Tvoříme diagramy - Výběr nejlepších programů

Sponzorované odkazy

Tvoříme diagramy - Výběr nejlepších programů

Diagramy! Více vůbec co to slovo přesně znamená? Nevadí, v tomto článku si vše krásně vysvětlíme a dokonce si představíme pár programů, které se výhradně zabývají tvorbou diagramů. Práce s těmito programy je poté velice jednoduchá a správa ještě snadnější. Pokud s tímto oborem pracujete a stále nemáte vybrán správný program, nezoufejte, koukněte do textu a vyzkoušejte.

Co znamená pojem diagram?

Jedná se o strukturované grafické znázornění pojmů, vztahů a nejrůznějších číselných a statistických údajů, se kterými se v běžném životě často setkáváme. Ve zkratce slouží jako názorná pomůcka pro znázornění nějakého postupu.

Diagram Designer aneb tvorba diagramů je hračka

Moderní program, s tímto musíte bezpodmínečně souhlasit! Jedná se o program, který slouží na grafické znázornění vývojových diagramů. Umožňuje vykreslit jakýkoliv postup (výrobní proces, algoritmus) do jednotlivých bloků a propojit je se všemi vazbami. Podporuje import a export obrázků ve formátu WMF, EMF, BMP, JPEG, PNG, MNG, a PCX s možností komprese obrázků. Nabízí intuitivní rozhraní, jednoduché ovládání a především s jedná o naprosto bezplatný program, který je určen výhradně pro tvorbu plánů, grafů, návrhů apod.

Konečný návrh můžete buďto vytisknout, a nebo uložit do systému. Dokument si můžete uložit pouze do formátu DDD, což je formát, který spolupracuje s programy, kteří se zabývají také tvorbou diagramů. V případě, že dokument budete expedovat někde jinde, můžete si jej uložit do jakéhokoli grafického formátu jako například PNG a JPEG. Bohužel však s tímto ztratíte možnost editace!

Moje hodnocení:  80 %

Diagram Designer

Diagram Designer

Placený program SmartDraw

Chcete-li opravdovou kvalitu, musíte si jej bohužel zaplatit! SmartDraw je profesionální program pro tvorbu až 70 různých vizuálních zobrazení, přičemž nabízí intuitivní a moderní prostředí, snadné ovládání, několik množství prvků i funkcí, dále pak možnost propojení s programy Microsoft Office a především kvalitní a graficky propracované výstupy. Práce s programem je docela složitá, ale na druhou stranu se jedná o profesionální program, takže své složitosti musí zajisté obsahovat! Výsledný návrh můžete uložit do několika grafických formátů, a nebo také do PDF. Mimo jiné je zde možnost propojení dokumentu s programy od Microsoftu, což přináší další možnosti úpravy a práce s celkovým kancelářským balíčkem této společnosti.

Moje hodnocení:  85 %

SmartDraw

SmartDraw

Na závěr

V tuto chvíli si musíte uvědomit, zda se tvorbě diagramů chcete věnovat profesionálně, a nebo jen amatérsky. V případě, že zvolíte první variantu, přiklonil bych se k placenému programu SmartDraw, který nabízí naprosto božské funkce pro opravdového profesionála. Pokud si jen ve volné chvíli chcete hrát s diagramy, vrhněte se na první nástroj Diagram Designer, se kterým můžete i zdarma provádět nádherné kousky.

Sponzorované odkazy:

Článek Tvoříme diagramy - Výběr nejlepších programů byl publikován 27. srpna 2014 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Zbyněk Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Říjnový update Windows 10 je opět dostupný
  3. MP3s.Nadruhou.net
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Sledujuserialy.cz- Tuny seriálů na jednom místě!
  6. Libimseti.cz
  7. Nákup na Ebay - Návod krok za krokem
  8. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  9. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  10. CCleaner 5 - Jak vyčistit počítač snadno a rychle

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone X se Super Retina HD displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!