Tvorba www stránek pro začátečníky

Tagy:  www, stránka, stránky, web, webovky, programy, internetové stránky, internet, program, aplikace

Sponzorované odkazy

Tvorba www stránek pro začátečníky

Určitě každý má občas chuť si udělat svůj „malý“ web. Dnes jsem si pro Vás připravil takový menší výběr webových programů, které určitě stoji za zmíňku. Pojďme si je tedy představit. Jako v předešlých článcích si vybereme 4 nejlepší a něco málo si o nich povíme.

Kompozer

Kompozer je tzv. WYSIWYG editor na vytváření webových stránek. Mezi jeho přednosti patří snadné ovládání, vytváření webových stránek bez nutnosti znalosti HTML či integrovaná správa celého webu. Pomocí jednoduchého správce stránek můžete snadno organizovat strukturu webu. Jeho obsah si snadno stáhnete na lokální disk a soubory jednoduše nahrajete zpět na server. Někteří uživatelé využívají většinou k tvorbě webu čistý textový editor, pro rychlost a jednoduchost. Další předností aplikace je i její bezplatnost.

Kompozer

Kompozer

NetBeans

Pro trochu pokročilejší uživatele je tu perfektní aplikace NetBeans. Tento program nabízí vývojové prostředí pro PHP aplikace. Součástí je i podpora pro XHTML, CSS, JavaScript, XML a SQL. NetBeans podporuje barevné označování syntaxe, vlastní systém práce s verzemi pro snadný návrat k předchozím úpravám, práci v panelech, široké možnosti nastavení, podporu ladícího nástroje, napovídání funkcí, metod, tříd a další funkce.

Eclipse

Eclipse

Eclipse PDT

Program se dosti podobá výše uvedenému programu NetBeans. Tito dva bývají ve světě přirovnáváni jako „programoví bratři“. Eclipse PDT obsahuje veškeré části potřebné k plnohodnotnému vytváření PHP stránek. Program je spolehlivý až na jednu věc, a to, že podle některých lidí je program pomalejší při práci se soubory větších než 600 KB. Do tohoto programu se dají doinstalovat také různé programové balíčky (např. Java)

NetBeans

NetBeans

PSPad

PSPad je pokročilý textový editor od českého autora s mnoha funkcemi, mj. zvýrazňování syntaxe nejrůznějších programovacích jazyků, práce s kódováním, kontrola správnosti pravopisu apod. PSPad je určen spíše pro zkušenější uživatele, kteří již mají nějakou praxi s programováním a jsou v tomto ohledu zdatnější.

PSPad

PSPad

Hodnocení

Věřím, že Vám tyto programy posloužily k úspěšné tvorbě webových stránek či k vývoji různých internetových aplikací.

Sponzorované odkazy:

Článek Tvorba www stránek pro začátečníky byl publikován 24. prosince 2010 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  3. Valentýnké přání – Valentýn za dveřmi, je čas na přání
  4. Říjnový update Windows 10 je opět dostupný
  5. Steam a levné hry - Sezónní výprodeje, ale i prodejci klíčů ke hrám
  6. MP3s.Nadruhou.net
  7. Kancelář v e-mailu? S novou generací CRM žádný problém!
  8. Vivaldi – Prohlížeč Opera má následovníka
  9. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  10. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone X se Super Retina HD displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!