Internetové bazary

Tagy:  Sauto.cz, free-inzerce.cz, i-bazar.cz, inzerce zdarma, inzerce, prodej, koupě, inzeráty, automobily

Sponzorované odkazy

Internetové bazary

Bazar značí trh, nebo tržiště. Postupem doby se toto slovo stalo synonymem pro obchod se starými a používanými věcmi. A nyní už není problém najít bazar i na internetu. My si ukážeme a ohodnotíme tři nejznámnější české internetové bazary.

I-bazar.cz

První z nich najdeme na adrese www.i-bazar.cz. V současné době je to jeden z bazarů, který má největší návštěvnost a poskytuje nejvíce nabídek ze všech. Kategorií je relativně dost, nabídky jsou většinou dobře zařazeny. Pokud vkládáte inzerát přímo vy, vše je srozumitelně vysvětleno, nenajdete žádnou věc, které by jste nerozuměli, nebo nevěděli k čemu slouží. Inzeráty mohou vkládat jak soukromé osoby, tak firmy. Jako jeden z mála i-bazar.cz filtruje inzeráty na pyramidové hry, podvodné systémy, atd. S pokud se náhodou takové nabídky vyskytnou, jsou rychle mazány. To beru jako jeden z největších kladů portálu. Vyhledávání na i-bazar.cz je přesné, můžete u něj nastavit spoustu možností, jako je cena, lokalita, atd. Jediné co je docela nepovedené je design, respektive barva do které je laděn. Červená je celkem agresivní a pokud delší dobu prohlížíte inzeráty začne vám vadit a mohou z ní bolet oči. Jinak proti celkovému designu nic nemám, je přehledný a jednoduchý.

i-bazar.czi-bazar.cz

Free-inzerce.cz

Druhým recenzovaným bazarem je Free-inzerce.cz. *Název můžete brát doslova, inzerát si může vložit kdokoliv naprosto zdarma a bez registrace. Administrace sice není příliš doladěná a je trošku těžkopádná, avšak jde si na ni zvyknout. Nabídek je rovněž obrovské množství. Bohužel zde narazíme na podvodné nabídky a další „záludné“ přivýdělky, kterých je o dost více než na i-bazar.cz. Pokud jsem chválil vzhled a přehlednost u předešlého bazaru, tady to udělat nemůžu. Zaprvé písmo je na můj vkus velmi malé a lidé s horším zrakem budou muset zcela jistě zvětšovat. Druhá věc je podle mne lehká neuspořádanost menu a kategorií. Chvilkami jsem měl pocit, že se mezi nabídkami ztrácím. Pochválil bych však doplňkové služby, které jsou placeny. Ceny nejsou vůbec špatné a možností jak více upozornit na svou nabídku je dost.

vložení inzerátu free-inzerce.czvložení inzerátu free-inzerce.cz

Sauto.cz

Posledním z trojky, kterou dnes hodnotíme je velmi známý internetový bazar automobilů Sauto.cz. Jak plyne z názvu, tento portál je výtvorem firmy Seznam.cz a specializuje se výlučně na automobily, motorky, atd. Kromě obyčejných dopravních prostředků tu můžeme najít i autobusy, čtyřkolky a dokonce i pracovní stroje. Značek automobilů, které tu najdete je obrovské množství. Sauto.cz Vám poradí i s vyhledáváním nejbližšího autobazaru, opravdové překvapení na Vás čeká až po kliknutí na odkaz Katalog vozidel. Tady naleznete údaje o takřka všech automobilkách a autech které byly na světě vyrobeny. Automobilek i modelů je obrovský počet, klidně katalog může posloužit jako internetová encyklopedie.

nabídka vozidla sauto.cznabídka vozidla sauto.cz

Vítěz klání

Rozhodně neprohloupíte, když vyzkoušíte jak dva „obyčejné“ bazary, tak i Sauto.cz. Pokud jste nenáročný uživatel plně Vám vystačí free-inzerce.cz. Pokud hledáte kvalitu a „něco“ navíc využijte spíše i-bazar.cz.

i-bazar.cz
free-inzerce.cz
sauto.cz

Článek Internetové bazary byl publikován 1. srpna 2008 v 06.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...