Microsoft Office 2007

Tagy:  Office depot, Office, Office 2007 download, Microsoft Office 2007, Microsoft Office 2007 download

Sponzorované odkazy

Microsoft Office 2007

Již nějaký ten pátek nás Microsoft masíruje novým kancelářským balíkem s názvem Microsoft Office 2007 a doporučuje nám přechod ze starších verzí. Vyplatí se ovšem vrážet nemalou částku do nové verze? Zkusíme vám odpovědět a to konkrétně na 2 nejpoužívanějších nástrojích – Word a Excel.

Součásti Microsoft Office 2007

Microsoft nabízí svůj kancelářský balík celkem v 8 různých verzích lišící se nejenom cenou, ale hlavně množstvím samotných programů. Jde o tyto licence: Basic, Pro studenty a domácnost, Small Business, Standard, Professional, Professional Plus, Enterprise a nejvyšší verzí je Ultimate. A teď pár slov k ostaním částem balíku, kterými se dnes nebudeme zabývat…

Microsoft Powerpoint – Starý známý už ze starších Office balíků. Umožňuje vytvářet komplexní prezentace hodící se jak pro osobní, tak firemní účely

Microsoft Outlook – poštovní klient pro správu elektronické pošty

Microsoft Access – umožňuje vytvářet databáze

Microsoft Infopath – vytváří a upravuje elektronické formuláře

Microsoft Publisher – pokud potřebujete vytvářet brožury, bulletiny nebo kalendáře je Publisher to pravé

Microsoft OneNote – profesionální diář a správce událostí

Microsoft Groove – synchronizuje týmová data a umožňuje efektivnější týmovou práci

Microsoft Word

Word je jednoznačně nejpoužívanějším nástrojem z celé Office sady a slouží k psaní všech běžných dokumentů, dopisů a jiné korespondence.

Hned po prvním spuštění budete marně hledat klasická menu s položkami jako Soubor, Úpravy, … Microsoft se rozhodl uživatelské rozhranní kompletně redefinovat a tyto položky naleznete vlevo pod jedním tlačítkem s názvem Office. Místo klasických menu zde tedy máme záložky, pod kterými jsou proužky karet (označované jako ribbon), které nahrazují nám známá rolovací menu. Tato (pro někoho drastická změna) má ovšem své opodstatnění, jelikož se tím eliminuje velké snížení prostoru ze starších verzí, kdy zapnutím veškerého množství lišt s nástroji se docílilo spíše chaosu a místa bylo také pomálu. Osobně pro mě přechod nebyl nijak strašný a zvykl jsem si po dvou dnech intenzivnějšího používání.

Microsoft také přišel s novým formátem souborů s názvem Microsoft Open XML. Pro normálního uživatele tento krok nemá žádný hlubší význam a uvedený formát je podstatný pouze pro vývojáře. Tento nový formát má ovšem i jednu malou chybičku, kdy dokumenty vytvořené v Office 2007 neotevřete ve starších verzích. Proto přibyla možnost ukládat dokument jako Dokument Aplikace Word 97 --> 2003.

Microsoft si také uvědomil přítomnost hojně používaného formátu PDF a se zdarma šířeným rozšířením je možné ukládat wordovské dokumenty také do PDF nebo XPS.

A nakonec výčet nejdůležitějších nových vlastností Microsoft Word 2007:

Porovnávání dvou verzí dokumentu
Vylepšené odrážky a číslování
Vkládání titulních listů
Přepracovaná kontrola české gramatiky
Počítání slov v reálném čase
Závěrečná kontrola dokumentu pro odstranění metadat
Vylepšené vkládání vzorců a rovnic
Využívání stavebních bloků
Sestavování bibliografie

Microsoft Word ve mně zanechal jen a jen pozitivní dojmy a už u něj určitě zůstanu. Nabízí proti starším verzím nezanedbatelné množství výhod a vylepšení.

Microsoft Excel

Tabulkový procesor Excel je užitečným pomocníkem pro tvorbu všech druhů tabulek, grafů, plánů a jiných dokumentů.

Nebudeme se zbytečně opakovat a tak jen telegraficky zmíníme, že ribbon je přítomen i zde, takže někteří uživatelé budou zpočátku tápat. Je to ale daň za ergonomii a vyšší míru pohodlí.

Microsoft Excel přichází stejně jako Word s pár zásadními vylepšeními, mezi nimiž je i například vylepšené filtrování, kde je možné filtrovat podle barvy písma, pozadí, textu, ale i třeba podle čísel.

Milou novinkou je i rozložení stránek, kdy se jednotlivé listy sešitu zobrazují jednotlivých stránkách. Tato funkce má zásadní vliv na přehlednost a možnost zkontrolovat formát zápatí a záhlaví jednotlivých listů.

Podmíněné formátování je předposledním velkým tahákem, proč přejít na novou verzi Excelu. Nástroj slouží k líbivějšímu vzhledu tabulek. Jde o analyzátor buněk na základě jejich obsahu, díky němuž je možné nově používat na buňky automatické podbarvování, stupnice a jiné prvky, jež jdou mezi sebou i kombinovat.

Posledním vylepšením o kterém se chci zmínit je kompletní přepracování tvorby grafů. Nyní je vše opravdu jednodušší a i vytvořené grafy vypadají profesionálněji než dříve. Je to způsobeno mimojiné i použitím líbivější grafiky s použitím trojrozměrnosti, jemného stínování a průhlednosti.

A na závěr výčet ostatních důležitých vlastností:

Zvětšeno maximální možství řádků a sloupců
Tvorba kontingenčních tabulek je nyní jednodušší
Excel umí pracovat s 2 GB RAM a podporuje procesory s dvěma jádry a s HT (hyper threading) technologií
Práce s komplexními čísly
Použití motivů
Převody mezi číselnými soustavami

Stejně jako Word, tak i Excel prošel příjemnou evolucí, která sice na první pohled vypadá poněkud těžkopádně, ale na druhý pohled je znát, že je provedena s citem a přináší více efektivity a zjednodušení.

Microsoft Office 2007 Enterprise trialm ke stažení zde:
Microsoft Office 2007 Enterprise download

Koupit Microsoft Office 2007 Home and Student CZ – kancelářský balík určený speciálně pro domácnosti a studenty za příjemnou cenu 

Koupit Microsoft Office 2007 Professional CZ – kancelářský balík pro profesionální nasazení a náročné uživatele 

Článek Microsoft Office 2007 byl publikován 2. prosince 2007 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (13).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...