My Internet Browser - originální český prohlížeč?

Tagy:  My Internet Browser, prohlížeče, internet, firefox, internet explorer, internetové prohlížeče

Sponzorované odkazy

My Internet Browser - originální český prohlížeč?

Prohlížeč sítÄ› internet je nutná součást kaÃ…¾dého operačního systému, ale nemusíme se spoléhat pouze na takovýto integrovaný software. Proč to? ProtoÃ…¾e existují jiní, lepÃ…¡ÃƒÃ‚­ prohlížeči. Jedním z nich je ménÄ› známý a moÃ…¾ná i neprávem opomíjený My Internet Browser (MIB). A právÄ› nÄ›mu bude vÄ›nována tato recenze.

MIB se pÃ…™edstavuje

Pro pÃ…™edstavení určitÄ› nesmím zapomenout vyzvednout, Ã…¾e je MIB počin české společnosti KDsoftware a tudíž je to český produkt. Jeho jádrem je Gecko, které známe jiÃ…¾ z prohlížečÃ…¯ Mozila Firefox či Maxthon, a proto mÃ…¯Ã…¾eme očekávat funkce záloÃ…¾ky, RSS čtečka, blokování vyskakovacích oken, správce hesel a stahování, a dalÃ…¡ÃƒÃ‚­. A co by to bylo za prohlížeč, kdyby chybÄ›la podpora zásuvných modulÃ…¯?
DalÃ…¡ÃƒÃ‚­ dÃ…¯leÃ…¾itou vÄ›cí jsou jeho nároky a pÃ…™ÃƒƒÃ‚­padná (ne)kompabilita s operačními systémy. My Internet Browser je dostupný pouze v distribuci pro OS Windows (XP – Vista), uÃ…¾ivatelé Linuxu mají smÃ…¯lu. A dalÃ…¡ÃƒÃ‚­m pÃ…™ÃƒƒÃ‚­znivým sdÄ›lením jsou minimální poÃ…¾adavky na hardware, „pouze“ 233 MHz procesor a 128 MB RAM.
AktuálnÄ› by asi nebylo také Ã…¡patné Ã…™ÃƒƒÃ‚­ci, Ã…¾e byla novÄ› vypuÃ…¡tÄ›na i tzv. portable (pÃ…™enosná) verze prohlížeče, která se instaluje na flash disk a dovoluje tak jeho spuÃ…¡tÄ›ní bez potÃ…™eby instalace na pevný disk.

Proces instalace a nastavení

Instalaci započneme získáním instalačního souboru, balíčku. Ten obsahuje necelých 10 MB dat a mÃ…¯Ã…¾ete si ho stáhnout na konci této recenze. Celkový proces instalace zabírá pár okamÃ…¾ikÃ…¯ a obsahuje licenční smlouvu, moÃ…¾nost vytvoÃ…™ení zástupcÃ…¯ a na konci zvolení MIB výchozím prohlížečem. Nic z toho není problém a zvládne to jistÄ› kaÃ…¾dý.
My Internet Browser - originální český prohlížeč? (https://www.swmag.cz)
Ihned po prvním spuÃ…¡tÄ›ní (po skončení instalace se spouÃ…¡tí automaticky) se nám objeví domovská stránka programu, pokud jsme pÃ…™ipojeni k síti internet. VzhledovÄ› je velmi podobný prohlížeči Mozilla Firefox a po bliÃ…¾Ã…¡ÃƒÃ‚­m pÃ…™ezkoumání zjistíte, Ã…¾e je to pouze jeho klon.
Samotné nastavení prohlížeče je (stejnÄ› jako ve Firefoxu) v horní liÃ…¡tÄ› pod záloÃ…¾kou Nástroje – MoÃ…¾nosti. Zde najdeme identické nastavení, jaké je u jiÃ…¾ zmiÃ…ˆovaného webového prohlížeče stáje Mozilla. A identičnost je jak v rozloÃ…¾ení jednotlivých funkcí, tak i v jejich nastavení samotném. My Internet Browser - originální český prohlížeč? (https://www.swmag.cz)
Pro obyčejnou potÃ…™ebu by mohlo stačit nastavení v kategorii Hlavní, totiÃ…¾ nastavení domovské stránky, její spouÃ…¡tÄ›ní pÃ…™i startu aplikace a místo ukládání staÃ…¾ených souborÃ…¯. Ostatní je jiÃ…¾ automaticky pÃ…™ednastaveno.

Prohlížení stránek s MIB

Po úspěÃ…¡ném nainstalování a nastavení se jiÃ…¾ mÃ…¯Ã…¾eme pustit do práce, resp. do sledování sítÄ› internet za pomocí My Internet Browser. S nÄ›jakým tím prohlížečem se setkal v Å¾ivotÄ› snad kaÃ…¾dý, kdo pouÃ…¾ÃƒÃ‚­vá PC, a MIB se nebude nijak liÃ…¡it od zabÄ›hlých standardÃ…¯. Nalezneme tu obyčejnou LiÃ…¡tu navigace, Stavový Ã…™ÃƒƒÃ‚¡dek a podobné náleÃ…¾itosti. My Internet Browser - originální český prohlížeč? (https://www.swmag.cz)
Teď uÃ…¾ stačí jen a pouze napsat adresu poÃ…¾adované stránky, potvrdit tlačítkem Enter a vyzkouÃ…¡et, jak software funguje.
JakoÃ…¾to Firefox má i MIB moÃ…¾nost integrace doplÃ…ˆkÃ…¯ a modulÃ…¯, které nalezneme ve správci doplÃ…ˆkÃ…¯: Nástroje – Správce doplÃ…ˆkÃ…¯, otevírání stránek v záloÃ…¾kách (pouÃ…¾ÃƒÃ‚­vání panelÃ…¯) a dalÃ…¡ÃƒÃ‚­. Stačí si pÃ…™ečíst recenzi Firefoxu a vÄ›zte, Ã…¾e to samé bude téměÃ…™ ze 100% platit i na My Internet Browser.
My Internet Browser - originální český prohlížeč? (https://www.swmag.cz)

Pár Ã…™ÃƒƒÃ‚¡dkÃ…¯ závÄ›rem

NÄ›kdo mÃ…¯Ã…¾e namítnout, Ã…¾e jsem se vÄ›noval málo tomuto „skvÄ›lému“ prohlížeči, Ã…¾e jsem mohl více popsat jeho funkce, klávesové zkratky a kdo ví, co jeÃ…¡tÄ› vÃ…¡echno, ale neudÄ›lal jsem tak. Proč jsem tak neudÄ›lal? ProtoÃ…¾e se mi zdá, Ã…¾e je MIB čistým klonem prohlížeče Firefox (vÃ…¾dyÃ…Â¥ běÃ…¾ÃƒÃ‚­ i na stejném jádru) a pokud si tedy budete chtít vyzkouÃ…¡et takovýto prohlížeč, proč sahat po obyčejném klonu a nevzít pÃ…™ÃƒƒÃ‚­mo lépe podporovaný a lépe vyladÄ›ný originál?
Pro mÄ› My Internet Browser nepÃ…™inesl nic nového, jen zkopíroval populární prohlížeč, a to navíc s nepatrnÄ› vyÃ…¡Ã…¡ÃƒÃ‚­mi nároky a slabÃ…¡ÃƒÃ‚­ podporou. MÃ…¯Ã…¾ete si ho mÃ…¯Ã…¾ete klidnÄ› vyzkouÃ…¡et a pokud pouÃ…¾ÃƒÃ‚­váte pouze Microsoftem integrovaný Internet Explorer (IE), mÃ…¯Ã…¾e se pro vás MIB stát docela zajímavou alternativou. Jinak si myslím, Ã…¾e je zde prohlížečÃ…¯ na výbÄ›r dostatek a mezi nimi se „náš“ prohlížeč docela úspěÃ…¡nÄ› ztrácí! Pokud jiÃ…¾ nÄ›co jiného pouÃ…¾ÃƒÃ‚­váte a jste s ním spokojeni, na tento zapomeÃ…ˆte. A jaký je vášÂ závÄ›r?

Mé hodnocení = 1/5

Download zde: My Internet Browser

Sponzorované odkazy:

Článek My Internet Browser - originální český prohlížeč? byl publikován 8. května 2009 v 14.00 v rubrice Internet. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (4).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  6. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  7. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. Odesíláme SMS z internetu
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!