Morpheus CMS

Tagy:  Morpheus, Westcom, redakční, systémy, www, prezentace, moduly

Sponzorované odkazy

Morpheus CMS

Různé redakční systémy se v poslední době prosazují čím dál tím více, a je stále větší šance že se o nich někde dočtete, popřípadě, že budete s nějakým tímto systémem přímo pracovat. V této recenzi se zaměříme na CMS systém Morpheus od společnosti Westcom.

Morpheus byl od začátku tvořen jako jednoduché řešení pro rychlou úpravu a přidávání obsahu. Proto u něj také nejsou nutné žádné rozšiřující znalosti programovacích jazyků, nepotřebujete ani znalost HTML. Okno s běžícím systémem je velmi intuitivní, všechny tlačítka mají vkusný vzhled, rovněž tak záložky s rozšiřujícími funkcemi.V levé části okna je struktura vaší prezentace, v pravé části pak přímo údaje o stránce a editor.

Morpheus se dělí na moduly – jakési funkce systému. Díky těmto modulům jdou ovládat všechny funkce, které systém poskytuje, popřípadě ty, které si přímo navolíte. Prvním z modulů je zmiňovaná Struktura stránek. Všechny stránky a soubory jsou zobrazeny ve stromové struktuře. Ve Struktuře stránek se také vkládají nové stránky, přesouvají se, nebo se dále editují.

Úprava stránek MorpheusÚprava stránek Morpheus

Druhý z modulů nese název Soubory. Ovládání je velmi podobné předešlému modulu „Struktura stránek“. V podstatě se jedná o prostor, kam lze vkládat soubory, které si přejete zveřejnit na stránkách. K dispozici je i editor obrázků, prostřednictvím kterého lze provádět jednoduché úpravy obrázkových souborů.

Další v řadě je modul Uživatelé. Bez této funkce se neobejde takřka žádný redakční systém. Zaznamenávají se zde externí i interní uživatelé, kontakty a údaje o nich a další informace. Uživatelům se dají přidělovat i různé skupiny, podle jejich úloh. Samozřejmostí je omezení skupin na některé stránky, například na údaje o finanční situaci firmy se dostanou jen povolení, nebo registrovaní návštěvníci.

Modul uživatelé MorpheusModul uživatelé Morpheus

Modulů je samozřejmě ještě o něco víc, zmínit můžeme například Ankety, Diskuze, nebo Plánovač událostí. Pokud si ale vaše prezentace vyžaduje nějaké jiné speciální řešení, nabízí se k dispozici tzv. Zákaznický modul. Ten je zrealizován přímo výrobcem Morphea.

Systém Morpheus využívá řada firem a institucí. Nejvíce se osvědčil televizi Polar, nebo zoologické zahradě v Brně.

Stránka televize PolarStránka televize Polar

Cena systému je pohyblivá, dle požadavků zákazníka. Westcom nabízí pro některé vybrané projekty systém zdarma, je ale potřeba provozovat prezentaci na hostingu Westcomu. Na stránky je také vkládaná reklama.

Oficiální stránky systému Morpheus

Sponzorované odkazy:

Článek Morpheus CMS byl publikován 16. března 2008 v 04.00 v rubrice Technologie. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Náhradní pásky pro chytré hodinky
  5. Moderní domácnost je SMART
  6. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  7. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!