Pidgin

Tagy:  Pidgin, Pidgin download, Pidgin/Gaim/Audium, Gaim

Sponzorované odkazy

Pidgin

Pidgin (dříve Gaim) je opensourcový IM klient, který podporuje hned několik protokolů internetové komunikace. Je postavený na GTK+, což je grafické prostředí používané v drtivé většině případů na Linuxu. Pro někoho to může být výhoda, pro někoho nevýhoda, celkový grafický vzhled programu je zkrátka maličko odlišný od vzhledu, který je běžný v Windows XP. Ovládací prvky občas nejsou zobrazené úplně dokonale, ale není to nic, čeho byste si všimli, aniž byste se snažili.

Multiplatformní a multiprotokolový

Mezi podporovanými protokoly kromě obligátního AIM/ICQ, bez kterého by po Pidginu většina Čechů zřejmě ani nesáhla, nechybí ani Google Talk, XMPP (čili Jabber), IRC, anebo MSN.

seznam kontaktů a bublina s informacemi o jednom z nichseznam kontaktů a bublina s informacemi o jednom z nich

V jednoduchosti je síla

Seznam kamarádů je řešený na první pohled docela stroze. Na detailní ikonky pro každý status můžete zapomenout, tady jsou řešené poměrně schematicky. Na druhou stranu pro lepší orientaci lze kromě přezdívek zobrazit taky avatary. Taky přímo v seznamu kamarádů můžete nastavit, kdo z vašich kamarádů vás uvidí, když budete neviditelní (symbol zavřených dveří, v menu položka (Od)Blokovat). Nechybí možnost napsat si vlastní popisek statusu.

okno konverzaceokno konverzace

Nelíbí se vám? Nastavte si ho!

Možnostem nastavení programu může konkurovat snad jenom Miranda, jelikož Pidgin umožňuje nastavit prakticky všechno kromě rozmístění prvků v okně konverzace. Už v základním balíku obsahuje rozšíření, které pro ostatní IM museli napsat ostatní uživatelé. Mezi rozšíření patří mimo jiné čtečka historie jiných programů (momentálně MSN, Trillian a QIP), nahrazování odesílaného textu podle předem daných pravidel, ukládání poznámek o kamarádech, nebo ruční nastavení doby nečinnosti.

Pidgin má široké možnosti nastavováníPidgin má široké možnosti nastavování

Jako všechny programy ani Pidgin neumí všechno dokonale, během jeho používání jsem zaznamenal jeden nedostatek v protokolu ICQ, a to ten, že nelze poslat víc než jeden soubor najednou. Toto jsem vyzkoušel na windowsové i na linuxové verzi a nesetkal jsem se s úspěchem.

logo Pidginulogo Pidginu

Pidgin vás možná na první pohled nenadchne, ač patří mezi těch několik messengerů s velkým M na začátku. Pokud ovšem máte chuť se do něj ponořit a seznámit se se všemi jeho vlastnostmi a schopnostmi, určitě nebudete litovat.

Pidgin ke stažení zde:
Pidgin download

Sponzorované odkazy:

Článek Pidgin byl publikován 22. března 2008 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Radek Liška. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Těžba kryptoměn jako způsob obživy. Jak těžké to je?
  7. Převody jednotek
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!