Power DVD 9: Užijte si sledování naplno!

Tagy:  PowerDVD, DVD, Blu-ray, video, film, zvuk, přehrávač, Ultra, Deluxe, Standart, CyberLink

Sponzorované odkazy

Power DVD 9: Užijte si sledování naplno!

Hledáte universální program na sledování filmů a poslech zvukových stop? Jestliže vaše odpověď zní ano, mám pro výbornou zprávu. Dnes si totiž představíme komplexní přehrávač Power DVD 9 od programátorů z CyberLink. Pojďme se podívat, co všechno nám devátá verze velmi známého přehrávače Power DVD nabízí.

Informační tabulkaInformační tabulka

Power DVD pod drobnohledem

Power DVD 9 je komplexní přehrávač obrazových i zvukových záznamů všeho druhu. Co se týče obrazových záznamů, poradí si program jak s nejnovějšími Blu-ray disky, tak i se standardními DVD disky či DivX záznamy. U zvukových stop je samozřejmostí klasické CD audio, ale i novější DVD audio. Uživatelské rozhraní je relativně přívětivé a jednoduché. Nově nám program nabídne převzorkování klasického DVD filmu na HD rozlišení prostřednictvím funkce TrueTheatre HD. Dále pak přibyla možnost práce s HDMI 1.3, kdy můžete jedním kabelem vést rovnou 8 kanálový zvuk. Současně se také můžete setkat s podporou všech známých HD formátů. Pro příklad mohu uvést H.264, MPEG-2 HD či AVCHD. Přehrávač také nabízí speciální „Cinema mod“, který umožňuje roztáhnout film na celou obrazovku, zvětšení ovládacích prvků a také umožňuje ovládat přehrávání dálkovým ovladačem.

Přehrávání hudbyPřehrávání hudby

Uživatelské rozhraní

Program disponuje jednoduchým uživatelským rozhraním. Rozmístění ovládacích prvků jde ve jménu dnešních standardů. V dolní liště naleznete základní ovládací prvky jako Play/Pause, Next a Previous a tlačítka pro rychlé posunutí. Vedle nich jsou ikonky odkazující na nastavení celého programu a přehrávání a v neposlední řadě i ovládání hlasitosti a tlačítko Mute. Dále jsou zde umístěny ikonky odkazující na vaší kolekci filmů a jednoduché informace o právě spuštěném filmu. Hned vedle se nachází ukazatel čísla stopy a tlačítko Eject. Nad touto lištou se nachází ukazatel času právě přehrávaného záznamu, který je zobrazen grafiky a číselně. Video se přehrává ve standardní ploše, která je uprostřed okna programu. Obraz samozřejmě lze zvětšit do režimu celé obrazovky. Při přehrávání hudby se vám tato plocha vyplní vizualizací známou také z Windows Media Player. Po provedení většiny akcí se v právě části „filmového plátna“, tedy přehrávací ploše, zobrazí malý dialog o provedené akci. Po zapnutí programu, případně při stisknutí tlačítka Stop, se filmové plátno změní na jednoduchou informační nabídku o nejsledovanějších filmech. Také zde naleznete rychlý přístup k serveru Moovielive.

Vytváření playlistůVytváření playlistů

Nastavení

Základní rysy programu máme probrané, proto se nyní může pustit do nastavování. Do nastavení se dostanete prostřednictví ikonky šroubováku a kladiva v nejníže umístěné liště. Jestliže nemáte program zakoupený, naleznete v nastavení odkaz ke koupi Power DVD 9 přímo od tvůrců. Celá nabídka nastavení je rozdělena do jednotlivých záložek. Milovníci různých designových úprav, témat a stylů si přijdou na své. Záložka User Interface, jak je již z názvu zřejmé, umožňuje změnu vzhledu programu a změnu jazyka. Záložka Audio umožňuje nastavení počtu reproduktorů a výstupního zvuku. Položky DVD a Blu-ray Disc zajišťují nastavení přehrávání DVD a Blu-ray disků. Skrývají se zde například nastavení rychlosti čtení mechaniky anebo různé módy pro přehrávání. Záložka Video se stará o práci s funkcí TrueTheater a také o nastavení hardwarové akcelerace. Pod položkou Player můžete nalézt obecná nastavení programu.

NastaveníNastavení

Edice

Power DVD 9 je distribuován ve třech edicích a to v edici Ultra, Deluxe a Standard, kdy verze Standard je nejméně vybavena a tím pádem je i nejlevnější. Deluxe nabízí oproti edici Standard DTS a MLP dekódování, playback u DVD Audio disků, DTS Digital Souround a Dolby Virtual Speaker. Zatímco nejvybavenější verze Ultra vám navíc poskytne například podporu Blu-ray a HD disků, Dolby TrueHD a Dolby Digital Plus.

Závěrečný souhrn a hodnocení

Přehrávač Power DVD 9 se nám dnes představil jako relativně kvalitní přehrávač videa a zvuku. Jeho primární využití je však směřováno na přehrávání obrazových stop, a tak s ním nemůžete počítat jako s primárním přehrávačem hudby. Avšak svoji funkci přehrávače zvládá na jedničku. Podporovaných formátů je k dispozici opravdu mnoho. Bohužel mi v programu chybí čeština. Velmi zajímavou se jeví informační nabídka nejsledovanějších filmů a také změna vzhledu. I přesto však má program obrovskou konkurenci především ve freewarových přehrávačích. Pro víkendové filmové fandy tedy doporučuji spíše bezplatně přehrávače, protože si myslím, že běžný uživatel potenciál této aplikace nevyužije na sto procent. Oproti běžným přehrávačům zabere instalace Power DVD 9 velkou kapacitu.

Moje hodnocení =  50 %

Výhody:

  • Podporované formáty
  • Uživatelské rozhraní
  • Statistika nejsledovanějších filmů

Nevýhody:

  • Cena
  • HW náročnost
  • Absence češtiny
  • Málo možností v nastavení
  • Velikost instalace

Stáhněte si Power DVD 9 demo zde:
Power DVD 9 download

Koupit Power DVD 9 Standart
Koupit Power DVD 9 Deluxe
Koupit Power DVD 9 Ultra

Článek Power DVD 9: Užijte si sledování naplno! byl publikován 8. října 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...