Tvoříme diagramy - Výběr nejlepších programů

Sponzorované odkazy

Tvoříme diagramy - Výběr nejlepších programů

Diagramy! Více vůbec co to slovo přesně znamená? Nevadí, v tomto článku si vše krásně vysvětlíme a dokonce si představíme pár programů, které se výhradně zabývají tvorbou diagramů. Práce s těmito programy je poté velice jednoduchá a správa ještě snadnější. Pokud s tímto oborem pracujete a stále nemáte vybrán správný program, nezoufejte, koukněte do textu a vyzkoušejte.

Co znamená pojem diagram?

Jedná se o strukturované grafické znázornění pojmů, vztahů a nejrůznějších číselných a statistických údajů, se kterými se v běžném životě často setkáváme. Ve zkratce slouží jako názorná pomůcka pro znázornění nějakého postupu.

Diagram Designer aneb tvorba diagramů je hračka

Moderní program, s tímto musíte bezpodmínečně souhlasit! Jedná se o program, který slouží na grafické znázornění vývojových diagramů. Umožňuje vykreslit jakýkoliv postup (výrobní proces, algoritmus) do jednotlivých bloků a propojit je se všemi vazbami. Podporuje import a export obrázků ve formátu WMF, EMF, BMP, JPEG, PNG, MNG, a PCX s možností komprese obrázků. Nabízí intuitivní rozhraní, jednoduché ovládání a především s jedná o naprosto bezplatný program, který je určen výhradně pro tvorbu plánů, grafů, návrhů apod.

Konečný návrh můžete buďto vytisknout, a nebo uložit do systému. Dokument si můžete uložit pouze do formátu DDD, což je formát, který spolupracuje s programy, kteří se zabývají také tvorbou diagramů. V případě, že dokument budete expedovat někde jinde, můžete si jej uložit do jakéhokoli grafického formátu jako například PNG a JPEG. Bohužel však s tímto ztratíte možnost editace!

Moje hodnocení:  80 %

Diagram Designer

Placený program SmartDraw

Chcete-li opravdovou kvalitu, musíte si jej bohužel zaplatit! SmartDraw je profesionální program pro tvorbu až 70 různých vizuálních zobrazení, přičemž nabízí intuitivní a moderní prostředí, snadné ovládání, několik množství prvků i funkcí, dále pak možnost propojení s programy Microsoft Office a především kvalitní a graficky propracované výstupy. Práce s programem je docela složitá, ale na druhou stranu se jedná o profesionální program, takže své složitosti musí zajisté obsahovat! Výsledný návrh můžete uložit do několika grafických formátů, a nebo také do PDF. Mimo jiné je zde možnost propojení dokumentu s programy od Microsoftu, což přináší další možnosti úpravy a práce s celkovým kancelářským balíčkem této společnosti.

Moje hodnocení:  85 %

SmartDraw

Na závěr

V tuto chvíli si musíte uvědomit, zda se tvorbě diagramů chcete věnovat profesionálně, a nebo jen amatérsky. V případě, že zvolíte první variantu, přiklonil bych se k placenému programu SmartDraw, který nabízí naprosto božské funkce pro opravdového profesionála. Pokud si jen ve volné chvíli chcete hrát s diagramy, vrhněte se na první nástroj Diagram Designer, se kterým můžete i zdarma provádět nádherné kousky.

Sponzorované odkazy:

Článek Tvoříme diagramy - Výběr nejlepších programů byl publikován 27. srpna 2014 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Zbyněk Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!