MK Portal - CMS za pár minut

Tagy:  mkportál, mk portál, mk, portál, smartmánia, forum

Sponzorované odkazy

MK Portal - CMS za pár minut

MK Portál je volně šiřitelný a bezplatný systém pro vytvoření a správu webu. K chodu tohoto CMS je nutné mít již instalované nějaké interaktivní fórum z možností máte phpBB, SMF, vbulletine, ipb, mybb. Já osobně bych ale doporučil phpbb o ,kterém jsem nedávno napsal recenzi. Celý tento systém je napsaný jazyce php a MySQL.

Čeština je podporována maximálně do verze 1.1.2b. Je to díky tomu že kdysi oficiální česká podpora přestala existovat a s tím i další vývoj a podpora češtiny.

Instalace

Celý instalační balíček zabere něco kolem 3,5 Mb. Po odzipováni 12 Mb. V prvním kroku si zvolite jazyk, který se stane výchozím i po instalaci na webu. Další krok jste seznámení s licenci a vybídnutí k napsaní cesty k vašemu fóru (já jsme na tomto příkladě zvolil phpbb2, protože u této verze mkportálu prostě vyšší verze není podporována). Příjemnou věcí u tohoto systému je, že nemusíte vypisovat údaje pro připojení k databázi. Je to díku tomu že si údaje jednoduše vypůjčí od fóra.

InstalaceInstalace

Tyto 3 kroky, které jsem teď popsal je vše co pro instalaci potřebujete. Takže díky tomu je tento systém jeden z nejjednodušších na instalaci. A podle mě to zvládne i člověk, který se nikdy s podobným systémem nesetkal. Já osobně sem s tímto systémem začínal a osvojení mi trvalo asi 10 min.

Web

MK Portál působí na první pohled velice nepřehledně. Ale ujišťují vás, že je to jen skutečně na první pohled. Po čase se začnete dobře orientovat. Web má již v základu mnoho užitečných modulů, které oceníte a budete je hojně využívat. Jsou to například kolik je uživatelů online, kdo momentálně chatuje, poslední příspěvky na fóru, kalendář nebo různé statistiky.

WebWeb
WebWeb

Rozšíření je skutečně mnoho. Na oficiální stránce MK Portálu jsou všechny volně ke stažení. Potěší i možnost si vybrat z velké nabídky skinu. Aby jste se dostali ke všem věcem je nutné se pouze zaregistrovat.

V základní nabídce webu již najdete vychytávky jako je fórum, download sekce, galerie, a mnoho dalších. Většina z nich, je ale skrytá do té doby než se uživatel přihlásí. Zejména pro uživatelé, kteří s podobnými systémy nebo vůbec s weby nemají žádné zkušenosti je tento systém velmi vhodný.

Registrace probíhá přes vaše fórum, protože všichni uživatelé a jejich práva jsou uloženy tam.

Galerie je celkem na slušné úrovní, ale prostě špička to není. Pro nahrání obrázku musíte mít nejprve vytvořenou sekci. To uděláme přes administraci v kolonce vnitřní moduly a galerie. Nahráni obrázku je celkem rychlé a bez problému. Celý tento modul je velice jednoduchý na pochopení a zároveň je i designově pěkný.

GalerieGalerie

Chat je už modul na vyšší úrovní a s jeho ovládaní by neměl být problém pro uživatelé s trochou zkušeností. K jeho chodu budete potřebovat javu, která je volně ke stažení . Princip tohoto chatu je jednoduše připojení k irc kanálu. Během psaní tohoto článku byl, ale kanál odpojen tak jsme nemohl pořídit nějakou ukázku.

ChatChat

Download sekce je jednoduchý modul na nahrání souborů. Před nahráním je nutné jako u galerie vytvořit sekci. Pak už jen zadat soubor a kliknout na tlačítko nahrát. Když si budete později soubor stáhnou tak stačí pouze najet na onen soubor a kliknout. Otevře se vám okno kde máte 3 možnosti a to stáhnout, přidat komentář a hodnotit.

Download sekceDownload sekce

Administrace

Administrace na tomto systému je velmi podařená a jednoduchá. Celkem se skláda ze 7 části a to hlavní, bloky, vnitřní stránky, vnitřní moduly, skin webu, lokalizace a odkazy a položky. Web je vlastně skládačka složena z modulů, které se dají v administraci přidávat, upravovat a což je dobré měnit jejich pozice.

Administrátorská sekceAdministrátorská sekce

MK Portál je systém, který bych hodnotil asi jako jeden z nejjednodušších a nejpropracovanější vůbec. Celé je to, ale bez oficiální české podpory jen systém, který se oddaluje běžným uživatelům. Pod tímto webem běží například http://smartmania.mobilmania.cz/

Moje celkové hodnocení je 90 %

Nejnovější verzi MK Portálu si můžete stáhnout na edownload.cz:
MK Portál download

Článek MK Portal - CMS za pár minut byl publikován 6. září 2008 v 06.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Ondřej Moravčík. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...