Microsoft Security Essential: Microsoft vrací úder!

Tagy:  Microsoft Security Essential, Microsoft, Windows, Seven, Vista, XP, ochrana, vir, spyware, Windows Defend

Sponzorované odkazy

Microsoft Security Essential: Microsoft vrací úder!

Obranných balíčků proti všelijaké havěti je obrovské množství. Dlouho byl Microsoft haněn, že Windows neobsahují svůj vlastní ochranný balíček. Všechno začalo přidáním Windows Defenderu do Windows Vista. Časy se mění a redmondský gigant přináší nový ochranný balíček nazvaný Microsoft Security Essential. Co od něj můžeme očekávat, se dozvíte v této recenzi.

Uživateslké rozhraní

Microsoft Security Essential pod drobnohledem

Microsoft Security Essential zahrnuje antivirovou a spyware ochranu. Firewall samozřejmě nečekejte, protože operační systém Windows jej obsahuje. Instalační balíček „váží“ necelých 9 MB. Instalace programu je opravdu triviální a provádí se prostřednictvím standardního průvodce. Při instalaci si ještě Microsoft zkontroluje, zda-li máte legální kopii Windows. Program je možno používat pod Windows XP, Vista a také na nových „Sedmičkách“ a to jak ve 32 bitové, tak i v 64 bitové verzi. Po instalaci se vůbec nemusíte starat o jakékoli nastavování. Ty jazykově méně znalé bohužel zklamu, program se zatím češtiny nedočkal. Dá se ale očekávat, že Microsoft dříve nebo později češtinu do programu dodá. Kdy však zůstává ve hvězdách. Největším lákadlem je pravděpodobně cena. Program je totiž naprosto zdarma.

Nastavení

Uživatelské rozhraní

Microsoft Security Essential nabízí velmi jednoduché a funkční uživatelské rozhraní. Funkce programu jsou rozděleny do jednotlivých záložek – Home, Update, History, Settings. Jak je již z názvu jasné, první jmenovaná záložka Home je ukazatel stavu programu. Dozvíte se, jestli antivirová a antispywarová ochrana běží a nebo je někde chyba. V právě části naleznete jednoduché nastavení prohlídky vašeho počítače. Nastavení umožňuje výběr mezi rychlou prohlídkou (Quick), úplnou prohlídkou (Full) a nebo libovolnou (Custom…). V poslední jmenované záložce lze nastavit, jaké médium chcete zkontrolovat. Položka Update vás informuje o automatických aktualizacích programu. Infromuje vás také o aktuální verzi virové a spywarové databáze a datu poslední aktualizace. Další položka s názvem History obsahuje historii všech infikací. Díky ní tak máte přehled kdy, jak a čím byl váš počítač infikován. Poslední záložka Settings obsahuje veškerá nastavení Microsoft Security Essential. Nastavení není nijak rozsáhlé, ale základní nastavení samozřejmě obsahuje. Nastavit lze například datum a čas pravidelné kontroly disků, dále pak jak se program zachová při detekci nějaké infekce, či jestli musí probíhat kontrola vyměnitelných médií při zapojení.

Vypnutá ochrana

Jak funguje?

Mnozí z vás si jistě kladou otázku, jak je vlastně ten Microsoft Security Essential účinný. Na tuto otázku se vám nyní budu snažit odpovědět. Zajímavostí je, že Security Essential neřeší žádný problém lokálně. Všechny podezřelé soubory posílá na vzdálené servery. Odeslané soubory se poté porovnají s online databází a výsledek je zaslán zpět. Díky tomuto jevu se počítač nijak nezpomaluje ani nezatěžuje. Kontrola disků si však trochu výkonu vezme, protože nevyužívá stejného postupu jako náhodný nález.

Položka Update

Závěrečné hodnocení

Microsoft splnil sen mnoha uživatelům, kteří chtěli komplexní antivirovou a antispywarovou ochranu pro svůj počítač. Díky Microsoft Security Essential je tak ochranný balík Windows téměř kompletní, a vy se vlastně nemusíte téměř o ochranu starat. Velkou nevýhodou je, že není program součástí Windows, a tak si ho musíte sami doinstalovat. Mrzí mě také absence češtiny. Můžeme jenom doufat, že se Microsoft neopomene počeštění Security Essential. Jestliže nevíte, který antivirový a antispywarový program zvolit, mohu vám s klidnou hlavou doporučit Microsoft Security Essential, protože mé očekávání opravdu splnil. Jednoduše hodně muziky za málo peněz.

Moje hodnocení:  84 %

Výhody:

 • HW náročnost
 • Online řešení problémů
 • Svižnost
 • Cena

Nevýhody:

 • Absence češtiny
 • Není součástí Windows
 • Nepříliš rozsáhlá položka Settings

Stáhněte si Microsoft Security Essential zde:
Microsfot Security Essential download

Sponzorované odkazy:

Článek Microsoft Security Essential: Microsoft vrací úder! byl publikován 31. října 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 3. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
 4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 5. MP3s.Nadruhou.net
 6. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
 7. Rozzlobenimuzi.com
 8. Internetová stránka Navratdoreality.cz
 9. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
 10. Výběr nejlepších programů pro synchronizaci dat zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!