Ladíme Vistu s pomocí Tweak VI

Tagy:  tweakvi, vista tweak, vista tuning

Sponzorované odkazy

Ladíme Vistu s pomocí Tweak VI

Mám tady pro vás další tweakovací utilitku pro systém Windows Vista. Jedná se o program TweakVI Basic Edition. Jeho předchozí verze pro systém Windows XP byla poměrně známá, tak snad znáte i jeho následovníka pro Visty. Určitě si přejete ze svého počítače dostat maximum výpočetního výkonu, aniž by jste museli kupovat lepší hardware. Toho lze jednoduše dosáhnout použitím dobrého tweakovacího softwaru nebo taky můžete hledat různé vylepšení zvlášť, ale to je časově náročnější a nebo taky můžete udělat obojí.

Info o programu

Program je dostupný ve třech verzích. Jsou to verze Basic, Premium a Ultimate. První z nich je zcela zdarma, jestliže však budete mít k dispozici lepší a větší množství teaků, tak si budete muset připlatit za dvanáctiměsíční licenci. Program je použitelný pro všechny verze Windows Vista a jak 32 bitové tak i 64 bitové.

Uživatelské prostředí

toto nás čeká po spuštění

Po spuštění se nám zobrazí prostředí programu, které je silně inspirováno grafickým designem systému Vista. Je přehledné a snadné pro použití. Jednotlivé úpravy jsou rozděleny do patřičných sekcí, ve kterých je najdeme a k nim další podobné vychytávky.

Basic Edition

První ze zmíněných verzí má název Basic. Je poskytována zdarma a proto má taky nejméně vylepšováků. Specializuje se na jednoduché úpravy vzhledu Visty, Start menu, Internet Explorer, a další základní části Visty.

TweakVI nám umožňuje rychlý přístup do systémových nástrojů, od manažera certifikátů po obnovování systému.

Jedna ze zajímavých věcí je, že TweakVI nám při instalaci umožní zároveň nainstalovat program EasyBCD, který nám dovolí upravovat boot loader Visty. Tím se nám otevře možnost používat tzv. multiboot aniž by jsme k tomu potřebovali cizí boot loader.

nastavení programu

Premium Edition

Toto už je pokročilejší verze programu. Jak sem již zmínil výše, musíme si za tuhle verzi připlatit, ale to se možná někdy hodí. V téhle verzi je tweakování systému bráno s větším důrazem a je to opravdu znát. Nabízí se nám nové možnosti pro správu paměti, plnou kontrolu Windows Sidebaru (postranní panel), čistění registrů, a mnoho dalších. Objevuje se zde i manažer záloh a instalovaného softwaru.

Všechno toto je určitě krásné. Každý by chtěl mít kontrolu nad svým systémem, ale tu vám dává až poslední verze tohoto programu. Ultimate Edition je skutečně výrazně rozdílná oproti základní verzi a dává vám plnou kontrolu nad vším ve vašem systému. Nyní už nemusíte mít na jednotlivé části systému zvlášť na to určený program. TweakVI Ultimate Edition vám to nabízí všechno pod záštitou jedné aplikace a rozhodně to není špatná aplikace. Kdo by si nepřál mít kontrolu nad systémem z jednoho místa?

zde vidíme nedostupné části pro Basic Edition

Co závěrem?

Pro uživatele používající předchozí verzi s názvem TweakVI XP Pro, kteří přešli na systém Vista, bylo objevení nové verze TweakVI jistě potěšující. TweakVI jistě není žádná levná aplikace, ale za kvalitu se platí a tento program nám ji nabízí. Nikdy však nezapomeňte na zálohování dat a nastavení. Nikdy nevíte co se kde pokazí nebo se špatně nastaví a váš stroj se pak s vámi nebude bavit. Ušetří to spoustu času, který by jste vynaložili k obnovení systému do původního stavu.

TweakVI::

  • licence: shareware
  • platforma: Windows Vista x32 / x64
  • velikost: 12MB

Hodnocení: jednoduché a přehledné zpracování, použitelnost, chybí čeština – 80%

Download zde: TweakVI

Článek Ladíme Vistu s pomocí Tweak VI byl publikován 14. února 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Jakub Kulhavý. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...