Internetové prohlížeče pro děti

Tagy:  prohlížeč, děti, internet, bezpečnost

Sponzorované odkazy

Internetové prohlížeče pro děti

V dneÃ…¡ní těÃ…¾ké, nebezpečné a nejisté dobÄ› má kaÃ…¾dý rodič právem mít ten nejvÄ›tÃ…¡ÃƒÃ‚­ strach o své dítÄ›. DÄ›ti, obzvláštÄ› v malém vÄ›ku, jsou vystaveny celou Ã…™adou nebezpečných nástrah, nejen pÃ…™edmÄ›tÃ…¯, ale i lidí, zvířat. I kdyÃ…¾ se nikdy zcela nepodaÃ…™ÃƒƒÃ‚­ odstranit vÃ…¡echny moÃ…¾né pÃ…™ÃƒƒÃ‚­Ã„iny zranÄ›ní a vÄ›cí, o kterých by jeÃ…¡tÄ› chvíli nemusel nic vÄ›dÄ›t, je povinností kaÃ…¾dého správného rodiče tuto pravdÄ›podobnost snížit na minimum. OvÃ…¡em nemÄ›lo by se zapomínat také na jednu z nejnebezpeč­nÄ›jÃ…¡ÃƒÃ‚­ch prostÃ…™edkÃ…¯ pro neznalé dítě – internet. Sami to jistÄ› znáte, nechtÄ›nÄ› na nÄ›co kliknete a objevíte se na serveru, který je pohorÃ…¡ující pro vás, natoÃ…¾ tak pro dítÄ›. Na internetu je bohuÃ…¾el celá Ã…™ada pornografických, násilných či jinak nechutných obrázkÃ…¯ a videí. Existují vÃ…¡ak programy, jejíž cílem je zabránit návÃ…¡tÄ›vy nÄ›které z nebezpečných a nevhodných stránek. Je jich opÄ›t celá Ã…™ada, my si dnes pÃ…™edstavíme dva softwarové nástroje, My Kids Browser a Kidzui

Kidzui

Je jednoduchý, velmi povedený a graficky pÄ›kný webový prohlížeč stvoÃ…™ený výhradnÄ› pro bezpečné prohlížení internetu pro dÄ›ti. V zásadÄ› obsahuje pÃ…™es 800 000 prověÃ…™ených stránek, videí a obrázkÃ…¯ z celého svÄ›ta, které nemohou nijak ohrozit morálku dítÄ›te. V základní verzi je program zdarma, za necelých 5 USD mÄ›síčnÄ› pak mÃ…¯Ã…¾ete vyuÃ…¾ÃƒÃ‚­vat jeÃ…¡tÄ› více funkcí a moÃ…¾ností. Ihned po instalaci si mÃ…¯Ã…¾ete zÃ…™ÃƒƒÃ‚­dit svÃ…¯j vlastní dÄ›tský účet. K registraci je nutné zadání platné emailové adresy, pomocí nÄ›jÃ…¾ si také zÃ…™ÃƒƒÃ‚­díte své rodičovské heslo. Prohlížeč mÃ…¯Ã…¾ete spustit také v reÃ…¾imu celé obrazovky, pÃ…™i čemÃ…¾ máte k dispozici uzamčený a odemčený stav. Uzamčený stav znamená, Ã…¾e po spuÃ…¡tÄ›ní programu musíte zadat své rodičovské heslo, jinak se dál nedostanete. Po registraci a prvním pÃ…™ihlášení si mÃ…¯Ã…¾ete vytvoÃ…™it svÃ…¯j vlastní avatar. MÃ…¯Ã…¾ete se tak pokusit o autoportrét, coÃ…¾ pravdÄ›podobnÄ› nebude tak jednoduché, protoÃ…¾e v základní verzi máte spoustu tvarÃ…¯ obličejÃ…¯ a částí odÄ›vu zamčené. PÃ…™esuÃ…ˆme se k samotnému prohlížení. Weby jsou rozdÄ›lené do kategorií. Vyhledávat je mÃ…¯Ã…¾ete buď pÃ…™es Ã…™ÃƒƒÃ‚¡dek na adresu nebo pomocí menu v levé části Kidzui. Jednotlivé stránky je moÃ…¾né pÃ…™idat mezi své oblíbené, a to pouhým kliknutím na hvÄ›zdičku u Å™ÃƒƒÃ‚¡dku. Pokud bude chtít dítko pÃ…™es Kidzui chodit na své konkrétní oblíbené stránky, které nejsou v seznamu uvedeny, není to samozÃ…™ejmÄ› problém. Pokud ho povolíte ve svém rodičovském účtu na Kidzui.com, mÃ…¯Ã…¾e k nÄ›mu pÃ…™istupovat pÃ…™es adresní Ã…™ÃƒƒÃ‚¡dek. DÄ›ti si mohou pÃ…™idat i kamarády, kteÃ…™ÃƒƒÃ‚­ také pouÃ…¾ÃƒÃ‚­vají Kidzui a sdílet s nimi oblíbené stránky. Program vÃ…¡ak neslouÃ…¾ÃƒÃ‚­ jako nástroj pro komunikaci, mÃ…¯Ã…¾e si uloÃ…¾it pouze jeho jméno.

Internetové prohlížeče pro dÄ›ti (https://www.swmag.cz)

My Kids Browser

Prvním dÃ…¯leÃ…¾itým faktem, který je nutný zmínit je, Ã…¾e se nejedná o bezplatný freeware program, ale je moÃ…¾né ho zakoupit za nÄ›co kolem 30 USD. Princip prohlížeče je velmi striktní, co rodič nepovolí, to je zakázané. StejnÄ› jako u pÃ…™edchozího softwaru si po instalaci nastavíte rodičovské heslo pro veÃ…¡keré nastavení. Mezi hlavní nastavení patÃ…™ÃƒƒÃ‚­ záloÃ…¾ka Manage allowed websites, které slouÃ…¾ÃƒÃ‚­ k filtraci povolených webÃ…¯. Ke kaÃ…¾dé internetové stránce je nutné pÃ…™iÃ…™adit nÄ›jaký obrázek pro pÃ…™ÃƒƒÃ‚­jemný vzhled a dobrou orientaci. Mezi zajímavé nastavovací prvky patÃ…™ÃƒƒÃ‚­ napÃ…™. analýza jednotlivých webÃ…¯ proti nevhodnými slovy, denní limit strávený u počítače, či povolení/zakázání tisku. Dále mÃ…¯Ã…¾ete nastavit napÃ…™. zakázání spuÃ…¡tÄ›ní jiných internetových prohlížečÃ…¯ nebo určit domovskou stránku. MÃ…¯Ã…¾ete ho také vyuÃ…¾ÃƒÃ‚­vat jako běÃ…¾ný internetový prohlížeč, tuto funkci mÃ…¯Ã…¾ete zapnout zaÃ…¡krtnutím políčka Parental Browser.

Internetové prohlížeče pro dÄ›ti (https://www.swmag.cz)
Shrnutí

Jak jste mohli vidÄ›t, není nic jednoduÃ…¡Ã…¡ÃƒÃ‚­ho a pro dÄ›ti bezpečnÄ›jÃ…¡ÃƒÃ‚­ho. Navíc krásný a detailní vzhled prohlížečÃ…¯ dÄ›ti maximálnÄ› zaujme. Akorát si musíte dát pozor, aby u počítače nestrávili celý den.

Stáhnou Kidzu mÃ…¯Ã…¾ete zde: Stáhnout Kidzu z edownload.cz

Sponzorované odkazy:

Článek Internetové prohlížeče pro děti byl publikován 26. února 2009 v 06.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Radek Brázdil. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  6. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  7. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. Odesíláme SMS z internetu
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!