phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!

Tagy:  phpbb, pcmark.info, forum

Sponzorované odkazy

phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!

phpBB je kvalitní, bezplatný volně šiřitelný sytém pro vytvoření a správu interaktivního fóra. Fórum je psáno v jazyce PHP a databázových systému (MySQL, PostgreSQL, MSSQL, Microsoft Access přes ODBC nebo Oracle).

Něco z historie

Vše začalo vytvořením jednoduchého UBB fóra v roce 2000. Jeho tvůrce byl James Atkinsoneho. Později se do vývojářského týmu připojily Nathan Codding a John Abela a práce na verzi 1.0.0 začala. První plně funkční verze byla připravená 1. června 2000.

Instalace

Instalační balíček vám zabere i s češtinou 2 MB. Po rozbalení 10 MB. V prvním kroku jste jako vždy přivítaní systémem a seznámení s licencí. Další krok už phpBB oznámí jestli váš server podporuje či nikoliv věci potřebné k chodu fóra. To je například: verze php, sql nebo chmody. Po vyplnění a zkontrolování údajů (server, jméno, heslo, prefix) pro připojení na databázový server, přichází na řadu samotné nastavení fóra (SMTP host, registrace, emaily, uživatelé), které můžete později změnit v administraci.

Instalace

Instalace

Instalace

Instalace

Fórum

Celé fórum působí ve svém modrém skinu velice slušně. Různé statistiky, panely ale i samotné posty jsou přehledné a kvalitně zpracované. Nové moduly, skiny a další rozšíření si můžete zdarma stanout na téhle stránce .

Registrace probíhá buď přes samotnou stránku nebo přes administraci. Je to kvůli tomu, že některá fóra jsou soukromá nebo v nich je placený obsah. Pro tyto účely je tu funkce blokování nových uživatelů. V tomto případně nového uživatelé může potvrdit nebo vytvořit pouze admin.

pcmark.info

pcmark.info

Administrace

Administrační panel je přehledně zpracován a navíc, když je kompletně celý přeložen do českého jazyka tak by neměl být nejmenší problém se zorientovat.

Administrace

Administrace

Novinkou, který tento systém přináší je určitě nastavení botu. „Boti“ jsou roboti, kteří používají vyhledávače pro přidávání odkazů do databází. Mohou ale narušit počítání návštěvníků, zvýšit zatížení serveru a občas chybně indexovat stránky. Proto si můžete u každého bota vybrat ze 3 možností: deaktivovat, upravit, vymazat.

Boti

Boti

editboard.com je bezplatný systém k vytvoření vlastního fóra. Můžete si vybrat z široké nabídky skinu a verzi. K vytvoření takového fóra, vám stačí aby jste vyplnily základní informace jako jsou: jméno stránky, váš email a heslo. Ale, alespoň já nevidím důvod proč si takové fórum vytvořit. Založení vlastního fóra je přece lepší. Tohle je už ale na vás. Ještě pár obrázku jaký je rozdíl mezi nimi.

Stránka

Stránka

Administrator

Administrator

PhpBB patří k nejpoužívanějším systémům v oblasti komunikačních fór. Je to díky jeho vyspělosti a stabilitě. Zatím poslední verzi tohoto systému je 3.0.1 a připravovaný je 3.0.2, který je zatím jako RC. Předešlé verze 2.x.x, přestanou být od 1.9 podporovány. Na tomto sytému běží řada skvělých fór. Jednoho z nejvetších bych asi uvedl pcmark.info .

Moje hodnocení je 90 %

Nejnovější verzi PhpBB si můžete stáhnout na edownload.cz:
phpBB download

Sponzorované odkazy:

Článek phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle! byl publikován 10. července 2008 v 05.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Ondřej Moravčík. Pro diskusi slouží komentáře (12).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Říjnový update Windows 10 je opět dostupný
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. MP3s.Nadruhou.net
  4. Libimseti.cz
  5. Google překladač - slovník na úrovni!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  8. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Wireshark, aneb jak odposlouchávat síť - 1.díl

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!