Software pro tvorbu diagramů

Tagy:  diagramy, schémata, dia, draw

Sponzorované odkazy

Software pro tvorbu diagramů

Znáte to- občas potřebujete svůj domácí úkol nebo firemní prezentaci podpořit nějakým tím diagramem nebo schématem a narážíte tak na problém, jak jej vůbec vytvořit. S tímto problémem vám poradíme v dnešním článku. Budeme se hlavně věnovat bezplatným řešením, tedy CorelDRAW a jiné zde nehledejte.

Software nebo webová aplikace?

Nejdříve je potřeba si říci kde budete potřebovat vaše diagramy a schémata tvořit. Pokud snad potřebujete odkudkoliv na světě (tj. mobilní přístup), k tvorbě schémat a diagramů a také k vaší databázi již hotových prací, doporučuji sáhnout po online webové aplikaci Gliffy.com o které jsem vám již psal. Doporučuji přečíst výhody i nevýhody této služby (ve free verzi bude na obrázku vodoznak). Další aplikace pro práci s jednoduchou vektorovou grafikou je nová služba v Google Docs. Přehled vektorových tvarů pak viz obrázek. Pokud ovšem nevyžadujete mobilitu, ale sháníte větší komfort, čtěte dál o desktopových aplikací pro vektorovou práci.

Software pro tvorbu diagramů (https://www.swmag.cz)

Není vůbec jednoduché si vybrat

Dobrých vektorových editorů je jako máku a opravdu není lehké si vybrat pouze ten jeden, naštěstí však má většina editorů obdobné ovládání a není proto od věci mít v PC programů více.

OpenOffice.org – Draw

Součástí bezplatného a otevřeného kancelářského balíku OpenOffice.org je i aplikace Draw, které vám jistojistě vystačí. Přesto ne každému Draw sedí, z počátku ovládání působí trochu těžkopádně (alespoň mně). Je nutné se tedy trochu déle s programem sžít. Draw umí ukládat do: .odg, .otg, .sxd, .std, .sda, .vor a .sdd. Exportovat můžete do: .pdf, .html, .xhtml, .swf, .bmp, emf, .eps, .gif, .jp(e)g, .met, .pbm, .pc(i)t, .png, .ppm, .ras, .svg, .svm, .tif(f), .wmf a .xpm. Plus programu je i to, že je dostupný pro Mac OS a Linux.

Software pro tvorbu diagramů (https://www.swmag.cz)

Inkscape

Inkscape je už pokročilý vektorový editor, který může udělat taktéž stejnou práci na Mac OS i na Linuxu. Instalační soubor má přes 30 MB, takže bychom jej mohli zařadit do kategorie „molochové“, pracujete-li však běžně s vektorovou grafikou, je to jasná volba. Malá nevýhoda programu je, že na Linuxu program dost často padá, snad se ale brzy dočkáme změn.

Dia

Dia je malý a nenáročný diagramový nástroj, který jsem objevil poprvé až na svém Linux Ubuntu, k dispozici je taktéž pro Windows (není ta multiplatfomost úžasná věc? :-)). Dia ukládá do svého vlastního formátu- .dia a export zvládá do: png, png s průhledností, .pdf, .ps, .svg, .cgm, .shape, .dxf, .eps, .emf, .plt a .hpgl, .bmp, .ico a .cur, .jpg-jpeg,–jpe, .png, .tif(f), .mp, .tex, .vdx, .wmf, .wpg a také .fig.

Software pro tvorbu diagramů (https://www.swmag.cz)

Závěr

Jak vidíte je pravda co zaznělo v úvodu, tedy že všechny programy jsou obdobné a intuitivní a je vlastně úplně jedno, který si zvolíte.

Sponzorované odkazy:

Článek Software pro tvorbu diagramů byl publikován 27. března 2009 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Ztrátová a bezeztrátová komprese: Znáte rozdíl?
  3. Google vyhledávač
  4. ICQ 5.1
  5. Ikony souborů: Jak na změnu ikonek v Průzkumníku krok za krokem
  6. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Když web, tak od profesionála
  9. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  10. Katastrální mapy online

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!