Notebook nebo tablet?

Notebook nebo tablet?

Patříte k milovníkům moderních technologií? Jste zarytí zastánci tabletu? Nebo raději dáváte přednost notebooku s klávesnicí? Milovníci „hraček s displejem“ se zde dělí na dva tábory; armádu zbožňující klasickou klávesnici a dotykové fanoušky. Obvykle je to dáno věkem, teenageři se progresivně dotýkají, starší generace dává přednost klávesnici. Ale výjimky potvrzují pravidlo, bez rozdílu věku.

Nejdůležitější je vědět, k čemu budeme zařízení používat

Při rozhodování, zda si zakoupíte notebook nebo tablet, budete muset zvážit řadu kritérií. Tablety si našly cestu k našim srdcím svojí akčností, jsou operativní, snadno přenosné, mají intuitivní ovládání a formát „prkýnka“ je velice příjemný. Surfování, Facebook, hraní her, komunikace s přáteli, čtení dokumentů či sledování videa a prohlížení obrázků obstará tablet na výbornou. Také při prezentování je k nezaplacení. Navíc cena je oproti notebooku nadmíru příznivá.

Notebook nebo tablet? (http://www.swmag.cz)

V čem je tedy lepší notebook? Je to jednoznačně uživatelský komfort. Při práci není nad klasickou klávesnici a také velký displej není vůbec k zahození. Notebooky zůstanou doménou náročnějších uživatelů.

Jaký je rozdíl v operačním systému, a co aplikace a výkon?

U tabletů máte na výběr ze tří operačních systémů. U levných tabletů to bývá obvykle diskutabilní operační systém Android, který však užíváním služeb Google byl posunut na novou úroveň. Tablety iPad od Apple běžící na systému iOS nabízejí naproti Androidu dokonale odladěné prostředí s velkým výběrem placených aplikací. A pak jsou zde tablety okolo deseti tisíc, které mají operační systémem Windows, jež znáte z klasického počítače. Problém může nastat s programy či aplikacemi. Běžné programy bývají již dnes kompatibilní, u profesionálních programů tomu již tak často nebývá.

Notebook nebo tablet? (http://www.swmag.cz)

Jak jsou na tom tablety s výkonem?

Obecně jsou tablety méně výkonné než notebooky. Rozdíly najdete především v kapacitě disku a také v operační paměti. Proto není tablet vhodný k archivaci nebo ukládání většího množství dat.

Kdy se rozhodnout pro tablet a kdy pro notebook?

Tablet je dobrá volba, když potřebujete mít vždy u sebe jednoduchý nástroj pro komunikaci na sociálních sítích, chcete-li si zkrátit čas během cestování či čekání na autobus tím, že si pustíte film, muziku či si přečtete knihu nebo zahrajete hru. V domácnosti se stane významným pomocníkem pro spouštění ostatních přístrojů či jako ovladač chytré domácnosti. Tablet můžete využít i pracovně např. iPad Pro. Je to skvělý nástroj na prezentování.

Notebook nebo tablet? (http://www.swmag.cz)

notebook? Je vhodný téměř vždy, kdy se jedná o profesionální práci a kdy jsou kladeny vyšší nároky na vyšší uživatelský komfort; displej, výkon, kapacita disku, klávesnice.

Dilema jestli si pořídit notebook nebo tablet vyřešíte snadno, řekněte si, k čemu ho budete primárně používat a pak si jistě vyberete správně.

Článek Notebook nebo tablet? byl publikován 4. prosince 2018 v 11.00 v rubrice PR články. Autorem článku je Inzerce. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  3. Jets’n’Guns 2 - Rozhovor s Pavlem Tovaryšem z Rake in Grass
  4. MP3s.Nadruhou.net
  5. PlayStation Classic je tady. Připomeňte si legendární konzoli.
  6. Nákup na Ebay - Návod krok za krokem
  7. Google opět překvapuje. Společnost si nechala patentovat VR boty
  8. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  9. Spire Ergo - Ergonomická TKL klávesnice
  10. Hledá se láska zn. online

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone X se Super Retina HD displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!