Microsoft Office 2010 je v oběhu!

Tagy:  ofice, office, microsoft, word, excel, powerpoint, access, Access, PowerPoint, Microsoft Office 2010, Office, Microsoft Word, text, článek, tabulka, zkušební verze

Sponzorované odkazy

Microsoft Office 2010 je v oběhu!

Dnes bych vám chtěl představit letošní „boom“ a to Microsoft Office 2010. MS Office 2010 betaverze se začala prodávat 31. 8. 2010. Poprvé v historii je vedle klasických krabicových verzí možné zakoupit také cenově výhodnější karty s instalačním kódem, které obsahují pouze licenci. Samotné programy si pak v případě zakoupení karty může uživatel stáhnout z webu nebo je nalezne předinstalované na nově zakoupeném počítači (o sadách se dozvíte níže). Někteří tento Office odsuzují, ale někteří jej vynášejí do nebes. Jaký názor zastáváte vy? Pojďme si už představit MS Office 2010.

Co je to vlastně Microsoft Office?

Je to kancelářský balík od Americké firmy Microsoft, existující ve verzích pro Microsoft Windows, Mac OS a Mac OS X. Microsoft Office obsahuje Word, Excel, Access, Publisher, PowerPoint, Outlook, ale od začátku vydání prvního balíčku Microsoft Office neobsahoval všechny tyto aplikace, ale později už ano. V dnešní době je MS Office součástí každého PC.

MS Office 2010MS Office 2010

Něco málo o MS Office 2010

MS Office 2010 nabízí nové a velmi výkonné způsoby, jak dosáhnout top výsledků v práci, doma či ve škole. K zachycení vašich nápadů slouží tabulka nástrojů, ve které můžete vytvářet vynikající sestavy či prezentace. K daným souborům se můžete připojit přes webový prohlížeč či mobilní telefon, který má systém Windows i tehdy, pokud nejste u svého počítače. Můžete účinně pracovat s jinými uživateli z různých oblastí prostřednictvím sdílení, úprav a revizí souborů. S MS Office 2010 máte svou práci plně pod kontrolou a můžete vypracovávat různé úkoly a dosahovat vynikajících výsledků, ať jste v škole, práci nebo na dovolené.

Aplikace.Aplikace.

MS Office 2010 se rozdělil na 3 balíčky, který je, ale lepší?

 • Microsoft Office 2010 pro studenty a domácnosti

(Word, Excel, PowerPoint, OneNote)

 • Microsoft Office 2010 pro podnikatele

(Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook)

 • Microsoft Office 2010 Professional

(Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher, Access)

Pro instalaci budete muset mít Product Key (jako u ostatních programů, her). Product key obdržíte při zakoupení krabice s diskem (FPP) nebo kartu s klíčem (PKC). Můžete také použít Product Key pro zkušební verzi. Zkušební verze je po dobu 60 dní od 1. dne spuštění až do doby ukončení. Při dosáhnutí 60 dnů zkušební verze se aplikace mění na režim prohlížení. To by bylo v zkratce o MS Office 2010, teďka si pojďme říci něco o novinkách MS Office 2010.

 • Cena se pohybuje podle toho, jakou sadu zvolíte. Sada pro podnikatele stojí 5 990 Kč, sada professional stojí 10 000 Kč a sada pro studenty a domácnosti stojí 2 490 Kč.

Co je nového v sadě Office 2010?

 • OBNOVENÍ NEULOŽENÝCH DOKUMENTŮ – Podařilo se vám zavřít soubor aniž by byl uložený? Nedělejte si z toho nic, nic se přece nestalo. MS Office sady vám umožňují obnovit neuložené soubory jednoduše, jako byste otevírali jakýkoliv jiný soubor. Můžete si zobrazit až pět uložených souborů přímo z Backstage.

 • MS Office MOBILE 2010 – Máte stále a jasný přehled o tom, co se děje, díky systému Office Mobile 2010. Díky tomuto můžete provádět operace v „online“ režimu.

Mobilní aplikace.Mobilní aplikace.
 • TVORBA VIDEO KLIPŮ V POWERPOINTU – Pokud máte kvalitní verzi své prezentace, můžete z ní bez jakýkoliv problémů vytvořit videoklip.

 • ÚPRAVY A FORMÁTOVÁNÍ VIDEÍ V POWERPOINTU – Vložená videa můžete upravovat a formátovat přímo v PowerPointu. Nastříháte své video, přidáte záložky ke klíčovým místům ve videu (klipu). Jakmile budou záložky načteny, animace se spustí. Pomocí funkce Poster Frame nastavíte nehybný obrázek jako úvod  „obraz“ videa, poté použijte efekt stmívání nebo styly, které budou funkční po celou dobu trvání videa.

Microsoft Excel.Microsoft Excel.
 • DO OUTLOOKU JSOU ZAŘAZENY SOCIÁLNÍ SÍTĚ – Přidaná podpora pro nejpoužívanější sociální sítě (Facebook,Twit­ter,..). Podpora se chová jako RSS čtečka, ale podle mého to stačí. Uživatelé těchto sítí si můžou prohlížet informace o přátelích a statusech, ale nemůžou komentovat své statusy, statusy od přátel, editovat svůj profil a přidávat fotografie a jiné věci, které se dají na soc. sítích dělat.

Pokud si proklikáte celý MS Office 2010, prohlídnete nabídky aj., tak zjistíte, že se nezměnilo skoro nic. Ale něco ano, a to je rychlost. MS Office 2010 je daleko rychlejší a má pohotovější reakce. Zrychlení je opravdu znát na každém kroku, resp. u každého kliku. MS Office 2010 má více novinek, ale tyto novinky stály za to je aspoň vypsat.

Závěrem

Microsoft Office si pořídil nový kabát a to s názvem MS Office 2010, ale otázka zní: „Budou s tím všichni spokojeni?“

Osobně jsem čekal více. Sice je česká verze takříkajíc na spadnutí, ale zejména kvůli tichosti uvedení a cenové politice nemá Microsoft co slavit. Předpokládal jsem, že jak u nás, tak v zahraničí vypukne nákupní horečka a všichni budou kupovat MS Office 2010, ale na toto si budeme muset asi nějaký ten pátek počkat (podle informací lidé kupovali MS Office 2010 první 2 týdny). Ale co naplat, tak i tak jde o kvalitního nástupce starší verze (2007), který rozhodně neděla ostudu této edici.

Pozn.: Kdyby ve školách učitelé do žáků netlačili, že mají používat Microsoft Office tak se používá stále víc a víc oblíbený OpenOffice.

Moje hodnocení:  75 %

Výhody:

 • větší rychlost
 • microsoft Office 2010 v mobilu
 • sociální sítě v Outlooku
 • obnova neuložených dat

Koupit Microsoft Office 2010 na Sw.cz

Článek Microsoft Office 2010 je v oběhu! byl publikován 15. října 2010 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...