WAMP server - II.díl: Vytvoření interního webu CMS Drupal

Tagy:  wamp, server, virtuální, emulátor

Sponzorované odkazy

Články v sérii

 1. WAMP server - I.díl: Instalace a uvedení WAMP serveru do provozu
 2. WAMP server - II.díl: Vytvoření interního webu CMS Drupal
WAMP server - II.díl: Vytvoření interního webu CMS Drupal

V první části jsme si pověděli, co to ten WAMP je, a jak ho nainstalovat a nastavit do provozu. Nyní nás čeká ta část, jak si vytvořit vlastní lokální web za pomoci tohoto balíčku. Lokální web poběží na CMS Drupal a jeho základem bude PHP a databáze MySQL. Pojďme tedy na to.

Pro začátek

Instalaci virtuálního serveru tedy máme úspěšně za sebou, další primární nastavení není potřeba, vše je již automaticky hotovo.

Pokud ale chceme nainstalovat CMS Drupal, musíme ho nejdříve stáhnout a rozbalit na určité místo. Pokud jsme při instalaci nechali defaultní nastavení, tím místem bude c:\wamp\www. V tomto umístění si vytvoříme podložku, která už bude obsahovat samotné soubory webu, v našem případě CMS redakčního systému. Já ji nazval drupalweb.

WAMP server - II.díl: Vytvoření interního webu CMS Drupal (https://www.swmag.cz) drupalweb

drupalweb

Vytvoření databáze pomocí aplikace phpMyAdmin

Každý redakční systém potřebuje pro svou činnost nějakou vedenou databázi, aby se do ní mohla ukládat data. V případě WAMP serveru je to databáze MySQL.

Přístup do ní zprostředkovává nativně instalovaná aplikace phpMyAdmin. Je to aplikace běžící na webovém rozhraní a umožňující vytvářet, mazat i editovat databáze MySQL.

Spustíme ji z nabídkového menu samotného lokálního serveru, levým tlačítkem klikneme na zelené “W”.

panel nástrojů

panel nástrojů

Zde pomocí položky Databáze vytvoříme databázi nejlépe stejného jména, jako má adresář webu obsahující dotyčné soubory. V našem případě je to drupalweb. Ostatní parametry necháváme pro naše lokální použití neměnné.

phpMyAdmin

phpMyAdmin

Instalace lokálního CMS Drupal webu

Nyní už se dostáváme k samotné instalaci redakčního systému. Na náš nový web se dostaneme opět přes zelené “W”, ale tentokrát zvolíme položku localhost.

Ta nás přenese do místa, kde vidíme jednotlivé verze podsystémů, možnosti změny interního nastavení, ale především položku Your projects, kde je vytvořený adresář drupalweb.

Otevřeme ho.

konfigurace WAMP serveru

konfigurace WAMP serveru

Nyní se už pohybujeme v obyčejném instalačním rozhraní CMS Drupal. Položky volíme podle požadavků, můžeme odklikat standardní.

Zastavíme se až na 4. kroku, v okamžiku přiřazení databáze. Zde napíšeme název, který jsme zadávali v phpMyAdmin aplikaci, a jméno uživatele databáze je optimálně automaticky nastaveno na root. Heslo žádné.

Potvrdíme.

nastavení databáze Drupalu

nastavení databáze Drupalu

Pokud jsme vše provedli takto a korektně, měla by se spustit instalace, která trvá maximálně několik minut. Na jejím závěru už jen nastavíme jméno webu, přihlašovací údaje administrátora atd.

Web běžící na CMS Drupal je připraven k plnému použití.

Závěr

Takto tedy končí tento relativně krátký a jednoduchý, dvoudílný seriál o vytvoření lokálního webového serveru s webem CMS Drupal.

Jedná se o web plnohodnotný, který si nic nezadá s jakýmkoliv webem běžícím na internetu. Tento má tu výhodu, že není nikde na internetu dostupný, je pouze na vašem PC a můžete si tu tedy zkoušet cokoliv, například si vyzkoušet funkčnost svého webu před tím, než jej umístíte na internet veřejně přístupný.

Sponzorované odkazy:

Článek WAMP server - II.díl: Vytvoření interního webu CMS Drupal byl publikován 19. října 2011 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Ztrátová a bezeztrátová komprese: Znáte rozdíl?
 3. Google vyhledávač
 4. ICQ 5.1
 5. Ikony souborů: Jak na změnu ikonek v Průzkumníku krok za krokem
 6. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
 7. Když web, tak od profesionála
 8. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 9. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 10. Rozzlobenimuzi.com

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!