Docky pro vaše ikonky

Tagy:  dock

Sponzorované odkazy

Docky pro vaše ikonky

Dneska si popíšeme jak si zkrášlit a uspořádat ikonky na ploše. Líbí-li se vám operační systém Mac OS X tak se vám bude líbit jistě i toto. Mě jako nadšence pro vzhled Mac OS X to zaujalo a dnes už nepoužívám standardní ikony na ploše, ale využívám pouze icon docku. Dock je taková obdoba panelu „Snadné spuštění“, který obsahuje systém Windows. Icon docků je celkem dost a dnes si popíšeme pár z nich a přiblížím vám ten, který osobně používám, ten mě nejvíce zaujal, později vám povím proč.

K čemu je to dobré

Icon docky slouží pro uspořádání a zpřehlednění vaší plochy, jednoduše si na něj umístíte vaše nejpoužívanější ikonky, případně existuje spousta utilitek do docku, nazývají se Docklety. Docklety slouží pro různé věci, například: tlačítko pro vypnutí PC, indikátor stavu baterky notebooku, indikátor signálu WiFi, a spoustu dalších. Docky se snaží uživateli poskytnout rychlý přístup ke spouštění aplikací a může tak zastoupit rozházené zástupce na ploše.

Úpravy vzhledu

Icon dock si můžete přizpůsobit jak se vám zlíbí. U každého docku je to jiné, ale spočívá to v tom, že si stáhnete téma, uložíte si ho někam k instalaci docku a pak si ho v nastavení docku aktivujete. Některé docky mají pár témat obsažených v sobě, některé mají pouze jedno základní. To samé je i s ikonkami, ty si můžete nahrát kamkoliv, ale nejlépe do složky s instalací docku (pro přehlednost) a pak si v nastavení ikony na docku jednoduše zvolíte tu, kterou chcete pro daný odkaz zobrazovat. Nyní si popíšeme dva celkem rozšířené Icon docky.

ObjectDock

Jako první sem se rozhodl jednoduše představit aplikaci s názvem ObjectDock. Tato aplikace se mi zdála složitější na nastavení a správu, oproti druhému docku, který si představíme později. Instalace je jednoduchá, stáhneme instalátor a spustíme. V podstatě klikáte jen na NEXT. Po spuštění docku se vám objeví na ploše dole. Obsahuje pár základních ikon, další si přidáte sami a uspořádáte si ho jak chcete vy. V nastavení si můžete nastavit kvalitu a rychlost docku vzhledem k vaší RAM (optimalizace pro výkon nebo pro vzhled). Dock se dá napozicovat k různým stranám obrazovky. Program je dostupný jak v placené tak i v neplacené verzi. Placená verze má více možností nastavení a také možnost umístění více docků na plochu.

Docky pro vaše ikonky (https://www.swmag.cz) ObjectDock

RocketDock

Druhý dock s názvem RocketDock je podle žebříčků stahování jeden z nejpoužívaněj­ších. Tento používám i já a prozradím vám proč. Oproti ObjectDocku je dostupný v češtině (hned po instalaci si v nastavení zvolíte češtinu). Po instalaci obsahuje cca 30 skinů a spoustu různých ikonek. RocketDock má pěkné a jednoduché ovládací prostředí. Samotné nastavování docku, jeho vlastností a vzhledu je snadné. Jednoduše si jej napozicujete kam chcete, nastavíte jak se má chovat, co má dělat při najetí myší a jak má vypadat. Existuje spoustu skinů, dockletů a dock ikonek pro tento dock. Lze si jej plně přizpůsobit.

Docky pro vaše ikonky (https://www.swmag.cz) nastavení RocketDocku

Přidávání ikon do docku se provádí stylem „drag and drop“ (chytnete a přesunete ikonu na dock), při najíždění na ikony se zobrazuje název, to lze však vypnout. Měnit můžete i efekty při kliknutí a přejíždění myší.

Aby vám panel nepřekážel tak si můžete nastavit ať je pod všemi aplikacemi nebo aby se schovával za okraj obrazovky, lze však nastavit, že při najetí na okraj, kde je dock umístěn, tak se vám zobrazí. Možností je strašně moc na to abych je zde všechny popisoval. Každý uživatel na všechno příjde sám díky jednoduchosti tohoto docku.

Vřele tento dock doporučuji pokud si chcete uspořádat vaši plochu a zkrotit tak vaše ikony.

Docky pro vaše ikonky (https://www.swmag.cz) RocketDock

Závěrečné hodnocení

Docky pro vaše ikonky (https://www.swmag.cz) na závěr ukázka mé plochy a RocketDocku

U obou aplikací jsou animace plynulé a zatížení procesoru se odvíjí od jejich použití. Dle mého je lepší RocketDock díky jeho jednoduchosti, lokalizaci do češtiny a nenáročnosti, ale sami si vyzkoušejte a uvidíte, který se vám bude více líbit.

Hodnocení ObjectDocku: 75%

Hodnocení RocketDocku: 100% (osobní názor – mě se velice líbí proto 100%)

RocketDock ke stažení zde:
RocketDock download

ObjectDock ke stažení zde:
ObjectDock download

Sponzorované odkazy:

Článek Docky pro vaše ikonky byl publikován 26. prosince 2008 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Jakub Kulhavý. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Chcete levné webové stránky? Oslovte 2Rsolutions
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Sledování letadel - Díky Flightradar24 nic složitého
  5. MP3s.Nadruhou.net
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  8. Autoškola pohodlně s testy od Ministerstva dopravy
  9. CCleaner - Piriform říká jednoduše, chytře a zdarma
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!