Trillian

Tagy:  trillian astra, trillian, skiny, cestina trillian, trillian download, icq, miranda, qip, im, instant messenger

Sponzorované odkazy

Trillian

Kromě ICQ existuje velké množství jiných IM, vzpomeňme například QIP, nebo Mirandu. V této recenzi si představíme jeden z dalších prográmků, Trillian.

Instalace a první spuštění

Po krátké instalaci, ve které si nastavujete i některé doplňkové služby (postranní lišta do Firefoxu, nastavení služby, do které se přihlašujete) se směle můžeme pustit do hodnocení vzhledu, funkcí a možností. Automatizace u tohoto IM je značná. Stačí pouze při instalaci zadat přihlašovací číslo a heslo, při dalším spuštění už se program na nic neptá a automaticky se spouští. Nastavení, zda spouštět automaticky při spuštění pc, nebo nikoliv je samozřejmostí.

výběr verze Trillianuvýběr verze Trillianu

Design

Vzhled Trillianu je jednoduchý, rozhodně však neurazí. V základní verzi je vše laděno do lehce modrého nádechu, on-line „puntíky“ jsou zelené, snadno tedy poznáte kdo je zrovna dostupný. I zde je zachováno vaše zařazení kontaktů do skupin, popřípadě jde tvořit skupiny nové. Vzhled základních nabídek tedy není ničím zvláštní, změna vás však čeká při volbě záložky „Nastavení“, kde programátoři rozhodně nešetřili originalitou a vytvořili docela zajímavé menu s podařenými ikonami. Bohužel u okna s chatem mi chybí lepší dělení textu mezi vámi a tím, s kým si píšete. Nevím, zda jde vzhled nějak ovlivnit, ale zprávy, oproti např. QIPu je po nějaké době těžké registrovat, neboť váš nastavený formát písma je stejný, jako formát toho s kým si píšete.

nastavení Trillianunastavení Trillianu

Manipulace s kontakty

S kontakty lze provádět různé operace. Již bylo vzpomenuto řazení do skupin, ale nabízí se i posílání souborů, historie chatu, popřípadě ignorování kontaktu v případě, že vás otravuje nějaká reklama. Bohužel však, posílání souborů je relativně dosti pomalé a chybí mi zde nějaká funkce, která by byla opravdovou novinkou.

chatovací okno Trillianuchatovací okno Trillianu

Trillian Pro

Kromě základní verze Trillian Basic můžete vyzkoušet i verzi Trillian Pro. Ta nabízí některé novinky, které jsou už i v jiných programech, například video chat. Tato lepší verze je však bohužel placená a příliš novinek do Trillianu nevnáší.

Výsledek: Nic nového pod sluncem

Trillian jsem opravdu důkladně prozkoušel, avšak musím říci, že přinutit mně přejít z QIPu se mu nepovedlo. V podstatě nenabízí oproti stávajícím programům stejné kategorie nic nového, ba naopak poněkud zaostává. Někomu se možná bude líbit jednoduchý vzhled a nenáročnost na hardware počítače, já však kvůli prográmku jménem Trillian zatím na jiný messenger přecházet nehodlám.

Hodnocení: 65%

Trillian ke stažení zde:
Trillian download

Článek Trillian byl publikován 6. června 2008 v 04.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...