eDownload.cz — zajímavý download server

Tagy:  edownload.cz, edownload, E-download, elegant download, download portál, download portal, download server

Sponzorované odkazy

eDownload.cz — zajímavý download server

Pokud jste dříve zaslechli, například od kamaráda, o nějakém zajímavém programu nebo hře, nezbývalo vám nic jiného než se pokusit nalézt stránky výrobce a software si tam stáhnout, alespoň do té doby než přišly download servery. Download servery nabízejí do té doby nevídanou, i když jednoduchou věc, usnadňují totiž orientaci v záplavách nového softwaru. Kdo to vyrobil, kdy, jaká je velikost programu nebo jeho účel, obrázek, diskuse k programu, licence… To vše vám usnadní download server. eDownload.cz není žádná vyjímka nebo novinka na českém trhu, ale pojďme se na něj podívat blíž.

eDownload.cz se představuje

eDownload.cz je tu s námi již skoro rok, za tu dobu si získal nemalé procento návštěvníku z českého trhu a troufám si říct, že letos předhoní i instaluj.cz a sosej.cz, v návštěvnosti a v množství nového i aktualizovaného softwaru. Proč si to myslím? Inu, ze statistik, které si všechny servery vedou a taky proto, že je vidno, že je eDownload.cz mladý a dynamický server. Nesmíme to však hned ze začátku s chválou přehánět, pojďme na bližší srovnání.

Zajímavé funkce

eDownload.cz nabízí klasické funkce, které se očekávají od download serveru: přehledný katalog softwaru – software řazený do kategorií podle účelu, licence, velikosti apod., vyhledávání, přehled nejnovějších a nejstahovanějších programů. Pak taky ta zajímavější funkce, které nemusíme nutně nalézt na každém download serveru: doporučit program kamarádovi e-mailem, přidat program na svůj web, podobný software, hodnocení programu a po registraci také: nahlásit nefunkční odkaz, nahlásit novější verzi, přidat mezi mé oblíbené downloady apod.

Některé funkce ale chybí

Pokud to srovnám s jinými download servery, nutně mi tu chybí pár funkcí. Ty nejdůležitější jsou v samotném popisu programu: pokud je totiž licence programu trial (zdarma k vyzkoušení na určitou dobu) chybí už kolonka na kolik dní je zdarma k vyzkoušení, taktéž chybí přibližná cena programu, pokud bych si jej chtěl koupit. Dále taky: jiná omezení (pokud jsou omezeny některé funkce třeba), popř. pokud je uvedeno více verzí ke stažení (stabilní verze vs. beta nebo třeba Win verze vs. Linux verze) chybí kolonka velikost této subverze popř. jiné licence. Jsou to drobnosti, ale pokud jste na ně zvyklí, dost to sráží z celkového dojmu a nezbývá vám než doufat, že se tyto informace budou nacházet v dlouhém popisu programu.

Vzhled

Hodnocení vzhledu webové stránky, vždycky bylo, je a bude pouze subjektivní záležitost a za mě musím říci, že ač je vyvážení vzhledu (především barvy a rozmístění prvků) velmi dobré a líbí se mi, trpí vzhled velmi jednoduchým logem a množstvím reklam.

Možnost vydělat si

Ne u každého download serveru najdete taky možnost podílet se na jeho provozu a dokonce být finančně odměněn, zde ale jo! Server neustále hledá nové redaktory a kolegy a nabízí finanční odměnu, která je dokonce 2× větší než na sosej.cz. Stačí se zaregistrovat, napsat šéfredaktorovi a začít ve svém volném čase vydělávat, což jistě mnoho lidí ocení jako zajímavou brigádu.

Hodnocení

Vše již bylo řečeno, jen to shrnu pro větší přehlednost:

Klady:

  • moderní a dynamický download server
  • některé zajímavé funkce
  • možnost vydělat si

Zápory:

  • vzhled potřebuje malé úpravy
  • pár funkcí chybí

Ač záporů není moc a dají se „přežít“, ovlivnily můj konečný verdikt, který je 80 %.

Stránka serveru: eDownload.cz

Článek eDownload.cz — zajímavý download server byl publikován 27. září 2008 v 06.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...