Internetový prohlížeč Seznam.cz – Jednoduše, rychle a bezpečně

Sponzorované odkazy

Internetový prohlížeč Seznam.cz – Jednoduše, rychle a bezpečně

Seznam.cz pÃ…™inášÃ­ nový internetový prohlížeč cílený na základnu nenáročných uÃ…¾ivatelÃ…¯, kteÃ…™ÃƒƒÃ‚­ od svého prohlížeče chtÄ›jí pÃ…™edevÃ…¡ÃƒÃ‚­m pÃ…™ehlednost a jednoduchost. PÃ…™ipočtÄ›te jeÃ…¡tÄ› bezpečnost a rychlost a jsme na základních čtyÃ…™ech heslech, kterými se Ã…™ÃƒƒÃ‚­dili vývojáři Seznamu. Jaký ale ve skutečnosti nový prohlížeč Seznam.cz je?

Hezky a jednoduÃ…¡e

Takzvané „eSko“, jak je internÄ› webový prohlížeč Seznam.cz nazýván podle jeho loga, dává svoji jednoduchost najevo jiÃ…¾ pÃ…™i instalaci. Jediným významnÄ›jÃ…¡ÃƒÃ‚­m krokem je import oblíbených odkazÃ…¯ z ostatních prohlížečÃ…¯. Výchozím a také jediným jazykem je čeÃ…¡tina.

Import oblíbených odkazÃ…¯

Import oblíbených odkazÃ…¯

První spuÃ…¡tÄ›ní nepÃ…™inášÃ­ Ã…¾ÃƒÃ‚¡dné veliké pÃ…™ekvapení. UÃ…¾ivatelské rozhraní je sice strohé, ale zcela účelné a pÃ…™ipodobnil bych jej k prvním verzím Google Chrome či k nedávné reinkarnaci Opery. Výchozí domovskou stránkou je nastaven Seznam.cz s nemoÃ…¾ností zmÄ›ny. BohuÃ…¾el chybí i moÃ…¾nost zobrazení pÃ…™ehledu nejnavÃ…¡tÄ›vova­nÄ›jÃ…¡ÃƒÃ‚­ch webÃ…¯ ihned po startu. To je také jedno z výraznÄ›jÃ…¡ÃƒÃ‚­ch negativ eSka.

JednoduÃ…¡e účelný.

JednoduÃ…¡e účelný.

Ovládací prvky jsou tradičnÄ› situovány poblíž adresního Ã…™ÃƒƒÃ‚¡dku. Velké eSko, umístÄ›né vedle Ã…¡ipek pro pohyb v nedávné historii prohlížení, v podstatÄ› nahrazuje funkci pro návrat na domovskou stránku. Jakmile je zobrazen Seznam.cz, eSko je červenÄ› zbarveno. Na opačné stranÄ› se potom nachází čtveÃ…™ice ovládacích tlačítek, která odkazují na Oblíbené, správce stahování, Historii a nakonec na poloÃ…¾ku Nastavení.

Jednotlivé poloÃ…¾ky nijak nevybočují ze standardu. Líbí se mi moÃ…¾nost smazání historie prohlížení i stahování jediným tlačítkem a také vyhledávač v obsahu tÄ›chto poloÃ…¾ek. Historie prohlížení se typicky Ã…™adí dle dní.

PÃ…™idáváme novou poloÃ…¾ku do oblíbených odkazÃ…¯.

PÃ…™idáváme novou poloÃ…¾ku do oblíbených odkazÃ…¯.

Strohé nastavení, absence plug-inÃ…¯

MénÄ› náročné uÃ…¾ivatele nebude obtěÃ…¾ovat ani velmi jednoduchá nabídka nastavení prohlížeče. Nabízí pouhých osm konfiguračních prvkÃ…¯. Nechybí mezi nimi nastavení eSka jako výchozího prohlížeče, moÃ…¾nost zobrazení pÃ…™ÃƒƒÃ‚­davné liÃ…¡ty záloÃ…¾ek či tÃ…™eba nastavení pÃ…™edvyplÃ…ˆování uloÃ…¾ených hesel. Jakmile provede jakoukoli zmÄ›nu v nastavení, automaticky je uloÃ…¾ena bez nutnosti potvrzení.

Strohé nastavení a správce stahování.

Strohé nastavení a správce stahování.

PÃ…™ÃƒƒÃ‚­jemným prvkem je moÃ…¾nost rozdÄ›lit adresní Ã…™ÃƒƒÃ‚¡dek na část pro adresní a vyhledávací pole. Po rozdÄ›lení nadále funguje adresní Ã…™ÃƒƒÃ‚¡dek jako vyhledávač, nicménÄ› jednoznačnou výhodou oddÄ›leného vyhledávacího pole je moÃ…¾nost rychlé zmÄ›ny vyhledávače. K dispozici je vyhledávač Google, Bing a jako výchozí Seznam. DalÃ…¡ÃƒÃ‚­ vyhledávače není moÃ…¾né pÃ…™idat. PotěÃ…¡ila mÄ› moÃ…¾nost nastavení pamatování otevÃ…™ených panelÃ…¯ po ukončení prohlížeče.

Nová karta s pÃ…™ehledem nejnavÃ…¡tÄ›vovanÄ›jÃ…¡ÃƒÃ‚­ch webÃ…¯.

Nová karta s pÃ…™ehledem nejnavÃ…¡tÄ›vovanÄ›jÃ…¡ÃƒÃ‚­ch webÃ…¯.

Pod heslem bezpečnost vývojáři nepÃ…™idali moÃ…¾nost instalace rozÃ…¡ÃƒÃ‚­Ã…™ení, či chcete-li plug-inÃ…¯, coÃ…¾ ovÃ…¡em cílová skupina nenáročných uÃ…¾ivatelÃ…¯ pÃ…™ÃƒƒÃ‚­liÃ…¡ nepostÃ…™ehne. BohuÃ…¾el nelze pÃ…™idat ani rychlý pÃ…™ÃƒƒÃ‚­stup k jiným sluÃ…¾bám Seznamu, jako tÃ…™eba k mapám či slovníku. PodobnÄ› jako plug-iny chybí také jakákoli záloha oblíbených či moÃ…¾nost synchronizace oblíbených mezi více počítači a mobilními zaÃ…™ÃƒƒÃ‚­zeními.

Seznam.cz v ostatních sluÃ…¾bách vstÃ…™ÃƒƒÃ‚­cnÄ› reaguje na podnÄ›ty od uÃ…¾ivatelÃ…¯. Snadné hlášení chyby nechybí ani v eSku, kde prostÃ…™ednictvím formuláře v rozhraní nastavení snadno zkontaktujete vývojáře. Poslední poloÃ…¾ka nazvaná Diagnostika informuje vývojáře o vÃ…¡ech pádech a chybách prohlížeče.

Oblíbené – Ã…¡koda, Ã…¾e je nelze zálohovat.

Oblíbené – Ã…¡koda, Ã…¾e je nelze zálohovat.

Co skrývá pod kapotou?

Seznam.cz staví eSko na osvÄ›dčeném základu, který sdílí s prohlížeči Google Chrome a Operou. Jedná se samozÃ…™ejmÄ› o jádro Blink vycházející z WebKitu známého ze Safari. NetÃ…™eba pochybovat o rychlosti, neboÃ…Â¥ jádro Blink nabízí rychlé a bezchybné vykreslování stránek. Pro internetové sluÃ…¾by se eSko tváří díky pouÃ…¾ití jádra Blink jako Google Chrome. Vedle platformy Windows je eSko k dispozici také pro OS X, Android a iOS.

Nenáročný pro nenáročné

Seznam mÄ›l pÃ…™i vývoji webového prohlížeče skromné ambice a své eSko zacílil na skupinu nenáročných uÃ…¾ivatelÃ…¯. To se projevilo jak na uÃ…¾ivatelském rozhraní, tak i v nastavení. ChybÄ›jící plug-iny nejsou Ã…¾ÃƒÃ‚¡dnou pÃ…™ekážkou a pouÃ…¾ité jádro Blink je spolehlivé a rychlé. Nezaznamenal jsem ani Ã…¾ÃƒÃ‚¡dné dÄ›tské nemoci. OvÃ…¡em chybí mi zásadní moÃ…¾nost zmÄ›ny domovské stránky a on-line zálohy a synchronizace oblíbených odkazÃ…¯. NáročnÄ›jÃ…¡ÃƒÃ‚­ uÃ…¾ivatele eSko neosloví, své místo si vÃ…¡ak na tuzemském trhu najde.

Hodnocení SWMag.cz:  60 %

Výhody:

 • Uživatelské rozhraní
 • Intuitivní ovládání
 • Rychlost – Blink

Nevýhody:

 • Nelze změnit domovskou stránku
 • Absence zálohy odkazů
 • Nelze přidat vyhledávač
 • Málo možností konfigurace

Oficiální web webového prohlížeče Seznam.cz

Sponzorované odkazy:

Článek Internetový prohlížeč Seznam.cz – Jednoduše, rychle a bezpečně byl publikován 19. ledna 2015 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 5. Internetová stránka Navratdoreality.cz
 6. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
 7. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
 8. Rozzlobenimuzi.com
 9. Odesíláme SMS z internetu
 10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!