TN.cz - trhák nebo propadák?

Tagy:  tn.cz, televize nova, Nova.cz, televizní stanice, televizní noviny, bulvár, NOVA

Sponzorované odkazy

TN.cz - trhák nebo propadák?

Kdo sleduje alespoň občas televizi, již jistě slyšel o projektu TN.cz. Jde vlastně o magazín Televizních novin na Nově, který nabízí mnoho informací, ale především, a to je nejdůležitější, jsou informace prezentovány formou autentických reportáží přímo „z místa“.

Zdání klame?

Jelikož reportáží je celá řada, na hlavní straně, podobně jako v novinách jsou uveřejněny jen ty nejzajímavější videa, která jsou ještě roztříděna do různých kategorií. Kromě videa je zde také „fotka dne“ s nějakou zajímavou, nebo neobvyklou situací, kterou zachytil objektiv fotoaparátu a fotoreportáž z nějaké zajímavé akce, například sportovního utkání.

tn.cztn.cz

Rubriky

Zprávy jsou děleny do rubrik Domácí, Regionální, Krimi, Ekonomika, Zahraničí. Kategorie portálu nazvaná „RED“ se zaobírá spíše příspěvky, které se týkají celebrit, různých zajímavostmi ze světa, nebo intimními perličkami. Kategorie Sport je dále rozdělena například na Fotbal, Hokej, Motosport, atd. Magazín je pak podobný kategorii RED, avšak je zaměřen spíše na technické novinky a zajímavosti praktického charakteru. Zde bych viděl první problém, totiž celková spletitost rubrik. Některé podrubriky se od sebe neliší prakticky vůbec, jiné zdánlivě stejné, jsou naprosto odlišné. Tato skutečnost často mate návštěvníky.

magazín tn.czmagazín tn.cz

Blogy

Pro mne, i z novinářského hlediska je nejzajímavější sekce webu Blogy. Jde o různé komentáře a názory na život, světové události i obyčejné dění očima moderátorů televizních novin. Moderátoři jsou docela snaživí a článků je hodně. Jsou i relatiuvně čtivé a postihují aktuální problémy, takže každý čtenář si zde najde nějakou zajímavost nebo názor, který ho dokáže oslovit. Většina blogů vede však na jiné stránky, to občas způsobuje problémy s přesměrováním.

Divácka videa

Poslední části webu, kterou stojí za to komentovat je sekce pro příspěvky návštěvníků webu, respektive pro jejich videa. Nápad to není vůbec špatný, jedinou vadu má v tom, že zprávy by měly být co nejkvalitnější, což se o některých příspěvcích říct nedá, jelikož jsou buďto ve velmi špatné kvalitě, nebo je jejich téma poněkud podivné. Často jde o naprosto nelogické nesmysly.

TN.cz versus jiné portály

TN.cz je zajímavý projekt, který má určitě budoucnost, avšak návštěvnost lehce klesá a tento nepříznivý trend se zatím nedaří zvrátit. Bohužel je problém v tom, že velká mediální kampaň, která spuštění tohoto projektu předcházela se zřejmě poněkud minula účinkem, neboť zprávy neodpovídají předem zdůrazňované úrovni, občas silně sklouzávají do hlubin bulváru. Ve srovnání například s idnes.cz je „pravdivost“ zpráv výrazně horší. Problém zčásti tkví i v naprosto silném spojení se zakladatelem – TV NOVA. Pokud by se portál TN.cz snažil vystupovat alespoň z části jako nezávislé médium, možná by byla návštěvnost větší.

TN.cz

Článek TN.cz - trhák nebo propadák? byl publikován 28. června 2008 v 07.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...