My Internet Browser - originální český prohlížeč?

Tagy:  My Internet Browser, prohlížeče, internet, firefox, internet explorer, internetové prohlížeče

Sponzorované odkazy

My Internet Browser - originální český prohlížeč?

Prohlížeč sítě internet je nutná součást každého operačního systému, ale nemusíme se spoléhat pouze na takovýto integrovaný software. Proč to? Protože existují jiní, lepší prohlížeči. Jedním z nich je méně známý a možná i neprávem opomíjený My Internet Browser (MIB). A právě němu bude věnována tato recenze.

MIB se představuje

Pro představení určitě nesmím zapomenout vyzvednout, že je MIB počin české společnosti KDsoftware a tudíž je to český produkt. Jeho jádrem je Gecko, které známe již z prohlížečů Mozila Firefox či Maxthon, a proto můžeme očekávat funkce záložky, RSS čtečka, blokování vyskakovacích oken, správce hesel a stahování, a další. A co by to bylo za prohlížeč, kdyby chyběla podpora zásuvných modulů?
Další důležitou věcí jsou jeho nároky a případná (ne)kompabilita s operačními systémy. My Internet Browser je dostupný pouze v distribuci pro OS Windows (XP – Vista), uživatelé Linuxu mají smůlu. A dalším příznivým sdělením jsou minimální požadavky na hardware, „pouze“ 233 MHz procesor a 128 MB RAM.
Aktuálně by asi nebylo také špatné říci, že byla nově vypuštěna i tzv. portable (přenosná) verze prohlížeče, která se instaluje na flash disk a dovoluje tak jeho spuštění bez potřeby instalace na pevný disk.

Proces instalace a nastavení

Instalaci započneme získáním instalačního souboru, balíčku. Ten obsahuje necelých 10 MB dat a můžete si ho stáhnout na konci této recenze. Celkový proces instalace zabírá pár okamžiků a obsahuje licenční smlouvu, možnost vytvoření zástupců a na konci zvolení MIB výchozím prohlížečem. Nic z toho není problém a zvládne to jistě každý.

Ihned po prvním spuštění (po skončení instalace se spouští automaticky) se nám objeví domovská stránka programu, pokud jsme připojeni k síti internet. Vzhledově je velmi podobný prohlížeči Mozilla Firefox a po bližším přezkoumání zjistíte, že je to pouze jeho klon.
Samotné nastavení prohlížeče je (stejně jako ve Firefoxu) v horní liště pod záložkou Nástroje – Možnosti. Zde najdeme identické nastavení, jaké je u již zmiňovaného webového prohlížeče stáje Mozilla. A identičnost je jak v rozložení jednotlivých funkcí, tak i v jejich nastavení samotném.
Pro obyčejnou potřebu by mohlo stačit nastavení v kategorii Hlavní, totiž nastavení domovské stránky, její spouštění při startu aplikace a místo ukládání stažených souborů. Ostatní je již automaticky přednastaveno.

Prohlížení stránek s MIB

Po úspěšném nainstalování a nastavení se již můžeme pustit do práce, resp. do sledování sítě internet za pomocí My Internet Browser. S nějakým tím prohlížečem se setkal v životě snad každý, kdo používá PC, a MIB se nebude nijak lišit od zaběhlých standardů. Nalezneme tu obyčejnou Lištu navigace, Stavový řádek a podobné náležitosti.
Teď už stačí jen a pouze napsat adresu požadované stránky, potvrdit tlačítkem Enter a vyzkoušet, jak software funguje.
Jakožto Firefox má i MIB možnost integrace doplňků a modulů, které nalezneme ve správci doplňků: Nástroje – Správce doplňků, otevírání stránek v záložkách (používání panelů) a další. Stačí si přečíst recenzi Firefoxu a vězte, že to samé bude téměř ze 100% platit i na My Internet Browser.

Pár řádků závěrem

Někdo může namítnout, že jsem se věnoval málo tomuto „skvělému“ prohlížeči, že jsem mohl více popsat jeho funkce, klávesové zkratky a kdo ví, co ještě všechno, ale neudělal jsem tak. Proč jsem tak neudělal? Protože se mi zdá, že je MIB čistým klonem prohlížeče Firefox (vždyť běží i na stejném jádru) a pokud si tedy budete chtít vyzkoušet takovýto prohlížeč, proč sahat po obyčejném klonu a nevzít přímo lépe podporovaný a lépe vyladěný originál?
Pro mě My Internet Browser nepřinesl nic nového, jen zkopíroval populární prohlížeč, a to navíc s nepatrně vyššími nároky a slabší podporou. Můžete si ho můžete klidně vyzkoušet a pokud používáte pouze Microsoftem integrovaný Internet Explorer (IE), může se pro vás MIB stát docela zajímavou alternativou. Jinak si myslím, že je zde prohlížečů na výběr dostatek a mezi nimi se „náš“ prohlížeč docela úspěšně ztrácí! Pokud již něco jiného používáte a jste s ním spokojeni, na tento zapomeňte. A jaký je váš závěr?

Mé hodnocení = 1/5

Download zde: My Internet Browser

Sponzorované odkazy:

Článek My Internet Browser - originální český prohlížeč? byl publikován 8. května 2009 v 14.00 v rubrice Internet. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (4).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  6. MP3s.Nadruhou.net
  7. Jak funguje laserová tiskárna – Efektivní a levný způsob tisku
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!