NetLimiter 2 Pro

Tagy:  net limiter, internet

Sponzorované odkazy

NetLimiter 2 Pro

V dnešní době, kdy většina poskytovatelů připojení k internetu vám do smlouvy vpašuje větičku o aktivaci FUP (Fair User Policy) při překročení určitého množství stažených/odes­laných dat je třeba tok veškerých dat monitorovat. Programů na tuto funkci je mnoho, ale jen pár je skutečně kvalitních a použitelných. K naprosté špičce patří dnes recenzovaný NetLimiter 2 Pro, který je šířen jako shareware. Kromě něj je možné využít i služeb řady Lite (jen základní funkce pro monitoring a limity) a Monitor (jen monitoring). Kromě řady Monitor jsou zbylé 2 řešení placené.

rozdíly jednotlivých verzírozdíly jednotlivých verzí

Instalace

První potěšitelnou věcí je velikost instalátoru, který se svými 2,58 MB patří do kategie „muší váhy“. Instalační proces je kompletně v českém jazyce a ani úplnému začátečníkovi nebude jeho zdárné dokončení činit problémy. Snad jediný zádrhel může nastat před koncem instalace, kdy jste dotázáni jestli chcete zapnout interní programový firewall. Ze zkušeností doporučuji firewall v aplikaci NetLimiter 2 Pro nezapínat a spolehnout se spíše na řešení zavedených firem v security oblasti (Kerio, Zone Alarm, Comodo, PC Tools Firewall, aj.). Po dokončení instalace je nezbytné provést restart počtače a pak práci s programem nic nebrání.

Interface a první dojmy

Osobně na mě už po prvním spuštění udělal NetLimiter 2 Pro dojem. Zásluhu na tom má svižnost aplikace a perfektní design ovládacích prvků. Aby se ani anglicky nemluvící uživatel v programu neztratil, je NetLimiter 2 Pro kompletně přeložen do češtiny a kvalita překladu je na výborné úrovni.

hlavní oknohlavní okno

Program se skládá ze 2 oken, z nichž větší je vyhrazeno pro výpis všech běžících aplikací a procesů využívající připojení k internetu. Každý proces v seznamu je možné detailně nastavit pomocí tzv. grantů a limitů. Granty slouží k nastavení nejnižší hranice rychlosti připojení pod kterou nejste ochotni se dostat. Naopak limity slouží k nastavení nejvyššího možného downloadu nebo uploadu. Procesy je také možno detailně rozkliknout a získat informace o IP adrese se kterou proces komunikuje a na jakém portu.

statistikystatistiky

Spodní okno slouží ke grafickým znázorněním downloadu a uploadu ve formě přehledných grafů s možnostmi filtrování podle jednotek (bajty, kilobajty, megabajty a gigabajty). Kdyby někomu nevyhovovaly grafy, jsou k dispozici i statistiky v klasické textové formě.

detailní výpis připojenídetailní výpis připojení

Kromě těchto velmi užitečných věcí je možné i detailně měnit provoz aplikací a nastavovat stahování jen z určitého rozsahu IP adres nebo jen v určitém časovém intervalu. Pro mnohé to budou jen maličkosti, které nevyužijí, ale pro někoho to bude to pravé co je zláká využít služeb NetLimiter 2 Pro.

Výhody

kompletně v češtině
jednoduchý na osvojení
precizní možnosti nastavení
kvalitní statistiky

Nevýhody

freeware verze je velmi omezená
integrovaný firewall není žádná sláva

Závěr

NetLimiter 2 Pro je program, jež by neměl chybět v žádném počítači s připojením k internetu. Jeho možnosti nastavení jsou detailní a přitom pochopitelné i laikům. Za cenu okolo 900 Kč jde o výbornou volbu.

Hodnocení programu: 89%

NetLimiter 2 Pro shareware ke stažení zde:
NetLimiter 2 Pro download

Koupit NetLimiter 2 Pro – komplexní software na monitorování připojení k internetu 

Článek NetLimiter 2 Pro byl publikován 30. listopadu 2007 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...