COMODO Internet Security: Zabezpečení zcela zdarma

Tagy:  Comodo Internet Security, Antivirus, Firewall, Defend+, COMODO, CIS, Geek Buddy, bezpečnost, antivir, ochrana, vir, Internet Security download, Secure DNS

Sponzorované odkazy

COMODO Internet Security: Zabezpečení zcela zdarma

V oblasti bezpečnosti je COMODO relativně známá firma, a tak stejně jako konkurenční výrobci poskytuje bezpečnostní balíček pro domácí uživatele zcela zdarma. A přes tento balíček bude středem naší pozornosti v tomto článku. Jestli chcete vědět, zda-li obstojí proti konkurenci a co konkrétně nabízí, čtěte dále.

Internet Security obecně

COMODO Internet Security je souhrnný balíček pro ochranu počítače, který obsahuje klasický antivirus s ochranou v reálném čase, dále pak firewall, nástroj Defense+ a nakonec také speciální placenný nástroj Geek Buddy. Každá z těchto součástí nabízí velké množství všelijakých nastavení. Samotné součásti si však podrobněji popíšeme později. Na začátek vás mohu hned potěšit českou lokalizací celého programu. Uživatelské rozhraní je taktéž na vynikající úrovni. Přehledné, intuitivní a vše pěkně při ruce. Co víc si přát. Nástroj Defense+ monitoruje celý systém, čímž doplňuje funkci zbylých nástrojů COMODO Internet Security. A největší výhodou balíku Internet Security je bezesporu jeho více než příznivá cena. Je totiž zdarma, nepočítám-li několik prémiových funkcí či verzi Internet Security Pro 2011. Ta obsahuje navíc jen třicetidenní verzi Geek Buddy, běžnou technickou podporu, vylepšenou ochranu Wi-Fi a některé další. Nemusíte se bát ani přílišné hardwarové náročnosti. Comodo Internet Security si bere systémové prostředky velmi poskromnu a stále si drží velmi dobrou odezvu.

Přehled o chodu aplikacePřehled o chodu aplikace

Instalace a první spuštění

Instalační balíček COMODO Internet Security, jehož velikost nepřesahuje 50 MB, lze stáhnout třeba ze serveru eDownload.cz. Samotnou instalací vás provádí dobrý průvodce, který je kompletně v češtině. Tak i tak je potřeba věnovat mu pozornost z důvodu několika zásadnějších rozhodnutí. Pominu-li volbu jazyka, odsouhlasení licenčních podmínek a také nepovinné přihlášení k odběru novinek, dostáváme se k prvnímu důležitému kroku. Tím je volba součástí instalace. Na výběr je mezi instalací antivirové ochrany, firewallu a nakonec také tzv. „GeekBuddy“, což je jakýsi průvodce a pomocník. O něm však budu mluvit později. První dvě zmíněné součásti doporučuji nainstalovat, v případě třetí součásti je to na vás .

Výběr součástí instalaceVýběr součástí instalace

Dále následují klasické kroky spojené s instalací. Posledním důležitým krokem instalace je COMODO SecureDNS, což je zdarma poskytovaná služba zajišťující rychlejší a bezpečnější surfování, slovy tvůrců. V reálu to funguje na základě výměny DNS serveru vašeho providera internetu za DNS servery provozované Comodem. V praxi to znamená, že je větší šance ochrany před všelijaký malware a podobnou havětí a také před podezřelými webovými stránkami. Poté stačí jen počkat na dokončení instalace a shlédnout finální stav. Nakonec si program vyžádá restart. Jakmile se tak stane, jste ještě dotázáni na koupi komerční verze Internet Security a také na detekci internetového připojení, kterou můžete klidně odsouhlasit.

COMODO SecureDNSCOMODO SecureDNS

Jaký je firewall a antivirové řešení?

Nejprve se podíváme na COMODO Antivirus, který je realtivně mladým produktem, a tak se stále vyvíjí a zlepšuje. Nicméně už v součásné době nabízí slušnou ochranu. Kladem je solidní komfort při ovládání a také výše zmíněná česká lokalizace. Potěšující je i velká stabilita a rychlost celé aplikace, která se s přibývající dobou nijak nemění jako je tomu u konkurenčních produktů.

COMODO AntivirusCOMODO Antivirus

Podobně mohu mluvit i o COMODO Firewall. Jen s jedním rozdílem, že je mezi uživateli již velmi zaběhnutý a ve vývoji je o poznání déle. Oproti části Antivirus vás však bude častěji informovat o každém spojení s okolím prostřednictvím vyskakovací nabídky v pravém dolním rohu. Problém mu nečiní nejen zapamatování vámi ověřených spojení, ale i případný zákaz některých z nich. Všechno lze samozřejmě nastavit, nicméně i ve výchozím nastavení funguje celý balík dobře.

COMODO FirewallCOMODO Firewall

Posledním jakýmsi balíkem je Geek Buddy, což je speciální placený nástroj pro vzdálenou pomoc a řešení problémů s počítačem s dispečery společnosti COMODO. Tato služba funguje velmi prostě. Vy nejdříve popíšete prostřednictvím speciálního průvodce váš problém a v zápětí vás dispečer COMODO navede tak, aby se k vám mohl připojit a začít váš problém aktivně řešit. Bohužel celá komunikace s dispečery probíhá v angličtině. Používání této služby vás přijde přibližně na padesát dolarů ročně.

Geek Buddy – vzdálená pomocGeek Buddy – vzdálená pomoc

Verdikt

COMODO Internet Security bez problému uspokojí jak nenáročné uživatele, kteří se o aplikaci chtějí starat co nejméně, tak i náročnější uživatele, kteří pro změnu chtějí vědět přesně, co jejich síťová karta zpracovavá a do jisté míry to ovlivňovat. Internet Security nabízí opravdu hodně muziky za málo pěnez, lépe řečeno zadarmo. Za sebe vám mohu tento bezpečnostní balíček doporučit.

Moje hodnocení:  90 %

Dobrý freeware

Výhody:

  • Odezva
  • Stabilita
  • Česká lokalizace
  • Účinné ochrana
  • Zdarma
  • Nízká HW náročnost

Nevýhody:

  • Často vyskakující okna firewallu

Článek COMODO Internet Security: Zabezpečení zcela zdarma byl publikován 24. května 2011 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (4).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...