Polybrowser - Správný výběr internetového prohlížeče?
Sponzorované odkazy
Při pouštění se do nového projektu je třeba vyrukovat s něčím, co tady ještě nebylo, být kreativní a mít nápad, který by se mohl líbit, a tak vývojáři vymysleli Polybrowser.
Vyjímečný
Svou jedinečnou funkcí, jak už název napovídá „mnohookenství“, se dostává do předních řad svých konkurentů jakými jsou např. Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Maxthon atd. Vyniká v takzvané panoramatické perspektivě, čili prohlížení všech oken najednou. Bez překlikávání, pouze s rolováním, si lze prohlížet vše v jednom okně.
Screen už napovídá, že okna si uživatel sám podle potřeb a svého vkusu přizpůsobí. (svislá modrá lišta s bílými tečkami- při najetí ukáže roztahovací kurzor, kterým měníme velikost jednotlivých oken).
Technologie
Ve své technologii je na úrovni konkurentů, neboť stejně jako Mozilla Firefox nebo Lunascape používá Gecko engine (multiplatformní renderovací jádro) konkurující Tridentu a Webkitu, tak i uživatelské rozhraní Cloud. Pro ty, kteří neví, co je Cloud, tak je to forma poskytování služeb či programů formou například webového prohlížeče za jistého předpokladu sdílení, v mnohých případech si tak můžeme i zálohovat soubory a pak kdekoliv na světě z nich čerpat pomocí přihlášení do Cloudu.
Zoom in/out
V osobním zhodnocení zdůvodním nedostatky. Funkce vpravo (plusko) nahoře se čtyřmi přiblížovacími schopnostmi: 25%, 50%, 75% a plných 100%. Při zapnutí 25% (na obrázku) jde vidět vedle sebe cca 13 oken, na můj vkus trochu nešikovné, ale to až na závěr.
Sidebar a polymark
Vyhledávání na postranní liště, které docílíme kliknutím na nápis Polybrowser vlevo nahoře. Vyhledávač spolupracuje s Google technologiemi fulltextového vyhledávání. A polymark jak už nápovídá angličtina je funkcí uložení do oblíbených všechna okna najednou například za pomocí Cloudu.
Osobní zhodnocení
Jak už jsem psal o nedostatcích, tak sem s nimi. Přijde mi, že vývojaři mysleli jen na to, aby název prohlížece spolupracoval s jeho funkcemi, a tak trochu zapomněli na detaily. Počínaje funkcí, kterou považuji za hodně potřebnou, a tou je při zoom out na 25% zpětné kliknutí na okno a následný zoom in na 100%. Tak jako to bývá u telefonů, oddálíté a viditelně zjistíte potřebné okénko, na které kliknu a jsem tam. Nebo nešikovnost lišt, okna v oknách musí mít logicky více bočních lišt, když jsou tedy hned nad sebou, tak je celé lištování nešikovné. Taky mi chybí funkce default size u oken, po předělání velikosti každého jednotlivého okna při otevření nového zkrátka nejde nastavit pevná velikost, kterou chce uživatel, ale musíme se spokojit s velikostí, kterou chtěl vývojář a své okno si opět podle potřeby velikostně poupravit.
Hodnocení redakce: 70 %
Výhody:
- Rychlost
- Mnohookenství
- Přehled
Nevýhody:
- Velikost oken
- Vyklikávání mezi okny
Článek Polybrowser - Správný výběr internetového prohlížeče? byl publikován 24. srpna 2015 v 05.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Daniel Jiříček. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Opera Tor -tajuplný prohlížeč 08.03.2009 06.00
- Internetové prohlížeče pro děti 26.02.2009 06.00
- My Internet Browser - originální český prohlížeč? 08.05.2009 14.00
- Safari - malý prohlížeč s velkým potenciálem 01.04.2009 08.00
- Opera 11.10 - Konečně vyladěný prohlížeč? 25.04.2011 00.00
Top 10
- MP3s.Nadruhou.net
- Trendy pánské tenisky pro podzim 2024
- Jak na kontrolu pravopisu?
- Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
- Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
- Online dotazník pro vyhodnocení spokojenosti zákazníků a zaměstnanců
- Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
- AbiWord – Dokument snadno a rychle
- IT outsourcing v roce 2025: Jaké technologie vám zajistí konkurenceschopnost?
- Převody jednotek
Tagy
Pravopis digitalizace kryptoměny Google MP3 karaoke chat, komunikace integrační software umělá inteligence Office
Doporučujeme
Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.