Paragon Partition Manager

Tagy:  Paragon partiton manager, diskové oddíly, harddisk, Linux, Windows, systémové nástroje, paragon partition download

Sponzorované odkazy

Paragon Partition Manager

Různé manažery diskových oddílů jsou pro uživatele stále důležitější. Jenže v jejich záplavě je těžké najít právě ten, který je nejrychlejší, vypadá nejlépe, je přehledný a jednoduchý. Řešením se může stát Paragon Partition Manager.

První krůčky

Na první pohled Vás zaujme tento program velmi líbivým vzhledem. Instalace je sice trošku delší, ale její doba (dle rychlosti počítače) je celkem přijatelná. Základní vzhled programu je, jak již bylo napsáno, velmi líbivý. Vše je rozřazeno přehledně do tabulek a nabídek po levé straně okna. Nabídky jsou řešeny „vysouvacím“ způsobem, takže šetří místo. Je také možné si dodatečně nabídku funkcí upravovat. Pokud tedy hodnotíme samotný vzhled programu, je více než dobrý.

Paragon Partition Manager

Paragon Partition Manager

koláč Paragon Partiton Manager

koláč Paragon Partiton Manager

Diskovými oddíly do hloubky

Pojďme se nyní hlouběji podívat na informace, které o diskových oddílech můžeme dostat. V přehledné tabulce (obrázek) jsou vypsány všechny oddíly, které na disku jsou. Dozvíme se zda jsou to oddíly primární, v jakém souborovém systému běží, jakou mají celkovou velikost a kolik jejich kapacity je využito. Můžeme využívat buďto informací v tabulce, nebo po kliknutí na daný oddíl informace s grafem, který se zobrazuje hned nad tabulkou. Slouží pro lepší představu o využívaném místě.** Paragon Partition Manager** zobrazuje i připojená zařízení (USB disky, paměťové karty). Dokonce lze zjistit i informace o CD mechanice.

rozpis diskových oddílů Paragon Partition Manager

rozpis diskových oddílů Paragon Partition Manager

Oddíly pod palcem

Oddíly máte zcela přístupné, můžete dělat co se vám zlíbí. Vytvářet nové oddíly (například instalace dalšího operačního systému), oddíly formátovat, slučovat je, dokonce je můžete i kopírovat. Celým procesem vytvoření nového oddílu vede uživatele přehledný průvodce, který upozorňuje na všechny záludnosti činnosti uživatele. I díky přehlednému vedení uživatele je tvorba nových oddílů velmi jednoduchá.

Paragon Partition Manager

Paragon Partition Manager

Převádění souborových systémů

Krom těchto zdánlivě obyčejných věcí dokáže Paragon Partiton Manager dokonce i převádět souborové formáty, například z FAT 16 do FAT 32 i do NTFS. Velikým pomocníkem bude Paragon Partition Manager i v případě, že pracujete na jednom počítači s více operačními systémy. Dokáže totiž převádět i souborový systém Ext2, který používají operační systémy založené na Linuxu tak, aby mohl být oddíl použitelný i ve Windows. Paragon Partition manager jde dokonce tak daleko, že na jednom počítači lze „rozjet“ až šestnáct operačních systémů.

Paragon Partition Manager Profesional

Zákazníkovi je nabízena lepší „Profesional“ verze. V té má k dispozici uživatel například lepší technickou podporu, podporu pro operační systémy Windows a spoustu dalších funkcí. Tato lepší verze stojí 1150 Kč.

Závěrem

Paragon Partition Manager je skvělou možností pro ty, kteří do tajů svého harddisku teprve pronikají, popřípadě zkoušejí co všechno již s dělením disku dokážou. Jednoznačným kladem je jednoduchost, spousta možností i v základní verzi programu, relativně příznivá cena (600 Kč – základní verze), rychlost programu a velmi obsáhlá nápověda.

Koupit Paragon Partiton Manager

Paragon Partiton Manager ke stažení zde:
Paragon Partiton Manager download

Sponzorované odkazy:

Článek Paragon Partition Manager byl publikován 25. srpna 2008 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  3. Jets’n’Guns 2 - Rozhovor s Pavlem Tovaryšem z Rake in Grass
  4. MP3s.Nadruhou.net
  5. PlayStation Classic je tady. Připomeňte si legendární konzoli.
  6. Nákup na Ebay - Návod krok za krokem
  7. Google opět překvapuje. Společnost si nechala patentovat VR boty
  8. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  9. Spire Ergo - Ergonomická TKL klávesnice
  10. Hledá se láska zn. online

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone X se Super Retina HD displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!