My Internet Browser - originální český prohlížeč?

Tagy:  My Internet Browser, prohlížeče, internet, firefox, internet explorer, internetové prohlížeče

Sponzorované odkazy

My Internet Browser - originální český prohlížeč?

Prohlížeč sítě internet je nutná součást každého operačního systému, ale nemusíme se spoléhat pouze na takovýto integrovaný software. Proč to? Protože existují jiní, lepší prohlížeči. Jedním z nich je méně známý a možná i neprávem opomíjený My Internet Browser (MIB). A právě němu bude věnována tato recenze.

MIB se představuje

Pro představení určitě nesmím zapomenout vyzvednout, že je MIB počin české společnosti KDsoftware a tudíž je to český produkt. Jeho jádrem je Gecko, které známe již z prohlížečů Mozila Firefox či Maxthon, a proto můžeme očekávat funkce záložky, RSS čtečka, blokování vyskakovacích oken, správce hesel a stahování, a další. A co by to bylo za prohlížeč, kdyby chyběla podpora zásuvných modulů?
Další důležitou věcí jsou jeho nároky a případná (ne)kompabilita s operačními systémy. My Internet Browser je dostupný pouze v distribuci pro OS Windows (XP – Vista), uživatelé Linuxu mají smůlu. A dalším příznivým sdělením jsou minimální požadavky na hardware, „pouze“ 233 MHz procesor a 128 MB RAM.
Aktuálně by asi nebylo také špatné říci, že byla nově vypuštěna i tzv. portable (přenosná) verze prohlížeče, která se instaluje na flash disk a dovoluje tak jeho spuštění bez potřeby instalace na pevný disk.

Proces instalace a nastavení

Instalaci započneme získáním instalačního souboru, balíčku. Ten obsahuje necelých 10 MB dat a můžete si ho stáhnout na konci této recenze. Celkový proces instalace zabírá pár okamžiků a obsahuje licenční smlouvu, možnost vytvoření zástupců a na konci zvolení MIB výchozím prohlížečem. Nic z toho není problém a zvládne to jistě každý.

Ihned po prvním spuštění (po skončení instalace se spouští automaticky) se nám objeví domovská stránka programu, pokud jsme připojeni k síti internet. Vzhledově je velmi podobný prohlížeči Mozilla Firefox a po bližším přezkoumání zjistíte, že je to pouze jeho klon.
Samotné nastavení prohlížeče je (stejně jako ve Firefoxu) v horní liště pod záložkou Nástroje – Možnosti. Zde najdeme identické nastavení, jaké je u již zmiňovaného webového prohlížeče stáje Mozilla. A identičnost je jak v rozložení jednotlivých funkcí, tak i v jejich nastavení samotném.
Pro obyčejnou potřebu by mohlo stačit nastavení v kategorii Hlavní, totiž nastavení domovské stránky, její spouštění při startu aplikace a místo ukládání stažených souborů. Ostatní je již automaticky přednastaveno.

Prohlížení stránek s MIB

Po úspěšném nainstalování a nastavení se již můžeme pustit do práce, resp. do sledování sítě internet za pomocí My Internet Browser. S nějakým tím prohlížečem se setkal v životě snad každý, kdo používá PC, a MIB se nebude nijak lišit od zaběhlých standardů. Nalezneme tu obyčejnou Lištu navigace, Stavový řádek a podobné náležitosti.
Teď už stačí jen a pouze napsat adresu požadované stránky, potvrdit tlačítkem Enter a vyzkoušet, jak software funguje.
Jakožto Firefox má i MIB možnost integrace doplňků a modulů, které nalezneme ve správci doplňků: Nástroje – Správce doplňků, otevírání stránek v záložkách (používání panelů) a další. Stačí si přečíst recenzi Firefoxu a vězte, že to samé bude téměř ze 100% platit i na My Internet Browser.

Pár řádků závěrem

Někdo může namítnout, že jsem se věnoval málo tomuto „skvělému“ prohlížeči, že jsem mohl více popsat jeho funkce, klávesové zkratky a kdo ví, co ještě všechno, ale neudělal jsem tak. Proč jsem tak neudělal? Protože se mi zdá, že je MIB čistým klonem prohlížeče Firefox (vždyť běží i na stejném jádru) a pokud si tedy budete chtít vyzkoušet takovýto prohlížeč, proč sahat po obyčejném klonu a nevzít přímo lépe podporovaný a lépe vyladěný originál?
Pro mě My Internet Browser nepřinesl nic nového, jen zkopíroval populární prohlížeč, a to navíc s nepatrně vyššími nároky a slabší podporou. Můžete si ho můžete klidně vyzkoušet a pokud používáte pouze Microsoftem integrovaný Internet Explorer (IE), může se pro vás MIB stát docela zajímavou alternativou. Jinak si myslím, že je zde prohlížečů na výběr dostatek a mezi nimi se „náš“ prohlížeč docela úspěšně ztrácí! Pokud již něco jiného používáte a jste s ním spokojeni, na tento zapomeňte. A jaký je váš závěr?

Mé hodnocení = 1/5

Download zde: My Internet Browser

Článek My Internet Browser - originální český prohlížeč? byl publikován 8. května 2009 v 14.00 v rubrice Internet. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (4).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...