Internetové seznamky

Tagy:  Seznamka, Libimseti.cz, Stesti.cz, Lide.cz

Sponzorované odkazy

Internetové seznamky

Mohlo by se zdát, že seznámit se s někým v dnešní době je přetěžký úkol. Opak je ale pravdou, v podstatě už ani nemusíme vytáhnout paty z domu, abychom nalezli spřízněnou duši. Věk internetového seznamování už prošel svým boomem a nyní rozhodně máme z čeho vybírat.

Nezůstane nit suchá

V jakém jsi znamení? Kde bydlíš? Kolik je ti let? Jsi vdaná / ženatý? Jakou máš barvu očí, vlasů, jaké máš koníčky, jakým mottem se řídíš? A klidně toho o sobě pověz něco víc! Takovéto a ještě mnohem specifičtější otázky čekají na každého, kdo by měl zájem si založit svůj profil v nějaké internetové seznamce. Někomu se klidně mohou zdát až příliš osobní a nalijme si čistého vína, ony takové opravdu jsou. Jak jinak by člověk měl jednoduše najít svého partnera a dozvědět se o něm co nejvíce ještě před první schůzkou? Seznamování jako takové prochází určitou formou proměny, prvek náhodného setkání v tramvaji nebo v trafice je kvůli internetu prakticky anulován. Nechci tady polemizovat nad tím, jestli je to tak správně nebo není, důležité je, že chceme zjistit o svém potencionálním budoucím partnerovi / partnerce co nejvíce a poté si jednoduše najdeme toho „pana božského a svou princeznu“. Ale kde hledat? Jak už název článku napovídá, zaměříme se dnes na seznamky internetové a konkrétně na jedny z největších z nich.

Lidé.cz

80000 žen; 82000 mužů (přibližný počet osob registrovaných v seznamce)

Tato seznamka je podle jejích tvůrců TA největší, to však platilo kdysi, dnes jí na paty šlapou další. Portál www.lide.cz se díky návaznosti na www.seznam.cz logicky dennodenně rozrůstá o další uživatele a tím pádem přibývají i nabídky k seznámení. Systém jako takový se v podstatě nijak zvlášť neliší od svých konkurentů, nabízí klasické seznámení přes inzeráty podobným těm z tisku. Jejich nevýhodou je možnost vkládání inzerátů i neregistrovaným uživatelům, jako lepší varianta se jeví zatrhnutí inzerátů od registrovaných uživatelů, kteří byli ochotni přiložit i svou fotografii. Www.lide.cz však jde ještě o pár kroků dále. Tak třeba variabilita upravování svých vlastních profilů je rozhodně širší než je tomu u konkurentů, což je jednoznačné plus. Navíc je seznamka přehledná, rozdělená do kategorií, kam patří nejenom klasické vážné Ona hledá jeho atd., ale dostanete i možnost nalézt někoho, kdo by s vámi cestoval k moři nebo zašel do divadla nebo do kavárny.

Lidé.czLidé.cz

Štěstí.cz

59000 žen; 97000 mužů

Stane se i pro vás www.stesti.cz tou osudovou seznamkou? Kdo ví. Jedno je jisté, pomocí přehledné fotoseznamky rozhodně najdete někoho, kdo alespoň částečně odpovídá vašim požadavkům. Zadejte výšku a váhu hledaného partnera / partnerky, pohlaví a sexuální orientaci, dále je důležité, jestli hledáte vážný, přátelský nebo jiný vztah a také jakou oblast ČR máte momentálně ve svém hledáčku. Na www.stesti.cz jsou profily uživatelů vyčerpávající, budete mít možnost dozvědět se, jestli mají děti a pokud ano tak kolik, jaké čtou knihy a co poslouchají za muziku, jaký vlastní majetek (bydlení, automobil…) a co se týče těch jedinců, kteří hledají sexuální povyražení, uživatelé a uživatelky je nechají nakouknout do svých intimností – tím mám na mysli jejich vztah k sexu, zkušenosti apod. Www.stesti.cz dále nabízí možnost nahlásit obtěžující vzkazy a spam, což administrátoři urychleně řeší a spammeři a jiní nevhodní uživatelé mohou dostat smluvní pokutu, která bude vymáhána klidně i soudně. Takže pozor co komu píšete!

Štěstí.czŠtěstí.cz

Líbímseti.cz

Neznámý počet žen a mužů; 200000 unikátních návštěv denně; v průměru 30000 – 40000 uživate­lů online

V podstatě se nejedná o žádnou převratnou seznamku, protože i ostatní nabízejí skoro stejný způsob seznamování (fotoseznamka, textová seznamka), jde jen o to, že populární „libko“ má v dnešní době, pokud to přeženu, nejedna čerstvá puberťačka a třicátník s vysokou školou. Co se týče textových inzerátů, k dnešnímu dni je na www.libimseti.cz kolem 14000 inzerátů s nabídkou k seznámení – opět se jedná o vážné, přátelské, sport, tanec aj. – to znamená, že strávíte hodiny rolováním a hledáním toho správného inzerátu. Radši použijte už zmíněnou fotoseznamku, která je určitě rychlejší a přehlednější. Jinak těžko něco k této službě dodat, po 6 letech se stala známou a zaběhnutou, snad jen že www.libimseti.cz organizuje velké srazy a různé akce – tzv. Libimsetilife akce – nejen pro své uživatele, takže budete mít konečně možnost potkat některé z uživatelů i v reálu.

Líbímseti.czLíbímseti.cz

Hodně Štěstí, ať se vám Lidé Líbí

Nakonec stejně zůstane volba jen na vás a bude v podstatě jedno, kterou ze služeb využijete, pravděpodobnost úspěchu i neúspěchu je stejná, vzhledem k množství lidí, kteří se přes internet v dnešní době seznamují. Ale pokud neuspějete, nezoufejte, vyražte do ulic. I tam je stále šance, že na někoho zajímavého narazíte.

Článek Internetové seznamky byl publikován 14. června 2008 v 06.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Petr Baštan. Pro diskusi slouží komentáře (4).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...