Chcete si změřit rychlost internetu? Poradíme vám, jak na to

Chcete si změřit rychlost internetu? Poradíme vám, jak na to

V současné době poskytovatelé internetu svádí obrovský konkurenční boj. Pokud vám stávající připojení nevyhovuje, protože neustále vypadává a společnost neřeší vámi hlášené problémy, je na čase poohlédnout se po něčem rychlejším. V první řadě si změřte aktuální rychlost.

Rychlost internetuRychlost internetu

Především v posledních několika měsících se domácnosti začaly zajímat o rychlost internetu, protože rodiče museli kvůli pandemii pracovat z domu a dětem nastala online výuka.

Jak změřit rychlost internetu?

Věděli jste o tom, že rychlost připojení ovlivňuje celá řada faktorů? Pro správné měření rychlosti internetu je nezbytné propojit měřící nástroj (například notebook) s routerem napřímo, a to přes kabel. Důvod je jednoznačný. Z technického hlediska je Wi-Fi vždy o něco pomalejší, a tak by výsledek mohl být zkreslený, a potom byste lynčovali poskytovatele za něco, co není ani pravda.

Další otázkou je, kde test rychlost internetu provést. Setkáte se s celou řadu českých i zahraničních webových stránek, jež umožňuje bezplatné měření rychlosti. Zkuste to třeba přes nástroj mereni.nej.cz. Zobrazí se vám údaje jako ping (odezva), jitter (kolísání), download (stahování) a upload (nahrávání).

Podmínky pro měření

Jestliže chcete zjistit co nejpřesnější DSL rychlost, dodržujte několik základních podmínek. První už jsme zmínili, a tou je připojení napřímo k routeru ethernetovým kabelem. Počítač by měl být správně nastavený a měl by mít aktuální ovladače hardwaru. Použijte také aktuální verzi webového prohlížeče. Předtím, než měření spustíte, zastavte všechny ostatní procesy, které mohou mít negativní dopad na výsledek (stahování, sledování videí na YouTube a tak dále). Od sítě odpojte další zařízení, ať už jde o telefon, tablet, televizi, či jiný počítač.

Článek Chcete si změřit rychlost internetu? Poradíme vám, jak na to byl publikován 17. září 2021 v 00.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Petra Havlíková. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Náhradní pásky pro chytré hodinky
  8. Ochránit své obydlí můžete třeba i pomocí moderních kamer
  9. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!