Opera 11.10 - Konečně vyladěný prohlížeč?

Tagy:  opera, prohlížeč, rychlý, rychlá, rychlé, nejrychlejší, barracuda, 11, 11.10, podpora, browser, web, webbrowser, internet

Sponzorované odkazy

Opera 11.10 - Konečně vyladěný prohlížeč?

Prohlížeč Opera šlape na paty svému konkurentovi, Firefox 4.0. Jaké přináší novinky a změny ve své poslední verzi 11.10, a může být hodnotným konkurentem rychlému prohlížeči Google Chrome i již zmíněnému úspěšnému produktu stále Mozilla? Možná nám na to odpoví právě tento článek.

Uvedení do “problému”

Krátce po vypuštění stabilního a světově velmi oblíbeného prohlížeče Firefox 4.0 ani Opera Software nezahálí. Dne 12. dubna 2011 vypouští svůj opět vylepšený a rychlejší zdarma internetový prohlížeč, tentokrát s číselným označením 11.10 a krycím jménem “Barracuda”.

Novinky v nové verzi

Nového se nedočkal ani tak grafický design, vnější změny, jako ty změny vnitřní. Přichází nově upravené jádro Presto 2.8.131, které vnáší do světa globální sítě větší rychlost, než byla dříve. Viditelně tak narostla rychlost načítání internetových stránek, Javascriptu, HTML5, a dalších více-méně podstatných aspektů. Plná podpora CCS3 není výjimkou!

SWMag.cz v OpeřeSWMag.cz v Opeře

Viditelnou změnou je na první pohled, kromě skutečně vysoké rychlosti snad ve všech oblastech, například prvotní Speed Dial, který přišel o svá obsahová omezení a můžete tak v tomto “urychlovači” mít libovolný počet stránek.

Další, a skutečně hodnotný, krok byl učiněn směrem k uživatelům aplikací společnosti Google. Základní aplikace, jako jsou například Google Calendar, Documents atd., bez problémů v nové Opeře fungují!

Aplikace typu Google Wave si na svou podporu ještě musí chvíli počkat. Nebo že by ta “nepodpora” byla ze strany Google?

Google Apps jsou nyní Operou podporoványGoogle Apps jsou nyní Operou podporovány

Závěrečný verdikt – Opera skvělý prohlížeč?

Závěrečný verdikt se, jako vždy, skládá poměrně obtížně. A v tomto případě to platí dvojnásob. Existuje spousta uživatelů, kteří Operu nemají rádi a budou jí “klást klacky pod nohy”, ale také existují uživatelé, u kterých je to naopak.

Já osobně mohu sdělit, že jsem na Operu postupně přešel z Firefoxu a nelituji toho. Celý tento text jsem navíc sepsal v Opeře v Google Docs, dříve to prostě nebylo možné.

Ale myslím si, že skutečně kráčí kupředu velkými kroky a že by měla minimálně dostat šanci. Stojí za to.

Výhody:

 • rychlost
 • spolehlivost
 • Google aplikace
 • kompabilita

Nevýhody:

 • větší nároky na paměť

Sponzorované odkazy:

Článek Opera 11.10 - Konečně vyladěný prohlížeč? byl publikován 25. dubna 2011 v 00.00 v rubrice Internet. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
 3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
 4. Domácí skupina - Sdílení dat mezi počítači nejenom po WiFi routeru
 5. Kam s fotkami z dovolené - Výběr nejlepších úložišť
 6. FreeFileSync 7.9 – Aktuální data na všech discích
 7. Kaspersky Internet Security 2017 - ochrání ruský bohatýr?
 8. Internet Explorer je out - A co konkurence v rychlostním testu?
 9. Je možné si zdarma zrychlit počítač? Otestovali jsme to za vás!
 10. Daemon Tools aneb Potřebujeme ještě virtuální mechaniky?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!