GOM Player

Tagy:  GOM, GOM Player, GOM Player download, GOMPlayer

Sponzorované odkazy

GOM Player

GOM Player, jak už asi vyplývá z názvu, je přehrávač multimediálních souborů. Jeho výrobcem je u nás celkem neznámá firma Gretech, propagující jej jednak jako jednoduchý a light přehrávač a jednak jako dokonalý přehrávač VODů (VODy jsou videozáznamy partií ve hře Starcraft a proto by vás taky nemělo překvapit starcraftí reklamní sdělení při spuštění tohoto přehrávače původem z Koreje).

GOM Player po spuštění

GOM Player po spuštění

Našlapaný sólista

GOM Player je v rámci svých 5 instalačních megabajtů poměrně schopný přehrávač – sám o sobě dokáže přehrát většinu majoritních formátů. Potěší podpora FLV a MKV, která v některých přehrávačích chybí. To ale přehrávači GOM nestačí a ještě přidává další dvojici formátů – RealMedia a QuickTime soubory, které většinou musíme spoustět v jejich vlastních přehrávačích. Pokud si ale myslíte, že to jsou všechny lahůdky, které GOM Player nabízí, budete příjemně překvapeni.

dialog nastavení obrazu

dialog nastavení obrazu

Dnes to nevidím barevně

Při přehrávání videa si můžete spustit kontrolní panel, malý obdélník, který se implicitně přilepí na spodek přehrávače (ale můžete jej samozřejmě přesunovat dle vlastní vůle). Jeho první karta umožňuje vyhrát si s videem. Lze si upravit světlost, kontrast a saturaci, roztáhnout nebo přiblížit si obraz několika předdefinovanými způsoby anebo dokonce udělat screenshot právě přehrávaného videa. Nastavení audia nabízí klasický ekvalizér a nastavení globální hlasitosti, tady se žádných velkých překvapení nedočkáme.

dialog nastavení titulků

dialog nastavení titulků

Nastavení titulků je už jiná káva, je možno nastavovat jejich pozici, velikost, časový posun a případně přepínat mezi různými jazyky titulků. To není nic nového, možnost nastavovat všechno v reálném čase bez nutnosti otevírat jiná okna je nicméně velkým krokem k pohodlí.

Opakování, matka moudrosti

Poslední karta nazvaná prozaicky kontrolní umožňuje několik různě dlouhých skoků ve videu, nastavení rychlosti přehrávání a v přehrávači velmi zajímavou funkci A-B repeat, což je neustálé opakování části mezi časem A a časem B. Výhodou je, že všechna tato tlačítka (posuvníky bohužel ne) mají své klávesové zkratky.

v nastavení se vyzná amatér i profík

v nastavení se vyzná amatér i profík

V nastavení kromě těchto možností najdete například nastavení klávesových zkratek, kde si můžete namapovat doslova cokoliv na cokoliv, podrobnější nastavení titulků anebo deblocking, zjemňující i zostřující filtry na video.

Ano nebo ne?

Nevýhodou GOM Playeru proti minimalistickým přehrávačům jako Media Player Classic může být vyšší zatížení systému při přehrávání. Pokud ale hledáte přehrávač vše v jednom, VLC se vám nelíbí a MPlayer se vám zdá uživatelsky nepříjemný, vyzkoušejte GOM player.

GOM Player ke stažení zde:
GOM Player download

Sponzorované odkazy:

Článek GOM Player byl publikován 11. dubna 2008 v 03.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Radek Liška. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Wikipedia online encyklopedie
  7. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Katastrální mapy online

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!