Náplně do tiskáren - Nemusí se jednat o drahou záležitost

Náplně do tiskáren - Nemusí se jednat o drahou záležitost

Ačkoli žijeme v době, kdy je často skloňovaným tématem problematika 3D tisku, nesmíme zapomínat, že není zase tak daleko doba, kdy tiskárny sloužily primárně pro tisk dokumentů všeho druhu. Typů tiskáren existuje celá řada…například jehličkové či laserové. Cenově nejdostupnější alternativou pro běžné domácnosti však vždy byly klasické inkoustové tiskárny.

Klasická tiskárna, s níž již přišla do kontaktu většina z nás.

Klasická tiskárna, s níž již přišla do kontaktu většina z nás.

Inkostové náplně do tiskáren, spadajících do této kategorie, jsou dostupné v různých cenových hladinách. Je to způsobeno především tím, že uživatelé mají povětšinou možnost se volně rozhodnout, zda sáhnou po těch, které sjely přímo z výrobní linky výrobce dané tiskárny, nebo po alternativách od jiných, povětšinou menších výrobců. Mohlo by se zdát, že ty náplně, na jejichž baleních se nenachází logo některého z předních výrobců, jsou méně kvalitní, nemusí to však být pravidlem.

Výměna náplní v inkoustové tiskárně.

Výměna náplní v inkoustové tiskárně.

Jedním z předních výrobců inkoustových tiskáren je společnost Lexmark. I do nich je možné zakoupit oficiální cartridge Lexmark. Nové náplně však mnohdy pro vyřešení všech problémů, na něž můžeme narazit, nemusí stačit. V některých případech se může stát, že dojde k zanesení tiskové hlavy a tiskárna následně kvůli tomu nebude schopna správně indexovat, že jste do ní již vložili novou cartridge. Prvním myšlenkou, která většině lidí v takovém případě pravděpodobně přijde na mysl, bude vytištění testovací stránky. Z úsporného hlediska je však mnohem rozumnější vzít si k ruce na pomoc zařízení zvané chip reset. Stojí pár korun a po jeho použití na cartridge je možné i se zdánlivě dávno prázdnou náplní vytisknout ještě několik dalších stránek.

Je tisk věcí minulosti?

Samozřejmě, tištěná média v dnešní době nejsou jedinou alternativou v komunikaci. Roli hlavních komunikačních kanálů pomalu přebírají spravované facebookové stránky, nejrůznější chatovací programy a weby a nakonec také internetové magazíny. Stále však existuje mnoho případů, kdy se bez tisku zkrátka neobejdeme, a proto se i dnes určitě vyplatí doma alespoň základní tiskárnu mít.

Článek Náplně do tiskáren - Nemusí se jednat o drahou záležitost byl publikován 20. dubna 2018 v 22.30 v rubrice PR články. Autorem článku je Jaroslav Choun. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Zjistěte víc o elektronické požární signalizaci – typy, funkce, umístění
  4. Katastrální mapy online
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. MP3s.Nadruhou.net
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Smajlíci
  10. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!