Udržujte svůj systém aktualizovaný

Tagy:  aktualizace počítače, aktualizace programu, update, update checker, Secunia, Secunia PSI, FileHippo, Software Informer

Sponzorované odkazy

Udržujte svůj systém aktualizovaný

Na zabezpečení celého počítače se velikou mírou podílí i uživatelský software. Uživatelé využívající Java JRE o tom vědí své. Například právě Java musela být za poslední zhruba měsíc záplatována hned dvakrát. Jednalo se o závažné zranitelnosti, které mohou pohodlně otevřít zadní vrátka do vašeho počítače. Na automatické aktualizační mechanismy samotných programů často není spoleh, či reagují s větším zpožděním. Denně hlídat aktuální verze používaného softwaru rovněž není pro většinu uživatelů možné. Existují proto specializované nástroje, které tuto činnost provádějí za vás.

Pravidelnou aktualizací vašeho počítače potencionálně zvýšíte zabezpečení svého počítače. I když ne každá novější verze musí být zákonitě lepší, proto vždy nejprve instalaci novější verze zvažte. Většina těchto programů je nastavena, aby se automaticky spouštěla při startu operačního systému. Toto nastavení lze pochopitelně vypnout. Všechny uvedené programy jsou zdarma.

Secunia PSI

Pravděpodobně nejznámější pomocník při pravidelné aktualizaci uživatelského softwaru. Secunia si získala za svou existenci mnoho fanoušků a spokojených uživatelů, i když s příchodem třetí verze svou komunitu spíše naštvala. Poslední třetí verze nenabízí téměř žádné možnosti nastavení a chová se velmi líně. Navíc nová Secunia reaguje na nové verze programů všelijak. Někdy se stane, že ani po týdnu nenabídne aktualizaci na poslední verzi programu, i když už novější verze existuje.

Nainstalované a aktuální programyNainstalované a aktuální programy

Po instalaci program proskenuje všechny nainstalované programy a ověří jejich aktuálnost. Posléze buďto nabídne ruční aktualizaci, či aktualizaci provede zcela automaticky (dle nastavení). Secunia PSI je zdarma, není však aktualizovaná do českého jazyka. Více informací získáte v našem starším článku.

FileHippo Update Checker

Malý, jednoduchý nástroj, který prověří váš počítač a odkáže vás na stránky s odkazy ke stažení nejnovější verze zastaralých programů. Na vydání nové verze reaguje FileHippo Update Checker svižně. Při startu systému program upozorní na dostupnou aktualizaci, během práce na PC o něm vůbec nevíte.

Novější verze programů přímo ke staženíNovější verze programů přímo ke stažení

Ke stažení je FileHippo Update Checker zdarma. Program není lokalizovaný do českého jazyka.

Software Informer

Software Informer si na rozdíl od předešlých aplikací poradí i s detekcí verzí instalovaných ovladačů. Program nenabízí automatickou aktualizaci, ani nenabídne přímé odkazy ke stažení aktualizace. Na rozdíl od FileHippo Update Checker nabízí Software Informer základní desktopové prostředí.

Rozhraní Software InformerRozhraní Software Informer

Ke stažení je Software Informer zdarma. Uživatele potěší kompletní česká lokalizace.

 

Sponzorované odkazy:

Článek Udržujte svůj systém aktualizovaný byl publikován 4. října 2012 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Milan Herbig. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Náhradní pásky pro chytré hodinky
  8. Ochránit své obydlí můžete třeba i pomocí moderních kamer
  9. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!