NetLimiter 2 Pro

Tagy:  net limiter, internet

Sponzorované odkazy

NetLimiter 2 Pro

V dnešní době, kdy většina poskytovatelů připojení k internetu vám do smlouvy vpašuje větičku o aktivaci FUP (Fair User Policy) při překročení určitého množství stažených/odes­laných dat je třeba tok veškerých dat monitorovat. Programů na tuto funkci je mnoho, ale jen pár je skutečně kvalitních a použitelných. K naprosté špičce patří dnes recenzovaný NetLimiter 2 Pro, který je šířen jako shareware. Kromě něj je možné využít i služeb řady Lite (jen základní funkce pro monitoring a limity) a Monitor (jen monitoring). Kromě řady Monitor jsou zbylé 2 řešení placené.

rozdíly jednotlivých verzírozdíly jednotlivých verzí

Instalace

První potěšitelnou věcí je velikost instalátoru, který se svými 2,58 MB patří do kategie „muší váhy“. Instalační proces je kompletně v českém jazyce a ani úplnému začátečníkovi nebude jeho zdárné dokončení činit problémy. Snad jediný zádrhel může nastat před koncem instalace, kdy jste dotázáni jestli chcete zapnout interní programový firewall. Ze zkušeností doporučuji firewall v aplikaci NetLimiter 2 Pro nezapínat a spolehnout se spíše na řešení zavedených firem v security oblasti (Kerio, Zone Alarm, Comodo, PC Tools Firewall, aj.). Po dokončení instalace je nezbytné provést restart počtače a pak práci s programem nic nebrání.

Interface a první dojmy

Osobně na mě už po prvním spuštění udělal NetLimiter 2 Pro dojem. Zásluhu na tom má svižnost aplikace a perfektní design ovládacích prvků. Aby se ani anglicky nemluvící uživatel v programu neztratil, je NetLimiter 2 Pro kompletně přeložen do češtiny a kvalita překladu je na výborné úrovni.

hlavní oknohlavní okno

Program se skládá ze 2 oken, z nichž větší je vyhrazeno pro výpis všech běžících aplikací a procesů využívající připojení k internetu. Každý proces v seznamu je možné detailně nastavit pomocí tzv. grantů a limitů. Granty slouží k nastavení nejnižší hranice rychlosti připojení pod kterou nejste ochotni se dostat. Naopak limity slouží k nastavení nejvyššího možného downloadu nebo uploadu. Procesy je také možno detailně rozkliknout a získat informace o IP adrese se kterou proces komunikuje a na jakém portu.

statistikystatistiky

Spodní okno slouží ke grafickým znázorněním downloadu a uploadu ve formě přehledných grafů s možnostmi filtrování podle jednotek (bajty, kilobajty, megabajty a gigabajty). Kdyby někomu nevyhovovaly grafy, jsou k dispozici i statistiky v klasické textové formě.

detailní výpis připojenídetailní výpis připojení

Kromě těchto velmi užitečných věcí je možné i detailně měnit provoz aplikací a nastavovat stahování jen z určitého rozsahu IP adres nebo jen v určitém časovém intervalu. Pro mnohé to budou jen maličkosti, které nevyužijí, ale pro někoho to bude to pravé co je zláká využít služeb NetLimiter 2 Pro.

Výhody

kompletně v češtině
jednoduchý na osvojení
precizní možnosti nastavení
kvalitní statistiky

Nevýhody

freeware verze je velmi omezená
integrovaný firewall není žádná sláva

Závěr

NetLimiter 2 Pro je program, jež by neměl chybět v žádném počítači s připojením k internetu. Jeho možnosti nastavení jsou detailní a přitom pochopitelné i laikům. Za cenu okolo 900 Kč jde o výbornou volbu.

Hodnocení programu: 89%

NetLimiter 2 Pro shareware ke stažení zde:
NetLimiter 2 Pro download

Koupit NetLimiter 2 Pro – komplexní software na monitorování připojení k internetu 

Sponzorované odkazy:

Článek NetLimiter 2 Pro byl publikován 30. listopadu 2007 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!