FormatFactory

Tagy:  formatfactory, formatfactory 1.48

Sponzorované odkazy

FormatFactory

Kamkoliv se jenom podíváme zaplavují nás media a i méně pokročilí uživatelé s nimi čím dal více a častěji pracují. Jedním ze základních a nejvíce potřebných úkonů je převádění mezi jednotlivými formáty medii, což je také hlavní úkol multifunkčního převaděče formátů FormatFactory. Věřím, že tento bezpochyby kvalitní software potěší spoustu z vás svou jednoduchostí, přehledností a zároveň obrovskými možnostmi, které nám nabízí. Abych doložil svá slova rozhodl jsem se porovnat FormatFactory s některými z ostatních programů zabývajících se stejnou tématikou. Ovšem předem upozorňuji, že nejde o žádný test ukazují, který z daných programů je kvalitnější, pouze o porovnaní FormatFactory s čistě náhodně vybranými programy. Celé porovnání by pak mělo vést k ukázce rozsáhlých možností FormatFactory.

FormatFactory (https://www.swmag.cz)

Audio

Pro naše zběžné porovnání jsem si zvolil poměrně solidní program Any Audio Converter. Asi nejdůležitějším faktorem je počet formátů, se kterými umí naše programy pracovat. Any Audio Converter dokáže pracovat s dostatečným počtem formatů. Ovšem output formát může být pouze MP3, WMA, AAC a OGG. FormatFactory pak zvládá MP3, WMA, MMF, AMR, OGG, M4A a WAV. Všechny tyto typy audio souborů si můžete také zvolit jako output formát. Pomyslný bod by tedy získal FormatFactory a já bych mu osobně přidal ještě jeden bonusový bod, jelikož pracoval mírně rychleji, než Any Audio Converter. Nejedná se o žádný standardní test rychlosti, pouze o práci obou programu v podmínka mého PC. Nutno dodat, že převody formátů není jedinou funkci Any Audio Converteru, ale protože nám jde o porovnání schopnosti převodu typů audio nahrávek nebudeme se s nimi dále zabývat.

Video

V případě video souboru jsem zvolil velmi podobný program tomu prvnímu a to Any Video Converter. Znova se jako na hlavní kriterium zaměříme na počet možných typu souborům, se kterými jsou oba softwary schopny pracovat. I tentokrát jich zvládá více FormatFactory, pracující s MP4, 3GP, AVI, MPG, WMV, FLV a SWF. Any Video Converter pak MPG, FLV, MP4, AVI a WMV. Opět by onen pomyslný bod získal FormatFactory, ovšem v mých podmínkách nepracoval rychleji a tak bych druhý bod spravedlivě rozdělil.

Další funkce

Po zvoleni kategorie Mobile Device\PSP\iPhone se vám otevřou rozsáhlé možnosti využití FormatFactory s těmito zařízeními. Konkrétně s převody formátů, které využívají již zmíněné zařízení. Mezi další často využívané procesy patři Rippování DVD a i s tím si FormatFactory hravě poradí.

Závěrečné hodnocení

Práce s FormatFactory na mě působila velmi příjemně. Přehlednost a jednoduchost zajistila, že jsem se s programem prakticky nemusel učit pracovat a vše jsem měl jako na dlani a to platí doslova, protože obyčejně používám pro převody formátů více programů, což zde odpadá. Program pracoval poměrně rychle, takže ani tentokrát nemohu být nespokojen. Podpora 30 různých jazyků včetně češtiny potěší všechny méně zdatné uživatele, kterým odpadne trápení s překládáním. A když ke všemu výše zmíněnému přidáme, že FormatFactory je dostupný zcela zdarma, tak jistě potěšíme mnoho čtenářů. V porovnání se dvěma programy zabývající se také převodem formátů si vedl velmi dobře, ale znova bych dodal, že neslo o regulérní test a u porovnávaného softwaru jsme se nezaměřovali na všechny funkce. Záměrem bylo pouze poukázat na možnosti FormatFactory.

FormatFactory ke stažení zde:
FormatFactory download

Sponzorované odkazy:

Článek FormatFactory byl publikován 16. listopadu 2008 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Petr Vajda. Pro diskusi slouží komentáře (4).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  3. Valentýnké přání – Valentýn za dveřmi, je čas na přání
  4. Říjnový update Windows 10 je opět dostupný
  5. Steam a levné hry - Sezónní výprodeje, ale i prodejci klíčů ke hrám
  6. MP3s.Nadruhou.net
  7. Kancelář v e-mailu? S novou generací CRM žádný problém!
  8. Vivaldi – Prohlížeč Opera má následovníka
  9. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  10. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone X se Super Retina HD displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!