Dreamweaver 8

Tagy:  dreamweaver, macromedia, wysiwyg, editory, www, tvorba webu, webové nástroje

Sponzorované odkazy

Dreamweaver 8

Skoro každá společnost i mnoho lidí, kteří navštěvují internet mají své osobní stránky. Ať už jsou nějak tématicky zaměřené, nebo jsou prostě o čemkoliv, je nutné je nějak vytvořit. Pokud si odmyslíme všechny systémy typu Estranky.cz je nutné stránky buď tzv. napsat, nebo použít některý z WYSIWYG editorů. Ty umožňují přímo nastavovat grafiku a obsah stránek, bez použití nějakého programovacího jazyka. Jedním z nejznámnějších programů v této oblasti je Dreamweaver od společnosti Macromedia.

Základní tvorba stránek

Pracovní prostředí Dreamweaveru je podobné jiným WYSIWYG editorům. Základní okno s náhledem tvořené stránky a s velkou řadou tlačítek pro provádění různých operací. Základní práce je rozdělena do tří módů, Design (přímá vizuální podoba stránky), Code (pouze HTML kód stránky) a nakonec Split, což je vlastně rozdělení obrazovky na výslednou podobu stránky a na kódování, takže úpravy v kódu vidíte okamžitě na výsledku a nemusíte zbytečně přepínat mezi dvěmi záložkami. Novinkou je i tzv. zoom, díky kterému se můžete zaměřit na určitý pixel nebo skupinu pixelů a upravovat je tak, aby nastavení stránky bylo naprosto přesné. Bude také možné měřit vzdálenosti mezi objekty, což se také projeví ve zmiňované grafické podobě stránky.

CSS styly Dreamweaver

CSS styly Dreamweaver

Do tvořené stránky jdou samozřejmě přidávat různé ovládací prvky nebo zvláštní funkce. Pro tyto operace je v Dreamweaveru zabudována ovládací lišta, s jejíž pomocí se zmiňované prvky přidávají. V tomto systému se nachází jedna ze zvláštností programu. Pro větší přehlednost jsou jednotlivé prvky rozděleny do skupin, podle významu, takže netřeba složitě hledat jednotlivou funkci, ale stačí si otevřít menu.

Novinky oproti minulým verzím

K dispozici je také rozsáhlá nabídka CSS šablon a možností, jak s nimi pracovat.V oblasti práce se zdrojovým kódem Dreamweaver pokročil také, nyní je možné různě kódy upravovat, přidávat k němu komentáře nebo jej celý formátovat. S rostoucím zájmem o používání formátu XML se i v Dreamweaveru rozšiřuje nabídka nastavení v tomto směru.

Obrazovka Dreamweaveru

Obrazovka Dreamweaveru

Klady a zápory

Oproti minulé verzi je nynější Dreamweaver o dost pokročilejší a doslova překypuje novými funkcemi. Jako malý problém však vidím jistou nepřehlednost pro uživatele, pro které je nejnovější verze počáteční. Myslím si, že v případě Dreamweaveru alespoň základní znalost angličtiny nutná. Naopak kladů je také spousta, například velký počet funkcí, nebo rychlá práce při tvoření stránek.

Oficiální stránky

Dreamweaver ke stažení zde (pro stažení je nutná registrace):
Dreamweaver download

Sponzorované odkazy:

Článek Dreamweaver 8 byl publikován 30. března 2008 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Říjnový update Windows 10 je opět dostupný
  3. MP3s.Nadruhou.net
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Sledujuserialy.cz- Tuny seriálů na jednom místě!
  6. Nákup na Ebay - Návod krok za krokem
  7. Libimseti.cz
  8. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  9. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  10. CCleaner 5 - Jak vyčistit počítač snadno a rychle

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone X se Super Retina HD displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!