Power ISO

Tagy:  PowerISO, poweriser, image, CD, DVD

Sponzorované odkazy

Power ISO

Umět efektivně a rychle pracovat s tzv. image soubory (obrazy CD/DVD disků), by mělo patřit ke všeobecnému vzdělání každého počítačového uživatele, který to s prací na svém plechovém miláčkovi myslí opravdu vážně. On se totiž takový obraz disku mnohdy hodí a je třeba si ho nejen umět připravit, ale i s ním dále pracovat. Nejen na tyto operace je ideálním pomocníkem program Power ISO.

Co jsou obrazy disků?

Jde o přesné 1:1 kopie CD/DVD médií. Obrazů je ovšem celá řada a každý program nabízí vlastní formát. Nejpoužívanějším a standardizovaným je ovšem hlavně ISO 9660. Jde o mezinárodní standard, který specifikuje logický formát pro veškeré soubory a adresáře na CD-ROM/DVD-ROM. Takovéto médium je jediné plně kompatibilní a přenositelné mezi nejrůznějšími platformami (Windows, UNIX, MAC, …).

Power ISO na scénu!

Program je šířen jako shareware, z čehož plynou některá omezení. Tím zásadním a vlastně jediným je nemožnost pracovat s image soubory většími než 300 MB. Jde o poměrně limitující faktor, ale někomu i tato velikost může stačit. Pokud byste se rozhodli zaplatit licenci, budete muset z peněženky vytáhnout necelých sedm stovek, což za takovýto program rozhodně není přemrštěná částka.

Power ISO je drobeček (instalační balíček má 1 MB), ale dokáže velké věci. Instalační proces je jednoduchý i díky kompletnímu počeštění, kterého se dočkal i samotný program. První spuštění programu vás hned informuje o omezeních vyplývajících z užívání shareware verze. Po odklepnutí již nic nebrání zaměřit se na interface a ovládání programu.

Vše se děje v jednom jediném okně, které je rozdělené na několik částí. Klasická rolovací menu s nabídkami nahoře, pod nimi nejčastější úkony znázorněné prostřednictvím proužku ikonek a zbytek okna zabírá zatím prázdné místo, ve kterém se bude zobrazovat veškeré info o obrazech disků a práci s nimi. Žádné grafické orgie nečekejte, ale pokud máte rádi účelnost a jednoduchost, budete spokojeni.

Power ISO umí pracovat s následujícími formáty obrazů: iso, daa, bin, cue, mdf, mds, ashdisc, bwi, b5i, lcd, img, cdi, cif, p01, pdi, nrg, ncd, pxi, gi, fcd, vcd a c2d. Zastoupeny jsou všechny podstatné a málo komu bude nějaký formát chybět. Základním úkonem program je rozbalování a otevírání ISO obrazů. Tento úkon je naprosto triviální, a pokud umíte klikat myší, nebudete mít problém. Osobně jsem velmi ocenil možnost konvertovat formáty mezi sebou a tak mít neustále po ruce zrovna potřebný formát. Konverze je také poměrně rychlá a nestrávíte u ní hodiny. Další hojně používanou funkcí je samotné vytváření image souborů. Můžete vytvořit obraz buď přímo z CD/DVD média nebo souborů uložených na pevném disku. Takovýto obraz může být také nastaven jako bootovatelný (vhodné pro operační systémy a různé diagnostické programy). Vypálit vytvořené obrazy není pro PowerISO žádný problém.

Samostatnou kapitolou je podpora virtuálních mechanik. Taková mechanika je v podstatě emulací skutečné mechaniky a systém k ní také tak přistupuje. Power ISO umí takovýchto mechanik vytvořit nespočet. Tato funkce je vhodná k tzv. namountování obrazu disku k mechanice. Jde o funkci, při které takováto mechanika zobrazí obsah disku jako by šlo o klasické CD/DVD. Takto tedy můžete využívat vytvořené obrazy herních titulů a mít místo originálního CD ve skutečné mechanice pouze image v mechanice virtuální. Šetří to nejen vaše originální média, ale také je poté načítání her svižnější.

Hodnocení

Power ISO je skvělým nástrojem pro veškeré myslitelné operace s obrazy disků. Investice necelých sedmi stovek se vyplatí a získáte tak program, který určitě mnohokrát využijete.

Hodnocení programu: 90%

Power ISO shareware ke stažení zde:
Power ISO download

Koupit Power ISO – vše pro práci s image soubory 

Sponzorované odkazy:

Článek Power ISO byl publikován 17. ledna 2008 v 23.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  2. Rozzlobenimuzi.com
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. MP3s.Nadruhou.net
  5. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Odesíláme SMS z internetu
  9. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!
  10. Těžba kryptoměn jako způsob obživy. Jak těžké to je?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!