Secunia PSI - aktualizace pod kontrolou

Tagy:  bezpečnost, secunia, secunia PSI, security

Sponzorované odkazy

Secunia PSI - aktualizace pod kontrolou

S PSI máte všechny aktualizace jako na dlani, ať se jedná o systémové komponenty, přehrávače, kecálky, antiviry a další. Už nebudete mít problémy s aktualizováním. Nevěříte? Zkuste si tento freeware prográmek a do 5 minut uvěříte.

Základy o PSI

Personal Software Inspector(PSI) je produktem společnosti Secunia. Tato společnost se zabývá zvyšováním úrovně ochrany PC společností i individuálních uživatelů a dostatečná možnost aktualizace je jedním z prvotních způsobů ochrany. Proto je PSI produkt volně dostupný i běžnému uživateli a je to přesně ten nástroj, který se postará o to, aby Váš systém, vaše aplikace byly vždy řádně a včas aktualizovány.

Instalujeme a nastavujeme

Instalační soubor si můžete stáhnout v odkazu na konci tohoto článku. Jeho velikost čítá ± 0,5 MB, takže skutečně jde o malý program. Během instalace a potvrzení licenční dohody budete dotázáni, zda budete program využívat pro osobní či podnikatelské účely. Zde si vybereme položku Personal Use(osobní užívání), jak je vidět na obrázku, a pokračujeme v instalaci. Na konci se nás program zeptá, zda-li ho chceme spustit a my můžeme s klidným srdcem odsouhlasit. No a asi jsem se měl zmínit, že požadavky programu jsou připojení k internetu, protože PSI kontroluje a porovnává veškeré databáze z internetu, a OS Windows 2000 až Windows Vista. V programu není třeba nic nastavovat.

PSI pracuje

Inhed po instalování a prvotním spuštění se provede první test Vašeho systému. Prvně bych měl asi dodat, že Personal Software Inspector se oficiálně vyskytuje pouze v anglickém jazyce, ale jak brzy zjistíte, není to nic obtížného, pracovat s ním. Pokud si sami držíte systém a aplikace aktualizováné, měli by jste disponovat posledními verzemi a vaše bezpečnost by měla, v tomto ohledu, dosahovat nejvyšší úrovně. Můžete být se sebou spokojeni.

Jak však vidíte na obrázku, náš systém je aktualizován z „pouhých“ 85%. S tím bychom měli něco udělat. V oddíle State of Programs(stav programů) vidíme, že máme 8 programů nezabezpečených a 44 programů aktualizovaných a bezpečných. Jak tedy zabezpečit i těch 8 „špatných“ aktualizací a záplat? Použijeme druhou záložku, záložku Insecure, kde dostaneme výpis těchto osmi nebezpečných aplikací.

Zde máme také možnost těchto osm aplikací zabezpečit a provést vše potřebné k naši spokojenosti a ochraně. Řešení takovéhoto problému se skrývá pod modrou šipkou (první ikonka) v oddíle Direct. Kliknutím na tuto šipku nás program zavede přímo na stránku s nejaktuálnější verzí aplikace, odkud máme možnost si ji jednoduše stáhnout a nainstalovat. Druhé tlačítko nám sdělí jistá technická data dané aplikace. Ostatní tři tlačítka jsou méně použitelná a mají převážně informativní charakter.
Záložka End-of-Life nás informuje o programech, kterým skončila jejich podpora ze strany výrobce, takže se doporučuje tyto programy nahradit novými.
Záložka Patched shromažďuje informace o všech úspěšně aktualizovaném a zebezpečeném softwaru našeho PC.
Poslední důležitou záložkou bude záložka Scan, kde je funkce Scan Your Computer, nebo-li kontrola počítače kvůli nezabezpečeným a neaktualizovaným aplikacím. Kliknutím na tlačítko Start Scan spustíme kompletní kontrolu systému a jeho softwaru.

Verdikt

Někdy Vám program nabídne možnost aktualizace přímo z programu, jindy Vám takto pošle odkaz na aktuální verzi atd. Takto tedy PSI pracuje a jelikož je to program, který se při zavření okna minimalizuje to Tray lišty, hlídá Váš systém online a po celou dobu jeho provozu, aby Vám žádná více či méně důležitá aktualizace neutekla. Lepší aktualizace = vyšší bezpečnost, takže tenhle program by měl stát alespoň za vyzkoušení, ale pokud používáte jen několik málo programů a sami si je pravidelně aktualizujete, nemusí pro Vás PSI znamenat nic světoborného a důležitého. Ale zkuste si ho, ať vidíte, jak na tom skutečně jste.

Hodnocení programu: 71%

Secunia PSI ke stažení zde:
Secunia PSI download

Článek Secunia PSI - aktualizace pod kontrolou byl publikován 7. ledna 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...