CursorFX - vlastní kurzor rychle a s noblesou

Tagy:  Cursor FX, tvorba kurzorů, myš, kurzor, grafika

Sponzorované odkazy

CursorFX - vlastní kurzor rychle a s noblesou

Nastavit vzhled systému Windows a mnoha dalších prvků lze přímo v něm, ale některé tyto možnosti bývají značně omezené, například nastavení vzhledu ikony myši. A CursorFX nám slibuje, že dokáže změnit ikonu myši mnohem lépe a kvalitněji. Takže proč se tomu nepodívat trochu více na zoubek?

Představení na startu

Již víme, že se nám bude jednat o aplikaci měnící vzhled kurzoru myši, ale nevíme nic o mateřské společnosti. Tou je americká společnost Stardock, která se zaměřuje právě na různé motivy vzhledu ikon, tlačítek, objektů, a dalších. CursorFX je právě jedním z těchto produktů.

První krůčky: Instalace

Instalace se spustí klasickým instalačním balíčkem formátu EXE, který však překvapuje svou velikostí, 14 MB! Doufejme proto, že ta velikost bude stát za to.
Další kroky obsahují souhlas s licenční smlouvou, výběr místa instalace a výběr možnosti instalování pro všechny klienty užívající tentýž operační systém. Já nechal implicitně zvolenou variantu, instalovat pro všechny uživatele.

Po skončení instalace budeme vyzváni k prvnímu spuštění (zatrženo).

Důležité kroky: Nastavení

Při našem prvním spuštění si všimneme prvního a relativně závažného „defektu“, CursorFX je aplikace v anglickém jazyce.
Do nastavení se dostaneme pomocí záložky v levém panelu samotné aplikace, záložky Settings. Už zde si však všimneme jistých omezení, při pokusu o posunutí ukazatele se místo žádaného efektu obejví stránka odkazující nás na zakoupení „plné“ verze. Jediná nastavitelná podsekce Settings je sekce Shadow (stín). Zde si můžeme vyzkoušet, jak všemožně můžeme nastavit stín ukazatele: Sharpness (ostrost), Darkness (tmavost), Shadow X a Y (poloha stínu).

Vlastní kurzor krok po kroku

Vytvoření a samotné nastavení tlačítka nalezneme v sekcích nacházejícími se v levém sloupci hlavního okna (je tam i tlačítko Settings). Nejjednodušší a vlastně jediná pořádná možnost vytvoření vlastního tlačítka se nachází v sekci My Cursors (mé kurzory), kde jsou již předdefinované některé kurzory, které můžeme využít. Pro potvrzení vybraného vzhledu kurzoru už postačí jen kliknout na tlačítko Apply. Pro zrušení použijeme vzor Windows Default, který vrátí vzhled tlačítka do původní podoby.

Další sekce Effects (efekty), Trails (cestování), Sounds (zvuky), More Cursors (další kurzory) jsou možné k otevření, ale při pokusu o potvrzení libovolného výběru se dostáváme do „reklamního“ okna aplikace a nás výběr není možný. Museli bychom zakoupit plnou verzi, která stojí bez 5 centů rovných 20 dolarů.

Ale z předvolených kurzorů můžeme vyzkoušet všechny, byť s jistými omezeními.

Krok poslední: Finální verdikt

Po celkovém prověření aplikace jsem CursorFX schválil jako zajímavý program, který nám ukazuje spoustu možností nastavení vzhledu kurzoru tlačítka myši, ale díky jeho notným všudepřítomným omezením si snad nezaslouží větší pozornost. Já sám mám dokázáno, že nejlepčí kurzor je prostě obyčejná bílá šipka systému Windows :-) Pokud vám však nevadí různé experimentování nebo máte jiný vkus, máte na něho samozřejmě právo.
Celkové hodnocení pro mě byl docela oříšek, protože do mé škály 1–5 bodů (vyšší číslo je lepší) jsem nemohl CursorFX zařadit. Neustále jsem bojoval s hodnocením 1 nebo 2, ale nakonec jsem se rozhodl pro hodnocení 2 díky možnostem nastavení, které nabízí/může nabízet v placené verzi.

Mé hodnocení = 2/5

Download zde: CursorFX

Článek CursorFX - vlastní kurzor rychle a s noblesou byl publikován 15. května 2009 v 08.00 v rubrice Programy. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...