Secunia PSI - aktualizace pod kontrolou

Tagy:  bezpečnost, secunia, secunia PSI, security

Sponzorované odkazy

Secunia PSI - aktualizace pod kontrolou

S PSI máte všechny aktualizace jako na dlani, ať se jedná o systémové komponenty, přehrávače, kecálky, antiviry a další. Už nebudete mít problémy s aktualizováním. Nevěříte? Zkuste si tento freeware prográmek a do 5 minut uvěříte.

Základy o PSI

Personal Software Inspector(PSI) je produktem společnosti Secunia. Tato společnost se zabývá zvyšováním úrovně ochrany PC společností i individuálních uživatelů a dostatečná možnost aktualizace je jedním z prvotních způsobů ochrany. Proto je PSI produkt volně dostupný i běžnému uživateli a je to přesně ten nástroj, který se postará o to, aby Váš systém, vaše aplikace byly vždy řádně a včas aktualizovány.

Instalujeme a nastavujeme

Secunia PSI - aktualizace pod kontrolou (https://www.swmag.cz)

Instalační soubor si můžete stáhnout v odkazu na konci tohoto článku. Jeho velikost čítá +- 0,5 MB, takže skutečně jde o malý program. Během instalace a potvrzení licenční dohody budete dotázáni, zda budete program využívat pro osobní či podnikatelské účely. Zde si vybereme položku Personal Use(osobní užívání), jak je vidět na obrázku, a pokračujeme v instalaci. Na konci se nás program zeptá, zda-li ho chceme spustit a my můžeme s klidným srdcem odsouhlasit. No a asi jsem se měl zmínit, že požadavky programu jsou připojení k internetu, protože PSI kontroluje a porovnává veškeré databáze z internetu, a OS Windows 2000 až Windows Vista. V programu není třeba nic nastavovat.

PSI pracuje

Inhed po instalování a prvotním spuštění se provede první test Vašeho systému. Prvně bych měl asi dodat, že Personal Software Inspector se oficiálně vyskytuje pouze v anglickém jazyce, ale jak brzy zjistíte, není to nic obtížného, pracovat s ním. Pokud si sami držíte systém a aplikace aktualizováné, měli by jste disponovat posledními verzemi a vaše bezpečnost by měla, v tomto ohledu, dosahovat nejvyšší úrovně. Můžete být se sebou spokojeni.

Secunia PSI - aktualizace pod kontrolou (https://www.swmag.cz)

Jak však vidíte na obrázku, náš systém je aktualizován z „pouhých“ 85%. S tím bychom měli něco udělat. V oddíle State of Programs(stav programů) vidíme, že máme 8 programů nezabezpečených a 44 programů aktualizovaných a bezpečných. Jak tedy zabezpečit i těch 8 „špatných“ aktualizací a záplat? Použijeme druhou záložku, záložku Insecure, kde dostaneme výpis těchto osmi nebezpečných aplikací.

Secunia PSI - aktualizace pod kontrolou (https://www.swmag.cz)

Zde máme také možnost těchto osm aplikací zabezpečit a provést vše potřebné k naši spokojenosti a ochraně. Řešení takovéhoto problému se skrývá pod modrou šipkou (první ikonka) v oddíle Direct. Kliknutím na tuto šipku nás program zavede přímo na stránku s nejaktuálnější verzí aplikace, odkud máme možnost si ji jednoduše stáhnout a nainstalovat. Druhé tlačítko nám sdělí jistá technická data dané aplikace. Ostatní tři tlačítka jsou méně použitelná a mají převážně informativní charakter.
Záložka End-of-Life nás informuje o programech, kterým skončila jejich podpora ze strany výrobce, takže se doporučuje tyto programy nahradit novými.
Záložka Patched shromažďuje informace o všech úspěšně aktualizovaném a zebezpečeném softwaru našeho PC.
Poslední důležitou záložkou bude záložka Scan, kde je funkce Scan Your Computer, nebo-li kontrola počítače kvůli nezabezpečeným a neaktualizovaným aplikacím. Kliknutím na tlačítko Start Scan spustíme kompletní kontrolu systému a jeho softwaru.

Secunia PSI - aktualizace pod kontrolou (https://www.swmag.cz)

Verdikt

Někdy Vám program nabídne možnost aktualizace přímo z programu, jindy Vám takto pošle odkaz na aktuální verzi atd. Takto tedy PSI pracuje a jelikož je to program, který se při zavření okna minimalizuje to Tray lišty, hlídá Váš systém online a po celou dobu jeho provozu, aby Vám žádná více či méně důležitá aktualizace neutekla. Lepší aktualizace = vyšší bezpečnost, takže tenhle program by měl stát alespoň za vyzkoušení, ale pokud používáte jen několik málo programů a sami si je pravidelně aktualizujete, nemusí pro Vás PSI znamenat nic světoborného a důležitého. Ale zkuste si ho, ať vidíte, jak na tom skutečně jste.

Hodnocení programu: 71%

Secunia PSI ke stažení zde:
Secunia PSI download

Sponzorované odkazy:

Článek Secunia PSI - aktualizace pod kontrolou byl publikován 7. ledna 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Ztrátová a bezeztrátová komprese: Znáte rozdíl?
  3. Google vyhledávač
  4. ICQ 5.1
  5. Ikony souborů: Jak na změnu ikonek v Průzkumníku krok za krokem
  6. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Když web, tak od profesionála
  9. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  10. Katastrální mapy online

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!