovo pro vyhledávání na webu, Wikipedii, či na YouTube. Označený text lze také snadno pÃ…™ÃƒƒÃ‚­mo pÃ…™eloÃ…¾it.

Praktická liÃ…¡ta plug-inu Drag&Drop Service.

Praktická liÃ…¡ta plug-inu Drag&Drop Service.

Comodo Media Downloader je nástroj umoÃ…¾Ã…ˆující stahovat videa ze streamovacích sluÃ…¾eb, pÃ…™ičemÃ…¾ je aktivní pouze pokud podporuje stahování z dané sluÃ…¾by. NapÃ…™ÃƒƒÃ‚­klad český Stream nefunguje.

Snadné sdílení na sociální sítě.

Snadné sdílení na sociální sítě.

DalÃ…¡ÃƒÃ‚­m doplÃ…ˆkem je Comodo Share Page Service, které umoÃ…¾Ã…ˆuje jednoduché sdílení právÄ› prohlížené stránky na sociálních sítích. Jen konfigurační nabídka by ale mohla být provedena modernÄ›ji.

MoÃ…¾nost pÃ…™idat dalÃ…¡ÃƒÃ‚­ sociální síť tu je, ale to provedení je na míle daleko od moderního designu.

MoÃ…¾nost pÃ…™idat dalÃ…¡ÃƒÃ‚­ sociální síť tu je, ale to provedení je na míle daleko od moderního designu.

Plug-in Comodo Web Inspector umoÃ…¾Ã…ˆuje jediným kliknutím zkontrolovat bezpečnost právÄ› prohlížené stránky. Kontrola je nicménÄ› velice zdlouhavá, coÃ…¾ ve výsledku zabíjí jinak zajímavý nápad. KvÃ…¯li tomu je pouÃ…¾itelnost tohoto doplÃ…ˆku omezena na občasné pouÃ…¾ÃƒÃ‚­vání.

Výstupní informace z Comodo Web Inspector.

Výstupní informace z Comodo Web Inspector.

Posledním doplÃ…ˆkem je IP/DNS Leakage Detector, coÃ…¾ je sluÃ…¾ba poskytující komplexní informace o právÄ› navÃ…¡tíveném webu, ale také o uÃ…¾ivatelovÄ› pÃ…™ipojení k internetu a DNS adresách.

Pravidelné aktualizace nechybí.

Pravidelné aktualizace nechybí.

Má čím oslovit?

Comodo Dragon sice z hlediska vlastního prohlížeče nepÃ…™edstavuje nic zvláštního, ale nabízí Ã…™adu zajímavých doplÃ…ˆkÃ…¯, které pÃ…™ispívají k zacílení tohoto prohlížeče – tedy jako nástroje pro bezpečné a rychlé serfování po internetu. Skutečnost je taková, Ã…¾e Dragon osloví spíše uÃ…¾ivatele, co hledají tyto konkrétní bezpečnostní funkce. Jinak jde o zcela běÃ…¾ný webový prohlížeč.

Hodnocení redakce:  65 %

Výhody:

 • Funkce Drag&Drop
 • Služba SecureDNS
 • Podpora Chrome doplňků

Nevýhody:

 • Absence české lokalizace doplňků
 • Pomalý Web Inspector
 • Nic nového pro běžné uživatele

Sponzorované odkazy:

Článek Comodo Dragon – Bezpečný internetový prohlížeč? byl publikován 18. července 2016 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 5. Internetová stránka Navratdoreality.cz
 6. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
 7. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
 8. Rozzlobenimuzi.com
 9. Odesíláme SMS z internetu
 10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!